Sari la conținut

Ce parere aveti despre sistemele automate de tranzactionat?


Mangusta

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • 4 săptămâni mai târziu...

problema principala a oricarei strategii este ca nu este vesnica .daca sistemului ii faci o updatare la cel mult doua sapt ar fi ok din pct meu de vedere. vezi pe forex-tsd ca este un thread cu un sistem automat care a dat rezultate bune la campionatul de anul trecut si acum a inceput sa dea rateuri mari .si eu ma entuziasmasem cind l-am citit dar cind am ajuns la final m-am cam desumflat eu nestiind programare deloc.daca te-am ajutat ma bucur bye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema principala a oricarei strategii este ca nu este vesnica .daca sistemului ii faci o updatare la cel mult doua sapt ar fi ok din pct meu de vedere. vezi pe forex-tsd ca este un thread cu un sistem automat care a dat rezultate bune la campionatul de anul trecut si acum a inceput sa dea rateuri mari .si eu ma entuziasmasem cind l-am citit dar cind am ajuns la final m-am cam desumflat eu nestiind programare deloc.daca te-am ajutat ma bucur bye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca programul a fost conceput sa ruleze pe perioada intervalului de campionat dupa ce programatorul a facut studii pe anii trecuti aceasi perioada.Daca era un program complex pe langa multa munca atragea dupa sine si un timp de calcul mult mai lent datorita complexitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE CE anume nu poate sa functioneze o strategie 'definitiv',adica citiva ani,de exemplu??Doar piata nu se schimba fundamental,pentru ca trendul exista vesnic,este sau up sau down sau sideways :D ........

exista trenduri intradevar dar semnalele de intrase si iesire trebuie ajustate conform conditiilor din piata, volatilitate a crescut foarte mult de aici rezulta ca sl trebuie ajustat conform conditiilor din piata nu conditiilor din piata de acum 10 ani.

 

citeste seria market wizards, o sa vezi niste pareri foarte bune despre cum a evoluat piata si cum au ajustat ei sistemele lor ca sa faca fata cerintelor pietei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da recunosc,cel putin in ultimul an de cind tranzactionez si eu :D am observat aceasta volatilitate uriasa,in anumite momente ale pietei si pe anumite perechi.....dar CE o genereaza http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/question.gif?!?Inca nu m-am lamurit..imi poate explica cineva,macar pe scurt cum sta treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.