Sari la conținut

Expertii publici de pe vamist


masterd6ib6

Postări Recomandate

Ai dreptate, m-a terminat strategia asta. :-$

Nu mai am cuvinte...

Doar o specificatie catre Marco, pe grafic intersectiile de MA se vad bine, dar in realitate semnalul generat de intersectia propriu zisa este dat mult mai tarziu decat ce se vede pe grafic. Adica nu pip-ul de sub/deasupra intersectiilor respective este semnalul de intrare/iesire in tranzactie; mai pui la socoteala cateva candele ptr. adevaratul semnal. Nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie, dar cine a folosit intersectiile de MA stie la ce ma refer.

 

O sa revin cu specificatiile despre descrierea marketului flat.

 

 

 

 

Vad ca mfx a ramas deja fara glas ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa citesti aici despre tipurile de market (trending, ranging, choppy si flat)

forex[/acronym]-tsd.com/analytics/2295-forex-market-conditions-graphic-depiction.html"]http://www.forex-tsd.com/analytics/2295-fo...-depiction.html

Mai am o carte care descrie f. bine conditiile astea de market. O gasesc, scanez cateva pagini si le atasez.

 

 

 

@mfx

Imi enumeri te rog tipurile de piata?si sa-mi scrii la fiecare ce inseamna..ca altadata sa stiu ce vorbesc ;)

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am testat strategia manual (nu stiu daca se poate testa si cea automata) pe back test (tot anul 2005).Mi-a iesit 6348 pipsi. Din pacate e jumatate din pretentia mea.

Dar profitul se poate mari putin.Eu am respectat exact strategia, cu tot ca stiam in anumite momente ca e mai bine sa inchid tranzactia.O s-o testez si pe 2006 ....tineti-mi pumnii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iese profitabila si pe 2008, ramine de vazut ce-o sa fie cu 2009 si pe urma poti s-o folosesti.

 

Am testat strategia manual (nu stiu daca se poate testa si cea automata) pe back test (tot anul 2005).Mi-a iesit 6348 pipsi. Din pacate e jumatate din pretentia mea.

Dar profitul se poate mari putin.Eu am respectat exact strategia, cu tot ca stiam in anumite momente ca e mai bine sa inchid tranzactia.O s-o testez si pe 2006 ....tineti-mi pumnii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am testat strategia manual (nu stiu daca se poate testa si cea automata) pe back test (tot anul 2005).Mi-a iesit 6348 pipsi. Din pacate e jumatate din pretentia mea.

Dar profitul se poate mari putin.Eu am respectat exact strategia, cu tot ca stiam in anumite momente ca e mai bine sa inchid tranzactia.O s-o testez si pe 2006 ....tineti-mi pumnii ;)

Si daca ar scoate 100p lunar ai ajunge milionar! Nu stiu care e problema cu NUMAI 6348 pipsi anual!

 

Later:

Important e cati pipsi scoti tu cu strategia in real trading, nu cati pipsi produce strategia pe hartie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am testat strategia manual (nu stiu daca se poate testa si cea automata) pe back test (tot anul 2005).Mi-a iesit 6348 pipsi. Din pacate e jumatate din pretentia mea.

Dar profitul se poate mari putin.Eu am respectat exact strategia, cu tot ca stiam in anumite momente ca e mai bine sa inchid tranzactia.O s-o testez si pe 2006 ....tineti-mi pumnii ;)

Interesant ...

Despre ce strategie e vorba ?

Poti sa-mi dai cateva amanunte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strategia am descris-o in aceasta sectiune.Apropo de ce zice tavi star:Ca sa poti face profit frumusel cu 100 pipsi lunar cred k ar trebui sa ai cel putin 1 mil de euro in cont.Ma dezamagesti daca imi zici ca tu nu poti face 100 pipsi lunar(desi nu cred).Sau poate ii faci si esti milionar. ;)

Una dintre aceste 2 variante trebuie sa fie corecte daca ii asa cum zici tu.

Sper sa nu fi lasat impresia ca te-am luat la intrebari nepoliticoase, dar chiar as fi curios sa aflu cum as putea ajunge milionar cu 100 p\luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strategia am descris-o in aceasta sectiune.Apropo de ce zice tavi star:Ca sa poti face profit frumusel cu 100 pipsi lunar cred k ar trebui sa ai cel putin 1 mil de euro in cont.Ma dezamagesti daca imi zici ca tu nu poti face 100 pipsi lunar(desi nu cred).Sau poate ii faci si esti milionar. ;)

Una dintre aceste 2 variante trebuie sa fie corecte daca ii asa cum zici tu.

Sper sa nu fi lasat impresia ca te-am luat la intrebari nepoliticoase, dar chiar as fi curios sa aflu cum as putea ajunge milionar cu 100 p\luna.

1. Nu trebuie sa ai un cont de 1mil. E suficient si 3000.

2. Saptamina asta am facut cam 2000 pipsi pe live nu pe demo. Ramine sa ajungi si tu la performata asta.

3. Poti reusi in trading facand numai 100p lunar. Eu m-as multumi sa fac 100p lunar.

4. Nu esti nepoliticos, cum ajungi milionar cu 100p pe luna ramine sa descoperi tu.

5. Multumuri speciale lui mfx pt. rabdarea si bunavointa sa. Nu gasiti informatii free pe net despre dlg-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tavi_star

Folosesti doar analiza tehnica sau tranzactionezi si dupa stiri???

@phaeton

Aceasta strategie, cum este pe back test asa e si pe timp real,doar trebuie sa o respecti si e foarte simpla.Acum nu insist eu ca e profitabila si ca e cea mai buna.

Eu o folosesc de multa vreme si acum am reusit sa o simt, sa o inteleg.Si am postat-o pe vamist, cu speranta ca va atrage pe cineva, si ca o va putea imbunatati, impreuna cu mine.nu se stie unde ajungi.Eu asta vreau.Invatam unii de la altii. *-border=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.