Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

EUR/JPY

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#11 wik_70

wik_70

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 26 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent OANDA
  • Strategie/tehnica folosita --------------------

Posted 30 March 2010 - 09:42 AM

Asta2010-03-30_102922.png
  • 0

#12 nirolf69

nirolf69

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 269 posts

Posted 30 March 2010 - 10:27 AM

am incercat un comentariu , astept si altele de la participantii forumului

Attached Thumbnails

• axa.png

• -1

#13 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 30 March 2010 - 11:03 AM

am incercat un comentariu , astept si altele de la participantii forumului

Nu inteleg de ce nu ti-ai asigurat totusi pozitia pe plus, acolo la suport, era ZM. Vezi, asta e una din "hibele" romanilor de a lasa pozitii profitabile sa treaca pe negativ si sa incaseze mai bine pierderi.

Bafta
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#14 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 30 March 2010 - 11:33 AM

habar nu am despre ce pin vorbiti si sincer nu dau nici o para chioara pe pinul ala. Iar trendul nu e nicidecum crescator, eu inca il vad in jos, chiar daca ma aflu la negativ, in apa rece pana la cur. Ieri a fost un gap in sus, daca ve duceti pe M30 se vede MARE din avion. Pe chartul D1 se vede doar un pic, dar e un gap mare acolo. In plus, e la mijloc intre linia de trend si cea de canal, adica pe mediana furculitzei.

ej.jpg

Probabil ca trendul creste daca va uitati pe M5 <:-P, dar daily, trendul e coborator cu mama lui cu tot. Iar situatia (evolutia anterioara) se potriveste ca o manusa pe teoria formarii unei insule. Deci hai sa intram agresiv, fara sa asteptam formarea efectiva a unei asemenea insule... Drept urmare a acestei judecati drepte, stiintifice si nemaipomenite, combinate cu nerabdarea de a intra in trade, mai am oleaca pana la stoploss <:-P

taci ca vad ca se intoarce in jos...

darzule, ce sa asigur mama draga, ca nu am fost la pozitiv nici un minutzel, am vandut exact botomul.
  • 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#15 wik_70

wik_70

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 26 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent OANDA

Posted 30 March 2010 - 11:39 AM

dirzu Ai dreptate trebuia adus SL la BE dar pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos. Din fericire nu a fost decat 0,01 din cont

Edited by wik_70, 30 March 2010 - 11:42 AM.

• 0

#16 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 30 March 2010 - 11:49 AM

habar nu am despre ce pin vorbiti si sincer nu dau nici o para chioara pe pinul ala. Iar trendul nu e nicidecum crescator, eu inca il vad in jos, chiar daca ma aflu la negativ, in apa rece pana la cur. Ieri a fost un gap in sus, daca ve duceti pe M30 se vede MARE din avion. Pe chartul D1 se vede doar un pic, dar e un gap mare acolo. In plus, e la mijloc intre linia de trend si cea de canal, adica pe mediana furculitzei.

ej.jpg

Probabil ca trendul creste daca va uitati pe M5 <:-P, dar daily, trendul e coborator cu mama lui cu tot. Iar situatia (evolutia anterioara) se potriveste ca o manusa pe teoria formarii unei insule. Deci hai sa intram agresiv, fara sa asteptam formarea efectiva a unei asemenea insule... Drept urmare a acestei judecati drepte, stiintifice si nemaipomenite, combinate cu nerabdarea de a intra in trade, mai am oleaca pana la stoploss <:-P

taci ca vad ca se intoarce in jos...

darzule, ce sa asigur mama draga, ca nu am fost la pozitiv nici un minutzel, am vandut exact botomul.

Pe wik_70 il intrebasem, ca el pomenise de pin bar-ul acela si cum l-a tranzactionat.
Faptul a unii au conturi mai maricele nu ne descurajeaza, din contra - mergem mai departe. Chiar daca e mai dificil cu money managementul, am scos-o la capat pana la urma.
Buna explicatia totusi cu insulita canalului descendent.

ยินดีต้อนรับ

Andrei.

Edited by dirzuandreiovidiu, 30 March 2010 - 11:51 AM.

• 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

#17 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 30 March 2010 - 11:52 AM

dirzu Ai dreptate trebuia adus SL la BE dar pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos. Din fericire nu a fost decat 0,01 din cont

Pai si nu ar fi trebuit sa ai lot de 0.02 sau 0.03 sa poti face inchideri partiale?

Bafta.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

#18 wik_70

wik_70

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 26 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent OANDA

Posted 30 March 2010 - 12:00 PM

Contul real il am la OANDA unde poti inchide oricat luand pozitie inversa
  • 0

#19 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 30 March 2010 - 12:03 PM

Contul real il am la OANDA unde poti inchide oricat luand pozitie inversa

Pai da, e si hedge-ul o alternativa insa vei stii ce va face piata, sau daca va urca/scadea, pana unde? Asta e intrebarea.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

#20 wik_70

wik_70

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 26 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent OANDA

Posted 30 March 2010 - 12:12 PM

Nu era vorba de hedge. OANDA inchide din pozitia pe care o ai cei x% pe care ii iei invers,deci inchizi partial cat vrei itre 1 si 99%
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.