Sari la conținut

GBPJPY


harif

Postări Recomandate

Vizibil pe daily la aceasta pereche avem un ciclu impulsiv - 5 unde, pe final.

Pe h4 se observa in dezvoltare unda ( c ) din unda 4 cu limite la 205.70, respectiv 207.05 .

post-1947-1219660311_thumb.jpg

post-1947-1219660319_thumb.jpg

Editat de harif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

unda 5 mare este nefinalizata.

target posibil in zona 178 corespunzatoare valorii 261% fibo.

pe h4 dupa constructie ar pare un EDT in val 1 duap care plecare in val 2 din 5.

sau am putea avea si o serie de 12 uri, iar valurile 1 si 2 din 5 sa fie finalizate si acum sa ne aflam deja in val 3 din 5.

post-1947-1221121233_thumb.jpg

post-1947-1221121549_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

am facut totusi o numaratoare (cu toate ca am zis ca nu mai fac pana nu trece perioada asta ca e destul de greu in elliott)

 

ar fi valul 5 major aceasta miscare (grafic daily se vad clar 5 unde in jos) cat tine de unde se opreste acest val 5 ( a mers cu extensie pentru fiecare unda inteorioara de aici si cele 1000 de puncte facute numai azi)

 

 

targeturi prin ratii fibo din extensia valurilor: 172, 168, 150 e pe 423% dar mare atentie valul 5 din 5 e mai mare in pispsi decat val 3 (val 3 din 5 e mai mare ca unu deci regula valului trei ca nu tre sa fie cel mai scurt e valabila) val 5 va fi extins cred ca pana la 162 dar inca nu sunt sigur. poza de h1 arata vlar un val 4 intermediar si liniile rosii sunt pana unde poate sa se corecteze. eu nu tranzitez gj e prea volatila pentru mine si nu prea permite mm si mai sunt si niste sl-uriiiiiiii!!!!

 

 

 

p.s. cred ca am vazut o greseala in exensia valurilor sunt mai multi de 12 nu mai corectez acum, o sa o fac maine.

post-1776-1223327975_thumb.jpg

post-1776-1223328000_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta stiu ca va place mult -stau pe minut ca mi se pare extrem de volatila si vreau mai jos de minut ca uneori si asa mi se pare cam mult.

eu cred ca va mai urca -acu am vazut ca la lira dolar ultimul val ar fi din 5 l am vazut pe 5 minute offfff!!!

 

 

aici clar s a mers din trei valuri in ultimul varf, poate gresesc, sau poate nu. sunt valabile numai daca sparge high-ul (131, 86)si va merge in sus din 5 probabil cu extensie -acolo ar fi practic confirmarea teoriei cu val 4 iregular daca nu inseamna ca am mers in val 5 din abc- ar fi targeturi de buy la 183 si 187.

post-1776-1224014724_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.