Sari la conținut

Postări Recomandate

am atasat un expert nou care pare profitabil; este un trend follower bazat pe metoda lui steinitz si RSI R2. tranzactioneaza doar in directia trendului de pe daily (care e dat de 200SMA)...

citeva instructiuni/explicatii gasiti in pdf-ul atasat.

am sa fac backtesting pe citeva luni calendaristice in urma, si pe masura ce am rezultatele am sa le postez aici (doar graficele).

in masura in care timpul imi permite, am sa fac si real time testing.

 

*later edit: tocmai am citit ca nu e permisa postarea pe nici un forum public... sorry. pe cine intereseaza, sa-mi trimita un pm.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

o precizare inainte de a-mi trimite pm: expertul NU este cel dezvoltat de steinitz, ci se bazeaza pe metoda lui. si pe inca o alta metoda, rsi-r2 (informatii gasiti pe tsd despre aceste metode). dupa ce cititi pdf-ul, o sa vedeti ca aveti posibilitatea sa selectati cu ce "engine" functioneaza EA-ul (alpha9 trader, bazat pe heiken ashi; sau sRSI trader, bazat pe metoda super_rsi; sau ambele, evident).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

nu pe un cont real. il tin pe un demo pe mai multe perechi simultan, ma intereseaza in special perechile pe yen in perioada asta pentru ca ar trebui sa urmeze o schimbare majora de trend si vreau sa vad cum se comporta expertul intr-o astfel de situatie.

Il folosesti si in prezent?Ce rezultate obtii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pe un cont real. il tin pe un demo pe mai multe perechi simultan, ma intereseaza in special perechile pe yen in perioada asta pentru ca ar trebui sa urmeze o schimbare majora de trend si vreau sa vad cum se comporta expertul intr-o astfel de situatie.

Il folosesti si in prezent?Ce rezultate obtii?

Ce fel de schimbare majora de trend te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in ce directie au mers pina acum?

 

Ce fel de schimbare majora de trend te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu... nu-mi doresc :biggrin:. nu aici. dar gasesti destul in topicul cu analiza g-j.

 

ma gandeam ca poate ti-ai dori sa detaliezi... dar se pare ca nu... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.