Sari la conținut

De ras sau de plans


tradelover

Postări Recomandate

  • Moderators

Nu faceti ca el, sau cum te poate da mirosul de gol....

 

Aparut pe bangkokpost.com de curand.

De obicei nu citesc decat stirile financiare, dar de cand cu avionul asta... Apropo, unul dintre colegii mei de job era in avion impreuna cu sora lui, mergeau in concediu la Phuket. De necrezut, au scapat amandoi doar cu cateva zgarieturi, iar sora lui a fost ceva vreme in stare de şoc (psihic) la spital. Acum sunt bine si vor pleca acasa in Germania in cursul zilei de azi. Zilele trecute numai despre asta s-a vorbit aici.... Am vb cu el la telefon (e inca in phuket) si zicea ca e sigur ca il asteapta 300 de ziaristi la aeroport in Germania... ha ha, cum ajungi celebru peste noapte. Nemtii de la mine au sunat la consulat, la spital, la linia aeriana, etc, sa spuna ca lucra pt noi, sa se intereseze de el si de sora lui, etc. Si erau foarte nervosi pt ca la o zi dupa catastrofa consulul german din phuket le-a replicat la telefon ca el tocmai facea dush, si ca nu e program cu publicul, ori asa ceva, iar despre avion nu parea sa stie mai mult decat scria in presa.

 

Ma rog, bine ca tipii au scapat... sa dea domnul sa aiba tot asa noroc si incontinuare in viata!

 

Alta e povestea despre care voiam sa scriu. Aparuta la rubrica de "diverse". Angajatii unui birou de nu stiu unde au constatat ca seful lor mirosea foarte urat. Degaja de o bucata de vreme un miros respingator, se zice in articol. S-a şoşotit in stanga si in dreapta o perioada dar femeile n-au mai rezistat si au spus la sefii mai mari. S-a facut ancheta si s-a constatat ca de DOUA LUNI DE ZILE omu' dormea la birou, intr-un cabinet (dulap) !!!! Toata lumea inca cred ca se mai mira cum tipul nu a fost prins, adica a scapat si de femeia de servici care facea curat prin birouri si de paznicii care asigurau securitatea (patrula interioara pe timp de noapte, dar probabil aia se primbau pe holuri, nu intrau prin birouri, care in cel mai plauzibil caz erau incuiate). Motivul??? Omu isi vanduse casa... pentru a juca la bursa. Norocul lui ca nu era insurat, hihi.... Nu se spune daca a facut profit ori a pierdut banii... Dar dupa faptul ca dormea la birou in loc sa inchirieze ceva ieftin undeva, se poate deduce....

 

Nu faceti ca el, ca o sa va dea de gol... mirosul, hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Moderators

Ghici ce citesc eu azi in bkk post? hihi

 

 

Horror story

 

Officials in Transylvania spent $200,000 on a luxury coach for Dracula sightseeing tours - only to find it was too big to get through the city gates. Entry to the old centre of Brasov is through 10ft mediaeval gates and councillors were embarrassed to find the double-decker coach was too high. They had invested the money in an attempt to attract more tourists to the city to boost the local economy. One Brasov councillor said: "Unbelievably nobody ever thought to measure the gates and compare it with the height of the bus. "It's a complete waste of money. We have no idea what to do now."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghici ce citesc eu azi in bkk post? hihi

 

 

Horror story

 

Officials in Transylvania spent $200,000 on a luxury coach for Dracula sightseeing tours - only to find it was too big to get through the city gates. Entry to the old centre of Brasov is through 10ft mediaeval gates and councillors were embarrassed to find the double-decker coach was too high. They had invested the money in an attempt to attract more tourists to the city to boost the local economy. One Brasov councillor said: "Unbelievably nobody ever thought to measure the gates and compare it with the height of the bus. "It's a complete waste of money. We have no idea what to do now."

asta a fost cam din alea cu "telefonul stricat" sau si-au zis : bag-o asha, "deformata", slabe sanse sa citeasca vreun roman care sa verifice :)

 

nu ca nu ar fi existat discutii privind dimensiunile. dar pana la a afirma ""Unbelievably nobody ever thought to measure the gates and compare it with the height of the bus. " e mult.

 

http://www.evz.ro/article.php?artid=336912

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.