Sari la conținut

Conturi demo de forex


Luca

Postări Recomandate

sal. eu folosesc demo de la deltastock

 

- poti seta suma si moneda cu care sa incepi

 

- stirile sunt intarziate cu 15 min

 

- marja e predefinita la 1%

 

- poti aranja garfice in multe feluri ( fiecare cum vrea) si la fel si platforma.

 

- ce ma enerveaza ca are o chestie cu arajatul ferestrelor aia de fx aia de cfd-uri etc ... dar acu e ok ca i-am gasit o forma care sa imi placa

 

- e si un concurs unde poti castiga niste bani dar insignifiant 250 euro cel mai mare premiu intr-o luna ... deci nush dk merita sa te chinui o luna pe demo sa faci ditamai randamentu sa iei doar 250 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Eu intentionez sa incep tranzactia reala pe data de 10 aprilie 2008 (mi-am tras si un ticker la semnatura) . Pana acum am stat pe demo cu NorthFinance, platforma MT4 si cu o firma portugheza care are o platforma SaxoBank.

M-am hotarat pentru NorthFinance si cand am vrut sa deschid contul live mi-a aparut o fereastra care zice ca isi cer scuze dar nu mai admit noi inscrieri si pe cei ce doresc sa continue cu aceeasi platforma ei recomanda calduros firma FxPro. Voi stiti ceva despre ei?

Am facut download cu MT4 al lor si acum verific cum functioneaza si daca respecta ceea promit ei a oferi...spreads, leverage etc.

 

Firma este situata in Cipru, patroni sunt 3 rusi si 3 greci (fáina combinatie :biggrin: ), oricum mie-mi miroase ca sunt unii si aceeasi de la NorthFinance ca prea se promoveaza unu' pe altu'.

 

Aaa...si in cautarile mele am gasit si Deltastock, mi-a placut site-ul si oferta. Sunt din Bulgaria, dealer garantat de Banca Nationala bulgareasca. N-am intrat mai mult in detalii fiindca nu lucreaza cu MT4 (eu am un pitic pe cerebel cu MT4 asta ).

 

Weekend placut va doresc! :wink:

Editat de laura.lala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Eu m-am inscris la FxPro. Sunt o companie din Cipru, dar au o reprezentanta si prin Franta si au si site in romana (fxpro.ro). Suportul e excelent, de luni pana vineri poti chatui live cu unul dintre reprezentantii lor ( si unii stiu si romaneste :) ). Poti tranzactiona multe perechi, dar si gold/silver sau chiar actiuni la companii americane. Poti depune/retrage bani cam cu orice card bancar sau paypal, ceea ce e fain. Lucreaza cu MetaTrader 4, iar la contul de demo iti aloca 5 milioane de $ virtuali, fara limita de zile (din cate stiu eu). Depozitul minim cu care poti incepe sa tranzactionezi pe real la ei este de 100$, iar leverage-ul ti-l poti alege de la 1:1 pana la 1:500. Saptamana viitoare ma gandeam sa depun banutii pe contul live (iti poti face contul inainte sa depui ceva in el) si sa ma joc un pic cu 100$, sa ma obisnuiesc cu feeling-ul. Daca este cineva care a mai lucrat cu ei, il rog sa posteze impresii (sunt seriosi, nu sunt seriosi? si de ce?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Nu a mai raspuns nimeni de ceva vreme, dar hop si eu cu raspunsul. Am inceput cu AvaFX, imi placea pe atunci platforma lor, dar demoul era limitat, asa ca am trcut pe Oanda. Aici nu m-am putut obisnui deloc cu platforma, asa ca si acum sunt pe Alpari UK, unde au MT4 si demo nelimitat. Nu stiu cat sunt de seriosi la conturile live.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.