Sari la conținut

Picture of the Day


Postări Recomandate

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Imaginea mergea pusa la "Picture of a week". Am pus-o aici ca sa numai deschid alt topic. Bun. Ce avem aici?

Este un "Inverse Head and Shoulders" Si ce stim noi despre acest pattern? Pai stim ca prezice miscarile "down".

Daca nu ma credeti iata ce spune investopedia:

 

" As you can see from the chart above, a move above the resistance, also known as the neckline, is used as a signal of a sharp move higher. Many traders will watch for a large spike in volume to confirm the validity of the breakout. This pattern is the opposite of the popular head and shoulders pattern, but is used to predict shifts in a downtrend rather than an uptrend."

post-768-1214109493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OANDA - PROBLEME

 

Ieri am primit un margin call de Oanda (20.10) si mi-au inchis toate pozitiile si au resetat contul la 3.64 euro.

Le-am trimit poze cu situatia, istoric, etc si la 00.30 situatia s-a rezolvat.

Din discutiile cu cei de la help desk am inteles ca au fost mai multe persoane afectate.

 

Am crezut ca este un eveniment izolat.

Dar, azi la 10.56 acceasi situatie.

Dar numai o parte din pozitii au fost afectate.

 

Spikurile de astazi se vad in pozele atasate.

 

A mai fost cineva in situatia asta????

 

Cei care au conturi la Oanda ar fi bine sa-si verifice ordinele

 

Nici baietii veseli de la butoane cand vine NFP-ul de la americanii nu reusesc sa provoace asemenea spike-uri!

 

Multumesc Oanda, iti multumesc nespus de mult, iti multumesc din inima ca te joci cu nervii mei! :smile:

 

Later:

Ce declara cei de la helpdesk:

 

OANDA: there have been some unusual margin calls on trades involving xau. this is a known issue and our technical team is working to correct it as we speak.

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Interesant! Eu nu am asta pe demo! (inca mai omor contul ala cu care am inceput la concurs, l-am resetat la 1000 de parai si de atunci ma tot invart in jurul cifrei asteia, cand deasupra, cand dedesupt, luand doar tranzactii pe directia swapului, oarecum la intamplare, am eu pasarica mea...). Dar spike-uri nu apar nici pe g/j nici pe xau. Cum naiba se intampla doar pe serverul real? (?!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.