Sari la conținut

carti in limba romana


under

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • 4 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Am crezut ca fac o afacere cumparand varianta in romana a cartii "Soros on Soros" , fiind la mai putin de jumatate de pret fata de amazon.com O foarte neinspirata decizie. Traducerea e execrabila si mi-a stricat ziua de ieri :biggrin:. M-am invat minte si nu mai renunt de acum la good old amazon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar trei traduceri mi-au atras atentia si le recomand incepatorilor, le gasiti in acest articol, plus titlurile cartilor in engleza care m-au influentat cel mai mult in dezvoltarea mea ca trader.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

3 titluri de carti cred ca puteau fi scrise si aici, Luca... Apreciez o parte din continutul de pe blogul tau dar nu si metoda prin care il promovezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ stefan

cind a fost povestea cu semnatura, te-am intrebat, in calitate de admin/owner/sef, care e politica privind link-urile externe. n-ai fost explicit.

 

credeam ca pe forumul asta va intereseaza informatii.

conteaza daca informatiile sint pe blogul meu?

daca asta ti se pare "promovare", e dreptul tau sa consideri cum vrei din moment ce tu faci regulile. dar regulile ar trebui scrise intr-o sectiune speciala, ca sa stie si ignorantii ca mine.

 

@ phaeton

accept critici...daca sint la obiect, nu generalitati si acuze voalate. ai ceva de spus, fii exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Luca, ai dreptate in privinta regulamentului. Este vina mea ca nu exista inca dar se va rezolva si chestia asta in curand. Pana atunci, te rog (explicit) sa incerci sa nu mai pui linkuri asa de des in posturile tale si in masura in care este posibil, sa dai raspunsul direct pe forum (asta daca vrei sa dai raspunsul, bineinteles). Cum spuneam, sunt cateva chestii pe care le-am gasit interesante la tine pe blog dar gandeste-te cum ar fi sa incep sa vin si eu la tine si din doua in doua comentarii sa pun cate un link pe vamist? Ti-ar placea? Mie nu-mi place.

 

Ce zici? Crezi ca se poate sa respectam niste reguli decente chiar daca nu sunt scrise nicaieri? In plus, ai o sectiune speciala in care iti poti promova blogul si o alta sectiune in care te poti prezenta si poti sa vb pe larg despre blogul tau.

 

In speranta ca vei intelege, iti multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.