Sari la conținut

Schimbari majore pe forum


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Noua versiune de IPB (softul de forum) se afla deja in stadiul beta si probabil ca va fi lansata o versiune finala pana la sfarsitul anului. Dupa ce o sa apara versiunea finala, o sa updatez si eu vamist-ul. Asteptati-va la schimbari majore (eu zic ca in bine) pentru ca noua versiune a fost rescrisa de la 0. O sa revin cu detalii pe parcurs (inclusiv cu un link catre "public preview"-ul de la IPB ca sa vedeti despre ce e vorba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Sper sa reusesti sa pastrezi baza de date a forumului vamist , pentru ca este foarte utila . Daca cunva stii ca se pierd anumite post-uri/date/atasamente de pe forum anunta-ne si pe noi sa le copiem de pe acum .

 

P.S Este o idee excelenta sa faci un update la forum , GOOD WORK :)) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Nici nu se pune problema sa dispara ceva din continutul de acum... In cazul (foarte putin probabil) in care nu se vor putea transfera datele, prefer sa nu fac update-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Asa arata skinul default din IPB3. Si m-am inselat, nu e in stadiu beta ci in alpha (se si vede ca inca sunt probleme cu layout-ul), deci va mai dura pana va fi lansata versiunea finala. Sper sa dea drumul in curand si la public preview-ul de pe http://ipb3preview.ipslink.com/

 

IP.Board_3_Preview_20081106_015245.png

 

[later edit]Am mai gasit cateva scrrenshot-uri:

 

IP.Board_3_Preview___Image_Upload_Test_20081110_154417.png

IP.Board_3_Preview___Saved_warn_logs_20081110_153903.png

IP.Board_3_Preview_User_CP_20081110_153517.png

IP.Board_3_Preview___Reputation_20081110_153144.png

Member_List_20081110_152854.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Daca vreti sa vedeti cum o sa arate si o sa functioneze vamist-ul in curand, puteti accesa linkul din postul de mai sus. Public preview-ul de la IPB3 este deschis. Eu sunt incantat de functia de reputatie pentru useri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Imi mai place ca IPB3 are by default o functie asemanatoare cu "view posts history". Acum nu o sa mai trebuiasca sa "hackuiesc" eu codul ca sa fac functia asta si in noua versiune.

 

Cu cat ma joc mai mult cu el, cu atat imi place mai mult. Acum chiar ma bucur ca nu am mers pe vbulletin cand am schimbat softul :))

 

[LE] Calendarul are niste chestii foarte misto sub capota. Cred ca o sa pot sa folosesc sistemul pentru a pune la punct un calendar economic cum nu mai are nimeni... Doar datele sa gasesc de unde sa le iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.