Sari la conținut

Analize forex in format video


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Cred ca sectiunea de video din galerie are deja un an de zile (e de cand posta Iordaki analize forex in format video) dar nu a fost folosita. Adevarul este ca nici nu prea e intuitiva si mai e si ascunsa acolo si nu o vede nimeni. Am incercat intr-o seara cu Iordaki (atunci cand a aparut sectiunea) sa punem un video si nu a iesit cum trebuie. Totusi, daca exista oameni interesati sa faca analize video dar nu vor sa-si bata capul cu sistemul ala din galerie, le pot face in orice format si mi le pot trimite mie sa le convertesc in formatul acceptat de forum pentru ca acum m-am cam prins cum sta treaba. Am facut si eu vreo doua "analize" video atunci cand i-am dat drumul dar nu au ajuns pe net pentru ca am vrut sa vad mai intai daca se apropie macar de realitate... le-am cautat acum sa va arat cat de departe erau de ce s-a intamplat pe piata (salvasem si screenshoturi cu evolutia pietei) dar din pacate nu le-am mai gasit... ar fi fost bune de pus la bancuri forexiste :P .

 

In fine, de fapt motivul pentru care am deschis topicul nu era ca sa va spun ca pot prelucra eu filmuletele daca vreti... ci sa va intreb daca vi se pare utila o astfel de sectiune si daca vreti sa o dezvolt dpdv tehnic. Daca da, cel mai probabil ea nu va mai fi acolo unde este (observati ca nu dau link... va las sa o descoperiti singuri :) ) si va face parte dintr-un alt sistem... Si apropo de dezvoltare si pentru ca vad ca am deschis threadul la "anunturi administrative" desi era pentru sectiunea de sugestii si nu vroiam sa anunt nimic, am totusi o surpriza pentru voi... momentan este in stadiul beta dar o sa revin in curand cu mai multe detalii. Nu stiu daca voi o sa va entuziasmati prea tare dar eu sunt foarte entuziasmat (si sper ca o sa va transmit si voua macar o parte din entuziasm) pentru ca de mult am tot spus ca o sa fac treaba asta si nu am facut-o. Deci, anunt administrativ: in curand o sa anunt ceva la care eu tin foarte mult. Si odata cu anuntul care o sa vina, sectiunile cu "brokeri" si "site-uri cu si despre forex" vor fi inchise (ce s-a scris pana acum va ramane dar nu se va mai putea posta in continuare). Si daca nu v-ati dat inca seama ce vreau sa anunt, inseamna ca nu sunteti destul de vechi pe vamist :D .

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Cred ca sectiunea de video din galerie are deja un an de zile (e de cand posta Iordaki analize forex in format video) dar nu a fost folosita. Adevarul este ca nici nu prea e intuitiva si mai e si ascunsa acolo si nu o vede nimeni. Am incercat intr-o seara cu Iordaki (atunci cand a aparut sectiunea) sa punem un video si nu a iesit cum trebuie. Totusi, daca exista oameni interesati sa faca analize video dar nu vor sa-si bata capul cu sistemul ala din galerie, le pot face in orice format si mi le pot trimite mie sa le convertesc in formatul acceptat de forum pentru ca acum m-am cam prins cum sta treaba. Am facut si eu vreo doua "analize" video atunci cand i-am dat drumul dar nu au ajuns pe net pentru ca am vrut sa vad mai intai daca se apropie macar de realitate... le-am cautat acum sa va arat cat de departe erau de ce s-a intamplat pe piata (salvasem si screenshoturi cu evolutia pietei) dar din pacate nu le-am mai gasit... ar fi fost bune de pus la bancuri forexiste =)) .

 

In fine, de fapt motivul pentru care am deschis topicul nu era ca sa va spun ca pot prelucra eu filmuletele daca vreti... ci sa va intreb daca vi se pare utila o astfel de sectiune si daca vreti sa o dezvolt dpdv tehnic. Daca da, cel mai probabil ea nu va mai fi acolo unde este (observati ca nu dau link... va las sa o descoperiti singuri %%- ) si va face parte dintr-un alt sistem... Si apropo de dezvoltare si pentru ca vad ca am deschis threadul la "anunturi administrative" desi era pentru sectiunea de sugestii si nu vroiam sa anunt nimic, am totusi o surpriza pentru voi... momentan este in stadiul beta dar o sa revin in curand cu mai multe detalii. Nu stiu daca voi o sa va entuziasmati prea tare dar eu sunt foarte entuziasmat (si sper ca o sa va transmit si voua macar o parte din entuziasm) pentru ca de mult am tot spus ca o sa fac treaba asta si nu am facut-o. Deci, anunt administrativ: in curand o sa anunt ceva la care eu tin foarte mult. Si odata cu anuntul care o sa vina, sectiunile cu "brokeri" si "site-uri cu si despre forex" vor fi inchise (ce s-a scris pana acum va ramane dar nu se va mai putea posta in continuare). Si daca nu v-ati dat inca seama ce vreau sa anunt, inseamna ca nu sunteti destul de vechi pe vamist ;) .

Editat de george48
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sectiunea de video din galerie are deja un an de zile (e de cand posta Iordaki analize forex in format video) dar nu a fost folosita. Adevarul este ca nici nu prea e intuitiva si mai e si ascunsa acolo si nu o vede nimeni. Am incercat intr-o seara cu Iordaki (atunci cand a aparut sectiunea) sa punem un video si nu a iesit cum trebuie. Totusi, daca exista oameni interesati sa faca analize video dar nu vor sa-si bata capul cu sistemul ala din galerie, le pot face in orice format si mi le pot trimite mie sa le convertesc in formatul acceptat de forum pentru ca acum m-am cam prins cum sta treaba. Am facut si eu vreo doua "analize" video atunci cand i-am dat drumul dar nu au ajuns pe net pentru ca am vrut sa vad mai intai daca se apropie macar de realitate... le-am cautat acum sa va arat cat de departe erau de ce s-a intamplat pe piata (salvasem si screenshoturi cu evolutia pietei) dar din pacate nu le-am mai gasit... ar fi fost bune de pus la bancuri forexiste =)) .

 

In fine, de fapt motivul pentru care am deschis topicul nu era ca sa va spun ca pot prelucra eu filmuletele daca vreti... ci sa va intreb daca vi se pare utila o astfel de sectiune si daca vreti sa o dezvolt dpdv tehnic. Daca da, cel mai probabil ea nu va mai fi acolo unde este (observati ca nu dau link... va las sa o descoperiti singuri %%- ) si va face parte dintr-un alt sistem... Si apropo de dezvoltare si pentru ca vad ca am deschis threadul la "anunturi administrative" desi era pentru sectiunea de sugestii si nu vroiam sa anunt nimic, am totusi o surpriza pentru voi... momentan este in stadiul beta dar o sa revin in curand cu mai multe detalii. Nu stiu daca voi o sa va entuziasmati prea tare dar eu sunt foarte entuziasmat (si sper ca o sa va transmit si voua macar o parte din entuziasm) pentru ca de mult am tot spus ca o sa fac treaba asta si nu am facut-o. Deci, anunt administrativ: in curand o sa anunt ceva la care eu tin foarte mult. Si odata cu anuntul care o sa vina, sectiunile cu "brokeri" si "site-uri cu si despre forex" vor fi inchise (ce s-a scris pana acum va ramane dar nu se va mai putea posta in continuare). Si daca nu v-ati dat inca seama ce vreau sa anunt, inseamna ca nu sunteti destul de vechi pe vamist ;) .

Felicitari Stefan pentru initiativa.

Ideea cu filmuletele sau tutoriale video e foarte buna.

Poti in felu acesta sa ajuti membri acestei comunitati sa se integreze mai rapid si mai usor la fenomenul Forex.

Propun sa incepi cu o serie pentru incepatori care sa cuprinda.

- Descrierea platformei de tranzactionare.

- Ce functii au butoanele de pe platforma.

- Toti pasi care trebuie sa-i parcurga de la A la Z cand vrea sa tranzactioneze sau cand vrea sa deschida o pozitie ( termen care am auzit ca se mai vehiculeaza pe acest forum)

Pe urma daca sunt si alti doritori sa faca Upload-uri la alte materiale filmate de ei in care sa fie relatate anumite tehnici de succes folosite de ei in tranzactionare este foarte binevenita.

Recunosc ca nu am apucat sa citesc inca tot forumul dar ideea lui Stefan mi se pare de mare ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.