Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Strategie Time Frame mai mic de M30

• This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 Cox

Cox

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 31 posts

Posted 11 October 2006 - 07:03 PM

Salut
As vrea sa stiu o strategie pe un time frame de ... 5 , 15 , 30 de minute ( unu din aceste TF-uri ) ; Am cautat pe forumuri da nu am gasit una cat de cat profitabila . Vreau sa tranzactionez pe un TF asa de mic deoarece vreau ... mai multa actiune :);) ( andrenalina :(;) ) .

Daca aveti o strategie s-au un link cate o strategie va rog frumos sa o postati aici . Intre timp mai caut si eu :D .
Bafta la pipsi

P.S. Vedeti pe postul de TV  The Money Channel la ora 21:30 incepe emisiunea Pietii Internationale . La aceasta emisiune vorbesc si despre Forex ( Piata Valutelor ) pacat ca in ultima vreme aloca un timp din ce in ce mai mic pietei FX , mai mult vorbeste despre Stock Exchange , diferite comapanii din alte tari si despre comoditi . Poate o sa isi dea seama ca trebuie sa vorbeasca mai multe despre FX :D . Cel care prezinta  emisiunea este un analist Forex , dar mai mult vorbeste despre alte pieti :D . Puteti sa urmariti emisiunea live si de pe www.themoneychannel.ro
  • 0

#2 radu103

radu103

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

• Tranzactionez din 2007
  • Strategie/tehnica folosita combinatie de indicatori standard: RSI, Bollinger, awesome oscillator

Posted 28 November 2006 - 01:49 PM

sincer din punctul meu de vedere analistul forex e ca analistu politic. adica tot un fel de papagal.
daca nu tranzactioneaza EGAL ZERO, iar daca tranzactioneaza nu mai e analist e trader.

citeam pe undeva ce i-a zis Vantu unuia care a vrut sa administreze un fond de investititii:
"Daca n-ai pierdut banii tai nu ai cum sa administrezi banii altora."
  • 0

#3 vladv

vladv

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 01 February 2007 - 01:14 PM

Nenea Vantu are dreptate AICI,desi din alte puncte de vedere e cam prea smecher :D .
  • 0

#4 mandy8638

mandy8638

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 02 February 2007 - 06:10 AM

incearca pe forex-tsd.com
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.