Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

Dow: 14,075, +175.2 pts, +1.2 percent

S&P 500: 1,515, +19.0 pts, +1.2 percent

NASDAQ: 3,162, +32.6 pts, +1.0 percent

 

Read more: http://www.businessi...2#ixzz2M8ZH6HYY

Am impresia ca trendul Long pe Euro nu e gata. Astept ECB din Martie

Repet - Range pana atunci.

 

Uite de ce nu-mi place mie sa dau plus sau minus la un post sau mai bine zis, de ce cred ca a da ocazia cuiva sa voteze este inutila si fara niciun beneficiu.

 

Pentru ce e mai sus am primit minus 1. Si, da, nu s-a dus la 1.40 s-a dus la 1.33 fata de 28 Feb cand am scris, unde euroiu era la 1.2975 sau in zona. 

Dar cel mai important lucru a fost ca am crezut in range, in indecizie in lipsa de directie. 

Chiar si acum, dupa ce Ben ne spune ca nu prea mai e nevoie de QE tot nu vad o directie clara de cel putin o mie sau mai mult de pips.

Merkel vrea stabilitate si cu asta am spus tot. Preturi stabile cu inflatie mica egal Euroiu calm. 

Mai greu sa faci ceva in asa conditii. 

Raman in continuare in range la eur usd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si acum, dupa ce Ben ne spune ca nu prea mai e nevoie de QE tot nu vad o directie clara de cel putin o mie sau mai mult de pips.

Merkel vrea stabilitate si cu asta am spus tot. Preturi stabile cu inflatie mica egal Euroiu calm. 

Mai greu sa faci ceva in asa conditii. 

Raman in continuare in range la eur usd

 

 

Pe eur/usd, o directie de cel putin 1000 de pipsi inseamna o perioada de cel putin 2 luni. O asemenea perioada e mai mult decat dificil de anticipat, de aceea, parerea mea, cred ca traderii nu ar trebui sa se streseze prea mult cu astfel de prognoze.

Oricum declaratiile astora mai mari numai pentru binele maselor nu sunt. O vrea Merkel stabilitate in mod oficial dar cine stie care sunt adevaratele intentii. La presiunea care a avut-o ultima coborare de la nivelul 1.34 comparativ cu urcarea de la 1.28 la 1.34, as spune ca pe termen lung (3-4 luni) pretul pe eur/usd va cobori undeva pana 1.26 dupa ce initial va urca pana la 1.35. Adica ultima coborare ar fi de 1.35-1.26=900 de pipsi. Nu e 1000 de pipsi dar tot e ceva. Insa nu bag mana in foc pentru asta, am spus ca e dificil, chiar imposibil de anticipat.

post-6584-0-17483800-1372874901_thumb.png

post-6584-0-88357900-1372876788_thumb.png

Editat de LuceNera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.