Sari la conținut

GCI Financial


Aurel

Postări Recomandate

Salutare tuturor...

 

Sunt FOARTE nou pe forum si citesc cu mare interes, pentru ca sunt incepator si vreau sa invat...

 

Mi'am deschis cont demo la GCI Financial si sunt curios cine si ce imi mai poate spune despre acest broker...

 

Toate conditiile mi s'au parut bune (mie ca incepator), iar platforma downloadabila este buna... (cel putin acum, la inceput, imi ofera multe optiuni)... dar cred ca inca nu le'am descoperit pe toate... sunt incepator, ce pot face, invat...!!!!

 

Am totusi rugamintea, sa ma treziti si pe mine la realitate (fiind constient totusi) de munca, care trebuie depusa in forex...

 

 

Pana atunci, pipsi multi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Hello Aurel,

Ok, esti incepator, eu iti recomand sa inveti cate ceva despre analiza tehnica si despre money management. Acum, la inceput nu da importanta brokerilor... lasa-i ; tu trebuie sa iti faci un plan de trading. Citeste cam tot ce poti de pe vamist si daca le ai si cu engleza viziteaza forumul asta

Spot la citit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

...DIN NOU SALUTARE...

 

Tot pe GCi tranzactionez, ba mai rau, de mult am intrat si live, n'a fost rau pana cand m'au lasat nervii si am pierdut niste bani... destul de multi... si din vina mea desigur, nu dau vina pe broker, doar pe platforma... :biggrin: si desigur nervii nu au legatura cu psihologia tradingului... ci cu mine ca persoana in viata...

 

Oricum, am ajuns la concluzia ca imi doresc un broker cu o platforma de tranzactionare automata.. gen MT4... dar brokerul imi doresc sa aiba si CFD... niste nikkei, hang seng, msci taiwan.. si altele.. pe astea am mai incercat si eu.. si sunt convins ca pe platformele automate nu ma mai 'recoteaza' nimeni la distante de "sute" de pipsi... sau ma rog... :wink:

 

Acum dupa aproape un an de tranzactionare live si pe platforma de la GCi, pot spune ca aceasta este buna, brokerul la fel, dar dupa ce inveti si vrei mai multe incepe sa te enerveze "timpul" petrecut pana la executarea ordinelor... doar unele dintre ele si trebuie sa recunosc asta. O sa-mi fie dor de platforma wintrader...

 

va rog, astept recomandari de brokeri.. am cautat, dar imi trebuie si "referinte" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu prin septembrie anul trecut am fost pe platfoma celor de la GCI si mi se parea beton numai ca deh... timpul a trecut si acum imi dau seama ca nu este prea tare ba chiar slabutza comparativ cu altele. e drept ca are CFD-uri(de care eram si inca sunt foarte interesat) dar altfel e slabutza rau.... chiar si la CFD-uri nu are cine stie ce... eu nu am avut curajul tau sa ma arunc live nici acum din septembrie :biggrin: e drept ca in maxim o luna de zile(ca acum e praf mare pe piatza) am sa fiu live numai ca inca caut :wink: vb lui carboon intai trebuie sa fii disciplinat si sa ai un MM pus la punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.