Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

[Chestionar] Vreti ca forexul sa aiba domeniu propriu?

• This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

Poll: Vreti ca forexul sa aiba un domeniu propriu? (36 member(s) have cast votes)

1. Da! Sa fie vamist.com (17 votes [47.22%])

Percentage of vote: 47.22%

2. Da! Sa fie talkingaboutforex.com (1 votes [2.78%])

Percentage of vote: 2.78%

3. Da! Sa fie pe .ro (18 votes [50.00%])

Percentage of vote: 50.00%

4. Nu! (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

Vote

#1 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 April 2007 - 04:38 PM

Dragi forumisti, sunteti chemati la vot ;)

Pentru ca acest forum s-a desprins de cel de pe www.vamist.com si pentru ca acesta este activ si acela nu, ma gandesc sa-l inchid pe cel din urma. In urma acestui gand si pentru ca forexul merita un domeniu propriu (si nu un subdomeniu cum este acum), am urmatoarele alternative:

1. forexul va detine in intregime vamist.com
2. forexul va fi mutat pe talkingaboutforex.com
3. forexul va primi un domeniu nou cu .ro la sfarsit (EXCLUS vamist.ro)
4. o sa ramana totul ca pana acum

Acum, daca ar fi dupa mine, as lasa vamist.com pentru ca este deja corelat cu forexul (si are si valoare sentimentala) ;). Si desi as putea sa iau singur decizia, nu vreau sa o fac pentru ca imi place sa fac putin pe... democratul (bineinteles, ca sa ascund ca sunt un dictator) ;). In concluzie, va rog sa votati!

A, inca o chestie... Va rog sa nu ma intrebati de site-ul despre care s-a tot vorbit... pentru ca ma doare ;). O sa fie si site-ul, dar cu timpul... dupa posibilitati ;)

Va multumesc pentru timpul acordat!
Stefan
  • 0

#2 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 April 2007 - 04:54 PM

Scuzati excesul de zambareti! Incerc sa ma las dar nu prea imi iese.
  • 0

#3 TraderBoy

TraderBoy

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Admiral Markets & Saxo Bank

Posted 20 April 2007 - 05:03 PM

Eu aleg varianta 3. Cred ca forumul acesta merita un domeniu .ro. Dar sa nu fie un numa lung gen talkingaboutforex.com, stiu ca nu e simplu de gasit ca majoritatea is luate doar noah ... cu putina imaginatie se poate...
  • 0

#4 onaf

onaf

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 20 April 2007 - 06:07 PM

cred ca pina la urma e buna oricare dintre cele doua variante: vamist.com sau un .ro - dar in nici un caz talkingaboutforex!
  • 0

#5 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 20 April 2007 - 08:55 PM

mie imi place asa cum e. nu am votat inca, mai astept dezbateri. singura obiectie care o am la situatia de fatza este ca trebuie sa mentin doi useri, unul pentru vamist.com si unul pentru forex.vamist.com, desi pe primul il tin degeaba, ca asta e primul post, nu prea ma pricep sa scriu la ce e pe acolo, legislatie sunt pe dinafara, la bursa nu joc, de vandut/cumparat, doar daca veniti in thai.... dar am aflat o gramada de chestii interesante din ce scriu altii si am vazut ca e "misto" sa ai user ca altfel nu iti arata pozele alea faine cu fata morgana ;)
  • 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#6 enkumber

enkumber

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 20 April 2007 - 09:45 PM

daca sunteti interesati am pt voi doua domenii interesante :

eforex.ro
pips.ro ,

sunt gata sa cedez sau sa va dau dreptul de a le utiliza si nu neaparat pe bani. Daca adminii sunt interesati ... putem vb despre eventualele variante .
  • 0

#7 nicugh

nicugh

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 117 posts
  • Interests:Instalatii incalzire, climatizare, ventilatie, sisteme solare, consultanta si executie.

• Tranzactionez din 2005

Posted 21 April 2007 - 03:47 PM

as vota "nu" daca asta ar insemna imi place asa cum este: forex.vamist.com, ma mai gandesc, dar s-ar putea sa nu mai am timp, doua luni voi avea teava numai duminica cand vin acasa, asa ca eu intru la abstinenta ;), sincer nu stiu cum voi rezista fara, e cineva din Tecuci?, acolo ajung ;)
  • 0

#8 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 30 April 2007 - 10:43 PM

Deocamdata egalitate perfecta. Mai las sondajul activ pana la sfarsitul lunii mai.
  • 0

#9 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 01 May 2007 - 03:19 AM

Cred ca argumentele sunt mai importante decat votul in sine.Un vot de da sau nu valoreaza mai putin decat un vot argumentat.Mai bine sa incercam sa facem o mica dezbatere.
  • 0

#10 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 02 May 2007 - 11:48 PM

Ok, vad ca nu se incumeta nimeni, asa ca o sa incep eu.
In primul post am zis ca as alege vamist.com si asa am si votat. Motivele ar fi de natura sentimentala si dintr-o dorinta idioata de a construi un brand din nimic. Adica o chestie care nu inseamna nimic la origine, sa ajunga sa fie corelata cu forexul. Si pentru ca inca mai am ganduri de "extindere internationala", .ro nu este potrivit. Cu toate astea, talkingaboutforex.com mi se pare un domeniu care poate fi exploatat cu succes, muuuuult mai usor de promovat decat vamist.com (care pentru cineva care nu a mai trecut pe aici, nu are nici o legatura cu forexul). Imi place mult la talkingaboutforex.com ca sugereaza perfect faptul ca site-ul se vrea a fi o comunitate activa si nu un loc in care intrii doar ca sa citesti. Faptul ca este lung nu mi se pare un lucru negativ atata timp cat domeniu sugereaza ceva. Din contra, mi se pare ca atrage mai bine atentia. Da' acum sa nu-mi dati in cap cu date statistice care arata ca domeniile scurte sunt mai apreciate ca va pun si eu sa-mi cititi semnatura.
Nu pot sa spun ca sunt hotarat... Variantele vamist.com si talkingaboutforex.com sunt cam la egalitate in ceea ce priveste preferintele mele.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.