Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

salut, vaxx...

 

ce pot sa spun si eu....

 

impreuna cu flames am trecut prin experienta teletrade, am facut si cursurile practice, insa au fost efectiv o pierdere de bani.

nu inteleg de ce sa nu vezi si partea plina a paharului harif?!

 

ai dat niste bani ca sa stii, sa afli ceea ce nu trebuie sa faci de acum inainte si cine-o face ca tine ca tine sa pateasca :P

 

 

@Vax :D aici la sectiunea primii pasi ai destul material(inclusiv despre ce brokeri considera mambrii forumului ca merita sau nu sa lucrezi-aici saau in alta sectiune) ca vreo 2 luni de zile sa nu mai postezi nimik(pana termini de citit si asimilat "primii pasi") dupa care daca iti notezi frumos in carnetel lucruri despre care crezi ca nu s-a discutat de zeci de ori aici, sa le postezi si sa intrebi.

 

ideea este intai sa citesti forumul dupa care sa pui intrebari

 

btw e Vax sau Vaxx? :)

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Vaxx, bine ai venit... dar de ce se numeste threadul asta "reguli fundamentale in forex"? Avem deja un thread cu titlul asta (culmea, in aceeasi sectiune) care chiar are reguli fundamentale. Pe al tau o sa-l redenumesc sau o sa-l unesc cu threadul despre teletrade (nu m-am hotarat inca) si probabil posturile cu strategia le voi muta in sectiunea de strategii si planuri de tranzactionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

De ceva timp a inceput sa ma intereseze subiectul "Trader". Am mai citit eu cate ceva, am incercat sa ma descurc sigura, dar acum cei de la TELETrade mi-au oferit posibilitatea sa particip contracost la cursurile lor de 3 saptamani. Ei spun ca daca treci testul si nu pleci de la ei iti dau banii inapoi pe cursuri. Ceea ce vreau sa va intreb este daca are rost sa fac cursurile astea si daca sunt seriosi. Mi-ar fi de mare ajutor orice parere.

 

O zi frumoasa tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a scris mult despre acest subiect si noi de aici cunoastem mult despre aceasta firma-citeste in arhiva sau mai recent despre teletrade -multi dupa forum au facut la ei cursuri si s a dovedit a fi o mare pacaleala deci nu se merita (inclusiv eu) citeste arhiva cauta, e un site mare vamistu, incepe cu babypips, forexfactory, tsd, investopedia, aici pe forum sunt carti mii cu linkurile de rigoare si ai posobilitatea sa inveti mai mult decat iti dau ei si gratis, cursurile nu se merita ei isi doresc sa dai banii pe cursuri si sa deschizi la ei un cont real -acolo inveti o strategia f proasta prin care vei pierde sigur- ei traiesc efectiv din nestiinta si lipsa de cultura economica oamenilor -nu cred ca vreunul dupa forum e deacord cu teletrade si chiar te rog sa citesti tot si cu atentie despre subiect si ai sa ti dai seama singura, daca dai banii si te entuziasmezi mai tarziu ai sa fii dezamagita de aceasta firma -eu personal nu recomand, e contraindicat. bafta la invatat!!!!!!

 

 

aici poti gasi mai mult decat iti poate oferi orice firma care ofera cursuri (ideee e sa ai timp si capacitate de invat, intreaba ne, sunt traderi cu experineta, nu habarnisti de la teletrade) de la platforme, levier, firme de brokeraj, strategii de tranzctionare, etc, etc. nu da banii la smecherii aia.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Madalina, am mutat aici threadul despre teletrade deschis de tine. Asta este mai vechi si poti sa citesti mai multe pareri despre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a scris mult despre acest subiect si noi de aici cunoastem mult despre aceasta firma-citeste in arhiva sau mai recent despre teletrade -multi dupa forum au facut la ei cursuri si s a dovedit a fi o mare pacaleala deci nu se merita (inclusiv eu) citeste arhiva cauta, e un site mare vamistu, incepe cu babypips, forexfactory, tsd, investopedia, aici pe forum sunt carti mii cu linkurile de rigoare si ai posobilitatea sa inveti mai mult decat iti dau ei si gratis, cursurile nu se merita ei isi doresc sa dai banii pe cursuri si sa deschizi la ei un cont real -acolo inveti o strategia f proasta prin care vei pierde sigur- ei traiesc efectiv din nestiinta si lipsa de cultura economica oamenilor -nu cred ca vreunul dupa forum e deacord cu teletrade si chiar te rog sa citesti tot si cu atentie despre subiect si ai sa ti dai seama singura, daca dai banii si te entuziasmezi mai tarziu ai sa fii dezamagita de aceasta firma -eu personal nu recomand, e contraindicat. bafta la invatat!!!!!!

 

 

aici poti gasi mai mult decat iti poate oferi orice firma care ofera cursuri (ideee e sa ai timp si capacitate de invat, intreaba ne, sunt traderi cu experineta, nu habarnisti de la teletrade) de la platforme, levier, firme de brokeraj, strategii de tranzctionare, etc, etc. nu da banii la smecherii aia.

 

mersi mult, ma pasioneaza mult subiectele pe economie si cred ca ma pot ajuta sa devin trader. m-am cam entuziasmat cu teletrade-ul asa ca mai bine ca m-ati mai adus cu picioarele pe pamant. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt trader si am o experienta de 3 ani in acest domeniu. Am inceput in 2005 prin a frecventa cursurile teletrade, dupa care un an de zile am aprofundat cunostintele citind cat mai mult de pe internet si din carti, incrercand fel de fel de strategii pe conturile demo. Abia dupa, am avut puterea si hotararea sa tranzactionez live. Cu esecuri mari la inceput, dar cu rezultate din ce mai bune in prezent. Consider cursul lor ca o etapa in formarea mea si nu regret ca le-am facut, oricum banii pe care i-am dat atunci mi-au fost returnati cand am deschis contul. Si inca ceva, poate nici nu aflam de forex daca nu era anuntul lor de angajare, cu care abuzeaza pentru a-si promova serviciile. Dupa curs mi- au propus sa ma angajez ca trainer la ei, dar am refuzat - nu prea le am cu vorbitul in public. Sigur voi fi acuzat ca fac reclama pentru brokerul prin care tranzactionez, dar chiar si asa, voi continua sa va explic de ce am hotarat sa postez aici. In general, frecventezi forumurile despre forex, insa nu prea postez, fiindca nu am timp, mai raspund pe forexfactory din cand in cand. Acest forum este o sursa foarte buna de informare pentru cei din romania si pentru acest fapt ii felicit si ii respect pe baietii care au depus si depun in continuare efort pentru intretinerea lui.

Am aflat de acest thread de la un prieten care stie ca tranzactionez prin teletrade nu numai banii mei cat si banii lui, speriat fiind de ce se vorbeste pe aici.

Ca sa revin la motivul pentru care am hotarat sa transmit un mesaj. Nu vreau doar decat sa clarific un aspect despre care se tot vorbeste pe toate forumurile. Si anume acele nemultumire ale traderilor care apar in urma procesului de tranzactionare. Si anume ca "brokerul m-a furat la puncte", "mi-a deschis o tranzactie la alta cotatie decat cea specificata de mine", "nu mi-a activat take profitul", "imi ia mult timp sa deschid si inchid greu tranzactiile" si altele de genul acesta. Aceste nemultumiri apar din cauza necunoasterii regulamentelor de tranzactionare pe care le au brokerii, care pot fi studiate pe site-urile lor. De fapt, traderii respectivi nu stiu exact ce se intampla in spatele acestor tranzactii in conditiile reale de piata, fiinca au fost obisnuiti cu tranzactiile pe demo, fie tranzactioneaza cu sume mici, fie sunt in general traderi care pierd bani. De ce zic acest lucru, deoarece tranzactiile acestor traderi sunt puse pe robot si se proceseaza 100% rapid si fara cusur. Un alt aspect de care nu stiu multi este ca in 90% din tranzactii contraparte este brokerul (daca eu cumpar cel care imi vinde este brokerul). In situatia respectiva dureaza mai putin de o secunda sa deschizi sau sa inchizi o tranzactie, ca pe conturile demo. (normal daca ai o conexiune buna la internet). Doar 10 % din tranzactiile efectuate printr-un broker sunt cu acoperire reala in piata, altfel spus, contrapartea este un alt trader. Nu cred ca trebuie sa insist de unde apare aceasta proportie - 90/10. Daca, totusi vor exista intrebari, voi incerca mai tarziu sa va explic. Sa incerc sa explic mai pe indelete ce se intampla. Cotatia la care veti efectua o tranzactie se obtine in urma solicitarii oficiale si ferme pe care o faceti brokerului. Daca la acea cotatie vi se va gasi un contraagent in cadrul firmei de brokeraj, ea va fi acceptata si veti putea efectua tranzactia. Insa, foarte frecvent, pentru a oferi servicii de calitate printr-o procesare rapida a ordinilor, brokerul dvs. ocupa pozitia de contraparte si atunci ramane la latidunea lui sa accepte sau sa respinga cotatia solicitata pentru derularea tranzactiei (Ca la banca sau casa de schimb valutar). In astfel de situatii, daca traderul administreaza sume mari, atat el cat si brokerul risca mult. Daca in urma tranzactiilor traderii obtin profituri foarte mari, brokerul va trebuie sa achite aceste profituri din resurse proprii. Depinde foarte mult de seriozitatea firmei, daca isi va onora obligatiile sau isi va inchide portile, astfel traiderii risca sa nu-si poata recupera nici banii proprii. Pentru a evita situtiile de mai sus, companiile seriose de brokeraj au relatii de corespondenta intre ele si alte institutii financiare cu scopul de a acoperi prin contraparte aceste pozitii prin negociere directa daca nu o gasesc in interior. Astfel cotatia oferita si cea care apare pe platforma de tranzactionare poate sa difere. Intre timp brokerul trebuie sa ofere aceasta cotatie traderului si in situatii de oscilatii mari si rapide aceste diferente pot fi si mai mari. De exemplu la stiri, este aproape imposibil sa deschizi o tranzactie rapid la cotatia solicitata, brokerii vor “trage” de timp ca sa vada in ce directie o va lua pretul, sau chiar daca reusesti sa prinzi o cotatie foarte buna si sa faci tranzactia acest lucru nu-ti va iesi de fiecare data. Dar daca iti iese, atunci trebuie sa-ti pui intrebarea daca intr-adevar acele tranzactii au acoperire in piata. Chiar si asa poti sa nu-ti faci griji daca acel broker este unul renumit si daca tranzactionezi sume mici de bani. Problema se pune in cazul traderilor care administreaza sume mari, prin brokeri care au doar un site de prezentare si cateva date de contact. Din pacate trebuie sa ma opresc aici. Mai sunt multe aspecte de mentionat. Voi incerca sa o fac, in functie de timpul pe care il am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Foarte frumoasa povestea, si adevarata pe ici pe colo, in sensul ca problemele mentionate (requote, stop hunting, delay, etc) exista la toti brokerii, ele sunt partea "picanta" de care nu ne putem lipsi. Poate ca Teletrade e un broker bun, in sensul ca eu nu am tranzactionat niciodata cu ei, si nu stiu. Uitandu-ma la spreadurile postate, nu as zice, dar ma rog. Fiecare cu treaba lui. Daca tranzactionezi la un broker cu spreaduri la jumatate si faci futile hedging, tot acolo iesi. Deci sa zicem ca e broker bun, nu e treaba mea asta, dar daca tu vrei asa, nu pot sa te contrazic, pentru ca nu sunt in tema.

 

Din pacate insa adevarul se opreste aici. Retail brokerii NU sunt contraparte la tranzactiile tale. Brokerii care sunt ori idioti (adica in sensul ca cei care lucreaza acolo sunt cinstiti, dar saraci cu duhul) ori excroci, DA, aia iau contraparte la tranzactiile tale. Bazat pe faptul ca cei mai multi traderi pierd, brokerul poate lua contraparte la tranzactiile tale, dar asta presupune un risc imens din partea lui. De ce? Pentru ca din cand in cand, e destul ca unul singur sa fie norocos si sa castige, si brokerul sa dea faliment. Vezi cazul Neuimex, care au jucat impotriva unui trader care a castigat 5 milioane, si au pierdut firma, in instanta (la tribunal). Un singur trader.

 

Daca o sa mai citesti pe vamist, o sa vezi ca problema e dezbatuta si ras-dezbatuta. Ceea ce fac brokerii retail - aia buni, cinstiti, destepti (si toti o fac!) - se numeste "in-house" trading. Exista niste posturi mai vechi de ale mele si altora, care povestesc cum se face. In esenta, daca brokerul (retail) primeste 100 de loturi pentru vanzare si 120 pentru cumparare (pentru ca in orice moment exista traderi "hotarati" inspre ambele directii), atunci 100 de selleri si 100 de buyeri vor tranzactiona unii impotriva celorlalti. In sensu larg, prin care inchiderea unui ordin de sell inseamna de fapt plasarea unui buy, si invers. Cei care raman in plus sunt plasati bancii, ori prime-brokerului, ori market-makerului de care brokerul nostru retail depinde (ala care ii furnizeaza data feedul cu cotatiile). Aici brokeru NU ESTE contraparte la nimic. El doar actioneaza ca intermediar intre seleri si buyeri, si incaseaza spreadul pentru asta. Care nu este nicidecum "maruntis". Uita-te la ATC-08 si vezi ca traderii care au castigat, au castigat cateva sute de mii, pe cand cei care au pierdut, au pierdut deja cateva milioane. Dar ce se face brokerul daca are mai multi din aia care sunt in prima suta de concurenti? Ca nu ii ajung incasarile din spread sa acopere.

 

Brokeri sunt fortati sa fie contraparte la tranzactie (adica pe romaneste sa tranzactioneze IMPOTRIVA clientului) doar in situatia in care ei sunt atat de mici incat nu au destui clienti (si atunci nu sunt demni de incredere) ori cand datafeedul pe care il primesc este atat de prost incat nu le permite imperecherea rapida in-house (broker de mana a saptea, oi butic-broker, caz in care iar nu este demn de incredere.

 

Brokerii care au un numar foarte mare de clienti, fonduri de zeci sau sute de milioane (vezi FXCM, Varengold, ODL, etc) isi permit sa fie contraparte la tranzactiile tale, pe considerentul ca 2-3-5 norocosi nu pot influienta prea tare soarta celor 90% care pierd. Dar si atunci se intampla minuni, vezi cazul Refco (exista multe discutii chiar pe vamist). Un asemenea broker, care are 100 de mii de clienti, si invarte miliarde zilnic, si ISI PERMITE sa fie contraparte la tranzactiile cu clientii, deci FURNIZEAZA LICHIDITATE pe piata, se numeste market-maker. Termenul de market maker este deseori confundat cu un broker care are dealing desk, adica masluieste cotatiile, dar este o perceptie gresita. Market makerul este acel broker (MARE! care isi poate permite!) care "face" piata aducand lichiditate. Ca daca tu ai 1000 de clienti care vor sa vanda, si cumperi de la ei, atunci aceste tranzactii NU MAI AJUNG LA BANCA!!! Atentie! Si banca fixeaza cotatiile (lumea zice ca in functie de cerere si oferta, dar eu cred in ipoteza maximizarii profitului, de care am mai vorbit) viitoare, adica miscarea viitare a pietei. Orice INTERVENTIE de acest fel intre end-traderi (astia ca noi) si banca, are ca efect influentarea cotatiilor viitoare, pentru ca banca nu mai are o imagine clara asupra cererii si ofertei, daca doar o parte din cerere/oferta ajunge la ea. Brokerii mici si medii NU ISI PERMIT sa faca asta, decat manati de o doza mare de LACOMIE sau INCONSTIENTA! La un numar mic, mediu, de clienti, riscul sa "se friga" e urias, chiar si leverat 1 la 1 (de partea brokerului).

 

Tu insuti spui ca tranzactiile "sunt puse pe robot", pentru ca mai apoi sa spui ca "la 90% dintre ele, brokerul e contraparte". Adica cum, brokerul tranzactioneaza "pe robot"?? Eu asta nu inteleg. Ca daca e asa, nu dau doi bani pe el. Ori numai ce ramane, 10%, sunt puse pe robot? (si atunci unde e viteza?).

 

Market makerul e un broker mare. El are de obicei printre clientii lui si institutii, traderi institutionali, precum si o gramada de IB (introducing brokers) si BB (butic-brokeri) de genul Teletrade (posibil...), care ii vand marfa. Si fac si ei profit, crescand spreadul, intarziind cotatiile ca sa poata ciupi cativa pipsi (daca piata se misca impotriva ta in urmatoarele milisecunde, esti executat la pretul pe care l-ai cerut, brokerul face cativa pipsi in plus, daca se misca in favoarea ta, primesti requote ori te executa la pretul pietei). Nu stiu daca teletrade face sau nu chestiile astea, nici nu ma intereseaza. Repet, nu am tranzactionat prin ei. Era doar un exemplu rautacios, avand in vedere ce s-a scris pe topic mai devreme.

 

Mie Teletrade nu imi inspira incredere ca broker, TOCMAI prin gaselnita care au facut-o cu cursurile. Pot sa fie ei CEI MAI PERFECTI brokeri din lume. In momentul in care incepi sa fraieresti lumea, sa le promiti angajari si alte chestii de astea, ca sa ii atragi la niste cursuri SCUMPE (deci sa le iei banii) la care sa nu ii inveti decat niste chestii de baza, care pot fi gasite pe web free... well... in momentul ala ti-ai pierdut toata consideratia mea, inclusiv ca broker.

 

Dar well, vorba lui Elder, toti avem in noi tendinta aia autodistructiva. E plin pamantul de fraieri. Si daca poti sa le iei banii, si in plus ei sa se mai simta si bine si sa fie fericiti ca au cotizat, atunci, Teletrade, tot respectul meu! Ha ha... Inseamna ca aia care lucreaza acolo la marketing, in firma, sunt buni! FOARTE BUNI!

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Foarte frumoasa povestea, si adevarata pe ici pe colo, in sensul ca problemele mentionate (requote, stop hunting, delay, etc) exista la toti brokerii, ele sunt partea "picanta" de care nu ne putem lipsi. Poate ca Teletrade e un broker bun, in sensul ca eu nu am tranzactionat niciodata cu ei, si nu stiu. Uitandu-ma la spreadurile postate, nu as zice, dar ma rog. Fiecare cu treaba lui. Daca tranzactionezi la un broker cu spreaduri la jumatate si faci futile hedging, tot acolo iesi. Deci sa zicem ca e broker bun, nu e treaba mea asta, dar daca tu vrei asa, nu pot sa te contrazic, pentru ca nu sunt in tema.

 

Din pacate insa adevarul se opreste aici. Retail brokerii NU sunt contraparte la tranzactiile tale. Brokerii care sunt ori idioti (adica in sensul ca cei care lucreaza acolo sunt cinstiti, dar saraci cu duhul) ori excroci, DA, aia iau contraparte la tranzactiile tale. Bazat pe faptul ca cei mai multi traderi pierd, brokerul poate lua contraparte la tranzactiile tale, dar asta presupune un risc imens din partea lui. De ce? Pentru ca din cand in cand, e destul ca unul singur sa fie norocos si sa castige, si brokerul sa dea faliment. Vezi cazul Neuimex, care au jucat impotriva unui trader care a castigat 5 milioane, si au pierdut firma, in instanta (la tribunal). Un singur trader.

 

Daca o sa mai citesti pe vamist, o sa vezi ca problema e dezbatuta si ras-dezbatuta. Ceea ce fac brokerii retail - aia buni, cinstiti, destepti (si toti o fac!) - se numeste "in-house" trading. Exista niste posturi mai vechi de ale mele si altora, care povestesc cum se face. In esenta, daca brokerul (retail) primeste 100 de loturi pentru vanzare si 120 pentru cumparare (pentru ca in orice moment exista traderi "hotarati" inspre ambele directii), atunci 100 de selleri si 100 de buyeri vor tranzactiona unii impotriva celorlalti. In sensu larg, prin care inchiderea unui ordin de sell inseamna de fapt plasarea unui buy, si invers. Cei care raman in plus sunt plasati bancii, ori prime-brokerului, ori market-makerului de care brokerul nostru retail depinde (ala care ii furnizeaza data feedul cu cotatiile). Aici brokeru NU ESTE contraparte la nimic. El doar actioneaza ca intermediar intre seleri si buyeri, si incaseaza spreadul pentru asta. Care nu este nicidecum "maruntis". Uita-te la ATC-08 si vezi ca traderii care au castigat, au castigat cateva sute de mii, pe cand cei care au pierdut, au pierdut deja cateva milioane. Dar ce se face brokerul daca are mai multi din aia care sunt in prima suta de concurenti? Ca nu ii ajung incasarile din spread sa acopere.

 

Brokeri sunt fortati sa fie contraparte la tranzactie (adica pe romaneste sa tranzactioneze IMPOTRIVA clientului) doar in situatia in care ei sunt atat de mici incat nu au destui clienti (si atunci nu sunt demni de incredere) ori cand datafeedul pe care il primesc este atat de prost incat nu le permite imperecherea rapida in-house (broker de mana a saptea, oi butic-broker, caz in care iar nu este demn de incredere.

 

Brokerii care au un numar foarte mare de clienti, fonduri de zeci sau sute de milioane (vezi FXCM, Varengold, ODL, etc) isi permit sa fie contraparte la tranzactiile tale, pe considerentul ca 2-3-5 norocosi nu pot influienta prea tare soarta celor 90% care pierd. Dar si atunci se intampla minuni, vezi cazul Refco (exista multe discutii chiar pe vamist). Un asemenea broker, care are 100 de mii de clienti, si invarte miliarde zilnic, si ISI PERMITE sa fie contraparte la tranzactiile cu clientii, deci FURNIZEAZA LICHIDITATE pe piata, se numeste market-maker. Termenul de market maker este deseori confundat cu un broker care are dealing desk, adica masluieste cotatiile, dar este o perceptie gresita. Market makerul este acel broker (MARE! care isi poate permite!) care "face" piata aducand lichiditate. Ca daca tu ai 1000 de clienti care vor sa vanda, si cumperi de la ei, atunci aceste tranzactii NU MAI AJUNG LA BANCA!!! Atentie! Si banca fixeaza cotatiile (lumea zice ca in functie de cerere si oferta, dar eu cred in ipoteza maximizarii profitului, de care am mai vorbit) viitoare, adica miscarea viitare a pietei. Orice INTERVENTIE de acest fel intre end-traderi (astia ca noi) si banca, are ca efect influentarea cotatiilor viitoare, pentru ca banca nu mai are o imagine clara asupra cererii si ofertei, daca doar o parte din cerere/oferta ajunge la ea. Brokerii mici si medii NU ISI PERMIT sa faca asta, decat manati de o doza mare de LACOMIE sau INCONSTIENTA! La un numar mic, mediu, de clienti, riscul sa "se friga" e urias, chiar si leverat 1 la 1 (de partea brokerului).

 

Tu insuti spui ca tranzactiile "sunt puse pe robot", pentru ca mai apoi sa spui ca "la 90% dintre ele, brokerul e contraparte". Adica cum, brokerul tranzactioneaza "pe robot"?? Eu asta nu inteleg. Ca daca e asa, nu dau doi bani pe el. Ori numai ce ramane, 10%, sunt puse pe robot? (si atunci unde e viteza?).

 

Market makerul e un broker mare. El are de obicei printre clientii lui si institutii, traderi institutionali, precum si o gramada de IB (introducing brokers) si BB (butic-brokeri) de genul Teletrade (posibil...), care ii vand marfa. Si fac si ei profit, crescand spreadul, intarziind cotatiile ca sa poata ciupi cativa pipsi (daca piata se misca in favoarea ta in urmatoarele milisecunde, esti executat la pretul pe care l-ai cerut, brokerul face cativa pipsi in plus, daca se misca impotriva ta, primesti requote). Nu stiu daca teletrade face sau nu chestiile astea, nici nu ma intereseaza. Repet, nu am tranzactionat prin ei. Era doar un exemplu rautacios, avand in vedere ce s-a scris pe topic mai devreme.

 

Mie Teletrade nu imi inspira incredere ca broker, TOCMAI prin gaselnita care au facut-o cu cursurile. Pot sa fie ei CEI MAI PERFECTI brokeri din lume. In momentul in care incepi sa fraieresti lumea, sa le promiti angajari si alte chestii de astea, ca sa ii atragi la niste cursuri SCUMPE (deci sa le iei banii) la care sa nu ii inveti decat niste chestii de baza, care pot fi gasite pe web free... well... in momentul ala ti-ai pierdut toata consideratia mea, inclusiv ca broker.

 

Dar well, vorba lui Elder, toti avem in noi tendinta aia autodistructiva. E plin pamantul de fraieri. Si daca poti sa le iei banii, si in plus ei sa se mai simta si bine si sa fie fericiti ca au cotizat, atunci, Teletrade, tot respectul meu! Ha ha... Inseamna ca aia care lucreaza acolo la marketing, in firma, sunt buni! FOARTE BUNI!

Sunt constienta ca nu mai citeste nimeni ce scriu eu pe aici...dar o fac pentru linistea mea sufleteasca !

Vreau sa va multumesc tuturor celor care ati postat aici, m-ati scutit de un drum pana la prea-minunatul lor sediu dintr-o piata a Bucurestiului ...ce bine ca m-am documentat inainte !

O seara frumoasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.