Sari la conținut

Postări Recomandate

Dupa caderea "inexplicabila" din ultima saptamina (ma refer in principal la g-j, unde au fost mai mult de 1000 pips) am dat peste niste teorii ale lui Gann. N-am sa le expun aici, insa am sa postez niste indicatori si un link spre thread-ul de la TSD.

Explicatii gasiti forex[/acronym]-tsd.com/tools-utilities/8120-gann-time-calculator.html"]aici.

gann9.xls este de fapt un calculator pentru datele ulterioare la care poate avea loc un eveniment major. am introdus de curiozitate data ultimului minim extrem pe g-j, 3 martie 2007 (va mai amintiti acel 210.07) si... surpriza! una dintre datele care a aparut in tabel era... 20 iulie, cind g-j a luat-o frumusel de tot la vale. coincidenta?

un alt lucru interesant o sa-l observati dupa ce puneti sq9 (time) pe grafic. eu am incercat cu noul maxim pe g-j, 251.08: liniile galbene se comporta ca niste pivoti. mi se pare extrem de interesant, si cred c-o sa fiti de acord cu mine dupa ce intelegeti cum se calculeaza liniile alea si ce reprezinta ele.

sper sa reusesc sa postez ceva depre teoriile lui Gann. cind o sa am timp...

gann9.xls

time-price_xls.xls

SQ9 (Price).mq4

SQ9 (Time).mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

pentru analiza gann am mai dat un link care mi se pare destul de bun http://www.gannalyst.com/ si softul este gratuit :tongue:

stii cum se foloseste?vad ca este un matastock,de unde se trag datele si cum anume? si mai am o rugaminte ..nu gasec nicaieri gann fann cu cele 9unghiuri,pe mt4 sunt f. ciudat trase si de f. multe ori imi da o linie orizontala .ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum se foloseste?vad ca este un matastock,de unde se trag datele si cum anume? si mai am o rugaminte ..nu gasec nicaieri gann fann cu cele 9unghiuri,pe mt4 sunt f. ciudat trase si de f. multe ori imi da o linie orizontala .ms

@atman7 cat de greu ai incercat? sincer. cunosti engleza? stii ce inseamna butonul HELP? acolo ai totul explicat(a trebuit acum sa il deschid si eu care chiar nu folosesc Gann-nu pentru ca as avea ceva cu analiza GANN).

 

rugamintea mea este (catre toti) intai sa cauti sa vezi dupa care sa intrebi... no offence sau cum spune Tradelover RTFM (read the fucking manual)

 

@barbones... am fost mai bland de data asta? :tongue:

 

cand imi trimiti sticla semnata? :)

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.