Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Fozzy

• This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 07 November 2006 - 03:26 PM

Hallo :)
Va voi prezenta o strategie destul de buna ( parerea mea ). Se numeste Fozzy . TREBUIE FOARTE MULTA DISCRETIE . Daca pierdeti si un CENT din cauza acestei strategii nu dati vina pe mine !!!!
Aceasta strategie functioneaza bine pe time frame de 4 ore sau de o zi.
Eu folosesc pe H4.
Sa vedem cum functioneaza :
RSI = 8 ;
MA = 8 ; MA Method : Simple.
Bollinger Bands = 20
Daca vrem sa intram LONG : 1. RSI (8) trebuie sa se intersecteze cu MA(8) , mai precis , RSI trebuie sa fie deasupra MA .
                                       2. Crossul trebuie sa se realizeze sub linia mijlocie a Bollinger Bands (20) .
Pentru SHORT invers .
Si o poza sa intelegeti mai bine :( :
[attachment=641]
SL'ul nu stiu la cat trebuie pus . http://forum.vamist....tyle_emoticons/default/question.gif ( cercetez in continuare )
Templateul : [attachment=645]

Daca am uitat sa mentionez ceva , sry.
Bafta la pipsi:)>-:D;:D
  • 0
just a bunch of losers

#2 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 07 November 2006 - 05:59 PM

Ieri am deschis o pozitie pe Usd/Chf  short la 1.2557 si acuma am inchis-o cu un profit de 80 puncte.
Mai am o pozitie pe Eur/Usd long care momentan este pe 75 de puncte .
Si ieri puteam sa mai iau inca 2 semnale : unu pe Gbp/Usd long si unu pe usd/jpy short .

Eur/Usd
[attachment=643]

Usd/Chf
[attachment=644]
  • 0
just a bunch of losers

#3 ener

ener

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 07 November 2006 - 06:10 PM

ce folosesti pt tp??
  • 0
putting on a winning trade requires absolutely no skill

Stage Two Trader - Conscious Incompetence

#4 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 07 November 2006 - 08:03 PM

Salut. Buna intrebare http://forum.vamist....tyle_emoticons/default/question.gif:question: :) . Eu inchid o pozitie cand vad ca pretul o ia in defavoarea mea 20 ... poate si mai multi pipsi . Inca , caut si eu o modalitate prin care sa ma ajute sa profit la maxim de tranzactia deschisa . Rog pe cei mai experimentati sa caute si ei o modalitate de iesire .
Multumesc mult ener pentru participare la discutie . Imi pare rau ca nu ti-am dat un raspun bun.

Bafta la ... dap ati ghicit :( , PIPSI :D:D

Later Edit : Pozitia Eur/Usd cred ca am sa o las deschisa pana joi , cand o sa anunte UK rata dobanzi . UK are " treaba " cu perechea GBP/USD iar eu daca am deschis pe EUR/USD o sa ma ajute de corelatia puternica dintre cele 2 perechi .
  • 0
just a bunch of losers

#5 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 07 November 2006 - 09:38 PM

Gata am inchis si pozitia de pe EUR/USD cu un profit de 65 de pipsi. Motivul? :RSI a facut un cross cu MA.
Bafta
  • 0
just a bunch of losers

#6 duncanmc

duncanmc

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 13 November 2006 - 01:25 PM

nu reusesc sa deschid arhiva ce ai pus-o. imi da eroare.. damaged... pune-l te rog din nou..am incercat manual sa introduc indicatorii dar nu reusesc sa-i suprapun nicicum in acelasi window.... pls help...
  • 0

#7 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 13 November 2006 - 02:56 PM

Salut . Nu stiu ce s-a intamplat intr-un timp mergea :) . Am pus din nou arhiva buna .

nu reusesc sa deschid arhiva ce ai pus-o. imi da eroare.. damaged... pune-l te rog din nou..am incercat manual sa introduc indicatorii dar nu reusesc sa-i suprapun nicicum in acelasi window.... pls help...

• 0
just a bunch of losers

#8 gogu

gogu

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 14 November 2006 - 10:53 AM

SL'ul nu stiu la cat trebuie pus . http://forum.vamist....tyle_emoticons/default/question.gif ( cercetez in continuare )

Strategia provine de aici: http://www.forexfact...read.php?t=7984

Nu am citit threadul pentru ca nu ma intereseaza, dar am vazut ca in primul post spune si unde se situeaza SL.

Sper ca moderatorii nu se supara pt. ca am postat un link catre alt forum.
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.