Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 2 votes

Programare roboti & indicatori MT4

mql4 mql5

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 eabuilder

eabuilder

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent ETX Capital
  • Strategie/tehnica folosita naked trading

Posted 27 January 2015 - 03:28 PM

Salutare,

Daca vrea cineva sa invete programare MQL4, astept mesaje pe acest thread sau mesaj privat.

Eu fac asta full-time (freelancing) de peste un an, dar am deja mai multe comenzi decat pot sa duc, si am nevoie de mai mult timp liber pentru proiecte personale. Ideea e ca proiecte sunt destule, potential de castig de asemenea.

E de preferat sa fi avut experienta anterioara cu orice fel de programare, dar se poate si de la 0 daca aveti timp si rabdarea necesara sa invatati.

#2 theSeer

theSeer

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 122 posts
  • Interests:Broker certificat CCIR din 1996
  • Broker curent Oanda
  • Strategie/tehnica folosita Modelarea matematica

Posted 29 January 2015 - 10:07 AM

https://www.mql5.com/en/job

eabuilder, despre ce "proiecte" destule de mt4 vorbesti ? Pe site-ul metaquote, la freelance, sunt numai balarii, site rusesc cu freelanceri rusi care mai mult "vand" (le baga pe gat necunoscatorilor solutii carpite de pe net in urma unor "asa cum am discutat in privat"), cu nimic original din ceea ce un "proiect" ar trebui sa aiba, multi plangandu-se ca nu mai pot scapa de batutul la cap al rusilor cu tot felul de balarii pe care rusii le-au strans de pe net si pe care vor sa le bage pe gat necunoscatorilor pe bani tot mai multi.

#3 eabuilder

eabuilder

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent ETX Capital
  • Strategie/tehnica folosita naked trading

Posted 29 January 2015 - 03:56 PM

Cool story asta cu rusii, dar nu prea are legatura cu ce fac eu.

Proiectele (fara ghilimele) despre care vorbesc sunt roboti/indicatori/scripturi facute la comanda, strict pe specificatiile clientului.

Ignor orice cerere de genul "nu ai cumva un robot profitabil gata facut pe care sa mi-l vinzi si mie..".

Nu prea activez pe sectiunea de freelance de pe site-ul metaquotes. Am profiluri cu reputatie f buna pe site-urile mari de freelance, plus site-ul meu propriu de unde imi vin de asemenea comenzi in mod constant.

Merci de intrebare, daca mai ai, ma gasesti aici.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.