Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

carti in limba romana

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#11 forexman

forexman

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 07 June 2007 - 10:37 AM

S-ar putea!
  • 0

#12 vladv

vladv

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 22 June 2007 - 10:13 AM

A cumparat cineva cartile despre tranzactionarea de derivate ,editate de Bursa din Sibiu?Sa ne zica si noua daca se merita citite......
  • 0

#13 aemil2004

aemil2004

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 31 October 2007 - 05:20 PM

A cumparat cineva cartile despre tranzactionarea de derivate ,editate de Bursa din Sibiu?Sa ne zica si noua daca se merita citite......

le-am cumparat eu..nu merita
  • 0

#14 gubyiq

gubyiq

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 199 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent fxcm
  • Strategie/tehnica folosita PA/swing trading/trend following

Posted 20 February 2008 - 04:15 PM

Am crezut ca fac o afacere cumparand varianta in romana a cartii "Soros on Soros" , fiind la mai putin de jumatate de pret fata de amazon.com O foarte neinspirata decizie. Traducerea e execrabila si mi-a stricat ziua de ieri :biggrin:. M-am invat minte si nu mai renunt de acum la good old amazon.
  • 0
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that.

#15 Luca

Luca

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • Interests:personal finance, real estate, trading

• Tranzactionez din 2003
  • Broker curent Alpari UK, Tadawul FX, Interactive Brokers
  • Strategie/tehnica folosita trading automat (roboti comerciali si free), si trading discretionar (swing trading)

Posted 20 February 2008 - 05:28 PM

Doar trei traduceri mi-au atras atentia si le recomand incepatorilor, le gasiti in acest articol, plus titlurile cartilor in engleza care m-au influentat cel mai mult in dezvoltarea mea ca trader.
  • 0

#16 ener

ener

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 20 February 2008 - 05:56 PM

@luca: nu mi se pare normal sa folosesti vamistu pt ati promova propriul blog. cred ca nu era atat de greu sa le dai titlul si sa precizezi ca ai facut un review pe blogul propriu pt cine e interesat de mai multe detalii.
  • 0
putting on a winning trade requires absolutely no skill

Stage Two Trader - Conscious Incompetence

#17 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 February 2008 - 06:04 PM

3 titluri de carti cred ca puteau fi scrise si aici, Luca... Apreciez o parte din continutul de pe blogul tau dar nu si metoda prin care il promovezi.
  • 0

#18 phaeton

phaeton

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 20 February 2008 - 09:08 PM

.... dar nu si metoda prin care il promovezi.

ce sa mai zic de continutul urmatorului 'articol' .. [url="http://milionarulmioritic.com/2008/01/28/neverosimil-grafice-forex-in-timp-real-gratuit"]http://milionarulmio...mp-real-gratuit[/url]

neverosimil cum poti sa scrii fara sa te documentezi un pic.
  • 0

#19 Luca

Luca

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • Interests:personal finance, real estate, trading

• Tranzactionez din 2003
  • Broker curent Alpari UK, Tadawul FX, Interactive Brokers
  • Strategie/tehnica folosita trading automat (roboti comerciali si free), si trading discretionar (swing trading)

Posted 20 February 2008 - 09:37 PM

@ stefan
cind a fost povestea cu semnatura, te-am intrebat, in calitate de admin/owner/sef, care e politica privind link-urile externe. n-ai fost explicit.

credeam ca pe forumul asta va intereseaza informatii.
conteaza daca informatiile sint pe blogul meu?
daca asta ti se pare "promovare", e dreptul tau sa consideri cum vrei din moment ce tu faci regulile. dar regulile ar trebui scrise intr-o sectiune speciala, ca sa stie si ignorantii ca mine.

@ phaeton
accept critici...daca sint la obiect, nu generalitati si acuze voalate. ai ceva de spus, fii exact!
  • 0

#20 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 February 2008 - 11:33 PM

Luca, ai dreptate in privinta regulamentului. Este vina mea ca nu exista inca dar se va rezolva si chestia asta in curand. Pana atunci, te rog (explicit) sa incerci sa nu mai pui linkuri asa de des in posturile tale si in masura in care este posibil, sa dai raspunsul direct pe forum (asta daca vrei sa dai raspunsul, bineinteles). Cum spuneam, sunt cateva chestii pe care le-am gasit interesante la tine pe blog dar gandeste-te cum ar fi sa incep sa vin si eu la tine si din doua in doua comentarii sa pun cate un link pe vamist? Ti-ar placea? Mie nu-mi place.

Ce zici? Crezi ca se poate sa respectam niste reguli decente chiar daca nu sunt scrise nicaieri? In plus, ai o sectiune speciala in care iti poti promova blogul si o alta sectiune in care te poti prezenta si poti sa vb pe larg despre blogul tau.

In speranta ca vei intelege, iti multumesc!
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.