Sari la conținut

succes in trading


luchian55

Postări Recomandate

sal.....in primul rand as vrea sa ma prezint, fiind primul meu post pe vamist.....numele meu este lucian, am 22 de ani si sunt student....am aflat de forex acum aproximativ sase luni si de atunci am tot studiat tot ce am gasit despre forex.....si totusi.....lipseste ceva....vad pe acest forum persoane care se straduiesc sa obtina profit din forex, dar pana acum nu am vazut pe nimeni care sa spuna ca a reusit sa "traiasca" din trading....e doar o simpla obsevatie personala.....bineinteles succesul nu poate fi poate fi atins peste noapte dar probabil cu mult efort, pana la urma.....de aceea...as vrea sa stiu daca oameni ca noi, care vin pe forex cu sume modice, au vre-o sansa sa devina traderi de succes ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vreo?

Ai toate sansele pe care le poti dori, depinde doar de tine.

Mai ales ca nu te astepti sa reusesti din prima. Probabil ca nu o sa reusesti sa traiesti din forex din primul an.

Nici in doi si nici din cinci.

 

Eu, cel putin, dupa doi ani de invatat, din care unu' de trading real, castig cate putin si constant, iar acum, dupa ce am avut juma de an fara nici o luna pe minus, am hotarat sa mai fac o depunere.

La modul in care tranzactionez acum, ma astept sa ajung sa traiesc din asta cam dupa vreo 5 ani.

Trateaza forexul ca pe o investitie de durata si ca pe o afacere serioasa si ai toate sansele.

 

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trading is a business!

 

Daca pina acum nu ai castigat un leu prin efort propriu pe linga veniturile tale lunare - sa zicem salariu - e nevoie sa inveti ce inseamna o afacere. Cam cati cunoscuti ai si care au incercat sa si dezvolte un mic business? Si cati dintre ei mai sunt in afaceri? Foarte, foarte putini!

De ce au renuntat? Foarte multi pentru ca nu stiau nimic despre afacerea pe care vroiau sa o faca!

Pare usor: am bani, imi deschid o gogoserie si nu merge. Si nu merge. Dar eu sunt destept. Si ma incapatanez. Aduc bani de acasa, ma incapatinez sa contui. Tre sa platesc salarii, impozite, trasporturi etc. Pin' ma satur. Renunt. Pentru ca situatia ma depaseste. Nu am stiut ce ma asteapta. Nu am cunoscut afacerea. Si imi spun daca as fi stiut dinainte ce sa fac!

Cei care rezista - de obicei care sunt mai moderati - invata foarte multe lucruri - invata cum sa castige, incet dar sigur. Sau au o experienta anterioara in domeniu. conexiunile sunt deja facute.

Aceste persoane - daca ar fi sa le intrebi - ti-ar raspunde ca nu banii castigati conteaza.

Esential este sa cunosti afacerea! Banii vin, dar cu multa munca. In timp. Nimeni nu investeste si maine are un sac de bani! Daca e cineva care face exceptie e rugat sa se prezinte. Am avea ce invata!

Situatia e identica in tradingul! Stii ce tre sa faci bine, nu te mai intereseaza banii.

 

Succesul pentru mine nu inseamna bani, pentru mine inseamna perseverenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca tradingul e mai mult decat un business, in trading poti sa fi cel mai destept, sa muncesti cel mai bine, sa ai cele mai bune idei si tot te poti numara printre cei 90% care pierd in acest business.

intr-un business in mare parte din cazuri daca esti serios, cu bun simt, vi cu ceva nou si esti dispus sa muncesti oricat e necesar reusesti sa castigi ceva bani care sa te ajute sa traiesti, in trading in schimb nu e asa.

in trading prima data trebuie sa accepti ca tre sa te bati cu tine, dupa ce ai reusit sa invingi partea din tine care te impinge sa faci greseli tre sa inveti cum sa faci ca sa iei banii celor care sunt aceasta piata.

 

cat despre intrebare celui care a initiat acest topic:"as vrea sa stiu daca oameni ca noi, care vin pe forex cu sume modice, au vre-o sansa sa devina traderi de succes ??"

raspunsul meu e: DE CE NU??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.