Sari la conținut

MarcoTrader2007


Postări Recomandate

Sa ma prezint si eu.

Numele meu este Marco Romario (prenumele), am inceput Forexul pe la sfarsitul lui 2006, am o varsta de 17 ani (1990).Locuiesc in Bistrita, pe spinarea parintilor,

sunt la liceul Economic din Bistrita, si visez si eu sa ajung sa ma joc cu banii tranzactionand.

Am trecut de la faza de loooooser, =)) (multumesc lui Dumnezeu), iar cu ajutorul baietilor (si a unei fete FM) si in special al lui Iordaki (un adevarat maestru in teoria Elliott Wave), am reusit sa realizez profit constant.

Sa va zic secretul?????

NU VA GANDITI LA BANI.......Jucati pentru pipsi, si pentru imbunatatirea sistemului de tranzactionare.

Gasiti-va amici mai avansati decat voi si furati meseria.Nu cred ca se va supara.

cautati sisteme care nu expira niciodata (cele care fac parte din scoala veche(Elliot Wave, Gann, Pitcfork etc.)Intradevar sunt grele, ca sa poti tranzactiona dupa unul din aceste sisteme trebuie sa-l simti, nu este nimic mecanic si batut in cuie.Dar profitul este pe masura muncii.

 

Va urez bafta tuturor!!!

Editat de MarcoTrader2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

1.sa ma joc cu banii tranzactionand.

 

2.Sa va zic secretul?????

NU VA GANDITI LA BANI.......Jucati pentru pipsi, si pentru imbunatatirea sistemului de tranzactionare.

 

3.cautati sisteme care nu expira niciodata (cele care fac parte din scoala veche(Elliot Wave, Gann, Pitcfork etc.)Intradevar sunt grele, ca sa poti tranzactiona dupa unul din aceste sisteme trebuie sa-l simti, nu este nimic mecanic si batut in cuie.Dar profitul este pe masura muncii.

=))

1.te rog, nu mai folosi "joc"

2.mai complicat aici... stii care e secretul suprem?(parerea mea) nu trebuie sa prezici piata pentru a face profit pe fx(si in alte pieti financiare). Cand incercam sa prezic piata prin diferite "sisteme" pierdeam dar dupa ce am inceput sa gandesc in probabilitati si cand intram intr-o tranzactie si vedeam ca nu merge in favoarea mea, o inchideam (cut your losses short) si imi spuneam: " si ce daca am pierdut? tocmai am platit informatia pe care mi-a oferit-o piata despre perechea pe care am pus ordinul." adica respectiva pereche valutara nu e buna pentru long ci e buna pentru short.

Iar la partea aia cu imbunatatirea sistemului de tranzactioanre... eu zic ca e mai important sa iti imbunatatesti DISCIPLINA.

 

3. ai uitat de suporti si rezistente, asta cred ca se incadreaza cel mai bine in categoria "old school" :D (opinia mea...)

 

btw, stiai ca Ralph Nelson Elliott nu a reusit sa isi adune avere din teoria pe care el a inventat-o ? =)) iar de ceilalti... nu stiu.

bafta si sry pentru offtopic:D

Editat de Carboon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am zis "joc" m-am vazut milionar, jongland cu banii. =)) Tranzactiile le iau in serios, ca altfel ma arde buzunaru.

Cat despre Elliott Wave...poate a avut mana larga.Ca sa faci avere din FX trebuie sa lasi banii la locul lor si sa ai mare rabdare...ca altfel ai parte de monede.

Mie imi place sa fac scenarii despre evolutia pretului, si chiar imi merge bine.Am folosit o vreme suporti si rezistente, dar nu prea m-am impacat cu ele.Asta depinde de stilul fiecaruia.Important e sa scoti pipsi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am pierderi de vreo2-3 luni inoace si gasesc raspunsuri la toate scenariile pe care le prezic.

EX:De ce a mers pretula colo si nu acolo.etc.(cred ca stii despre ce vorbesc)

Sa nu se inteleaga ca toate tranzactiile sunt castigatoare.Mai pierd cate una, dar castig 5-6.viziteaza-mi blogul http://forexpedia.ro/marco/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • Management

Marco, vad ca de azi esti MAJOR :smile: La multi ani! Dar te rog sa promiti ca NU o sa sarbatoresti cu Florin Salam sau Adi Minune pe fundal :smile:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.