Sari la conținut

carti in limba romana


under

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Cam peste asta dati daca vreti sa le cumparati:

 

"ATENŢIE! Aceasta carte nu este disponibila in stoc, ci doar la cererea clientului o putem achizitiona. Din aceasta cauza, timpul de livrare depinde de fiecare editura. Va rugam sa comandati doar daca sunteti de acord cu aceasta intarziere."

 

Sublinierea imi apartine. Deci ei cumpara carti si le vand mai departe. Cui ii trebuie, mai bine comandati la editura. Desi, asa cum zicea si ener mai sus, nu de carti ducem lipsa.... e webul plin. Vorba lui Elder, nu cartile/indicatorii/computerul va vor face bogati. Cheia sta in capul fiecaruia:

 

1. Disciplina de fier

2. Money management FOARTE defensiv

3. Sistem/plan de tranzactionare

 

sau pe limba lui tradelover:

 

1. intotdeauna pauza dupa tranzactii, nici un bid fara SL, nu inchid manual decat in cazuri cu totul extreme, etc.

 

2. never, but NEVER risk more than 1% pe fiecare bet singular, sau 2% pe bet in combinatii (dar nu mai mult de 10% total)

 

3. intrari, cand, cum, stop mobil, fara TP

 

asta e calea spre succes! Nu exista alta. Ca nu o sa va imbogatiti, sunt de acord. Dar nici nu veti pierde. Orice pip salvat e un pip castigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Oare care ar fii CARTEA cea mai importanta de citit pentru un trader la inceput de drum?Sau cartile.....

Eu am gasit o singura carte care pare sa acopere cam tot .. cel putin asa se lauda

http://www.librarie.net/carti/48610/Primii...a-Ileana-Vrejba

acum nu stiu cat de buna e , o sa o caut prin librarii , am dat comanda pe net acum 3 saptamani si nu am primit nimic .. chiar daca era pe stoca .. cica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati cartile romanesti ca oricum mare majoritate dintre ele sunt niste traduceri de proasta calitate dupa cele in limba engleza

ar mai fi un aspect foarte important: ce poti invata de la unu care scrie despre tranzactionare la bursa dar nu a tranzactionat in viata lui ceva pe bursa??

 

exista pe aici un post cu un link spre un site numit cnotta.com acolo gasesti o lista cu niste carti foarte bune in limba engleza, toate disponibile gratuit online.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.