Sari la conținut

Intermediar pt indici


Postări Recomandate

Buna seara,

 

Stiu ca forumul este destinat in mod specific forex-ului. Totusi as avea si eu nevoie de o informatie putin pe langa. Tranzactionez forex si sunt multumit prin intermediarul prin care lucrez.

As dori insa daca puteti sa imi recomandati un intermediar prin care sa tranzactionez indici ( de regula dow, sp, dax) in principal. Tin insa sa mentionez ca as avea nevoie de unul ce accepta conturi sub 5000$ ca pt acest caz am nevoie =)) ... sa fie ok, sa aiba spread decent... lichiditate buna... marje avantajoase... cunoscut daca s-ar putea =)) am eu ceva variante dar la fiecare din ei am gasit cate o problemutza:)

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

hehe... aici sunt numai traderi nu investitori =))

 

vezi www.hotspotfx.com daca are indici... e un broker(ECN) renumit si... e dedicat si sectorului retailer, adica cel in care suntem noi astia mai mici(de exemplu tu, cont sub 5K $).

bafta

 

later edit: uite un broker care are si indici http://www.mbtrading.com/ dar nu stiu care e minimul de $ pentru a deschide un cont.

 

later later edit:)

Cash Stocks, Options $1,000

Margin Stocks, Options, Futures $2,000

IRA Stocks, Options $500

deci te incadrezi;)

Editat de Carboon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Eu tranzactionez cu Barclays de ceva vreme pe CFD-uri si sunt foarte multumit. Au si indici din cate stiu eu, fonduri,obligatiuni, ETF-uri so on. Sunt putin piperati la comisioane dar la capitolul executie sunt foarte tari. Sunt foarte promti iar platforma merge struna.Poti sa iti deschizi cont la ei la fel de repede ca si la ceilalti brokeri.Daca trimiti repede documentele pe care ti le cer ei si faci rapid wire transfer-ul, totul se desfasoara bine. Si Interactive Brokers am auzit ca sunt ok, mai ales prin faptul ca iti ofera nenumarate instrumente pe care poti sa le tranzactionezi pe o singura platforma. Nu am avut cont la ei dar review-urile am vazut ca sunt pozitive =)) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.