Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

123 sistem

• This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 Fata Morgana

Fata Morgana

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 21 February 2007 - 03:46 PM

Îl testez de câteva zile şi merită toată atenţia.

Dezarhivaţi arhiva.
Citiţi cu atenţie pdf-ul.
Copiaţi indicatorii în Metatrader/experts/indicators.
Template-urile le copiaţi în Metatrader/templates.

Să vă fie de folos! :D

Attached Files

• 0
"The only traders who fail are traders who quit." - Ryan Jones - Money management

My blog: Need 4 Pips :)

#2 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 21 February 2007 - 07:26 PM

Arata bine la prima vedere, dar am o intrebare... indicatori fac parte din seria celor care "redeseneaza trecutul" ? Multumesc anticipat.
  • 0
just a bunch of losers

#3 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 21 February 2007 - 08:08 PM

Din cercetarile facute de mine... indicatori is din clasa celor "pacalici" :D:D E posibil sa ma insel dar, uitati'va un pic sa vedeti ca indicatori "prind" toate msicarile chiar de la cel mai mare High ( aici intri de obicei short) si low ( invers:P )
  • 0
just a bunch of losers

#4 vladv

vladv

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 22 February 2007 - 06:27 PM

Si-atunci CE indicatori stiti voi care sa NU redeseneze trecutul :D ? Ca din cite am citit eu peste tot,asta e cea mai mare problema cu ei :D .....
  • 0

#5 lexx

lexx

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 44 posts

Posted 22 February 2007 - 08:30 PM

Si-atunci CE indicatori stiti voi care sa NU redeseneze trecutul  :D ? Ca din cite am citit eu peste tot,asta e cea mai mare problema cu ei :D .....

Ceva care nu deseneaza trecutul - PINBARS.[attachment=692]
Succes
  • 0

#6 vladv

vladv

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 28 February 2007 - 06:04 PM

In ultimele 10 zile de tranzactionare am obtinut peste 200 de pipsi cu acest sistem(de fapt, cu mai multe chestii de la mai multe sisteme legate intr-o combinatie :D ).Felicitari lexx!
  • 0

#7 forexman

forexman

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 07 April 2007 - 05:07 PM

A "redesena trecutul" inseamna ca acel indicator nu te ajuta de fapt deloc e doar iluzia ca poti previziona miscarile de pret!?Mie asa mi se pare,din ce-am citit pe aici.
  • 0

#8 neamtu_victor

neamtu_victor

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 45 posts

Posted 04 July 2007 - 03:54 PM

Salut, Fata Morgana indicatoarele pe care le-ai adugat de aici expira si nu le mai pot folosi acum. Nu ai sursele cumva? Sau de unde le-ai luat?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.