Sari la conținut

Caut Broker compatibil MT4 cuplat cu EA


gabriel.voican

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

@sian

Te rog alege sa share-uiesti pasii facuti cu cei de la FXCH aici in postul asta.

 

te urmaresc si cercetez. tin la curent cu pasii facuti la oricare din brokeri.

 

mersi spor

Pentru inceput ma interesau cele 2 criterii ce ma interesau: daca au dealing desk si daca banii clientilor sunt tinuti separati si in siguranta in cazul falimentului. Cum astfel de informatii nu le-am gasit la prima vedere pe site am hotarat sa le las un mesaj. Era un banner in dreapta sus pe site de unde mi-a aparut un formular unde sa le scriu intrebarile si sa imi las adresa de mail. Am pus cele 2 intrebari ce ma interesau si dupa cateva ore am primit raspunsul.

Raspunsul a fost satisfacator dar cand am inceput sa ma uit mai atent am constatat ca desii prin numele lor se intelege ca au vreo legatura cu Elvetia momentan nu mai au nici o treaba cu tara respectiva. De pe site am vazut ca au ceva sediu aparent la Londra dar de fapt sunt din Commonwealth of Dominica http://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_of_Dominica

Asta plus 1 pip spread mi s-a parut suficient de dubios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ocolit FXCM din start dar acum m-am gandit totusi sa ii mai verific o data deoarece varianta varengold a inceput sa piarda teren in topul optiunilor pentru al doilea broker cu care sa lucrez.

Copy paste la prima parte din conversatia cu un reprezentant de-al companiei. Numa bine am aflat si eu de existenta FXCM UK.

http://www.fxcm.co.uk/

Initial am intrat pe chat de pe siteul US.

 

FXCM£14: Welcome to FXCM's Live Chat Feature. How may I help you?

 

sian: Hi

 

sian: I would like to know if clients have any guarantees of recieving their funds back in case of FXCM's bankrupcty

 

FXCM£14: hi

 

FXCM£14: with our UK branch you can have a segregated funds account

 

FXCM£14: Since Forex Capital Markets Ltd (FXCM UK) segregates client deposits and maintains funds in accounts earmarked for the benefit of customers, then in the unlikely event of bankruptcy, such funds may not be used to benefit other creditors, but to ensure customers receive back their deposits.

 

FXCM£14: In the unlikely event FXCM is unable to pay all customer claims, retail clients may be able to file a claim with the FSCS to recover their funds. The actual level of compensation a client may receive from the FSCS will depend on the outcome of the FSCS’s investigation and the basis of their claim. As stated on <http://www.fscs.org.uk/consumer/key_facts/limitations_of_the_scheme/compensation_limits/ >, the compensation limit by the Financial Services Compensation Scheme (FSCS) on investments is:

 

FXCM£14: Investments: £48,000 per person.*

 

FXCM£14: 100% of the first £30,000 and 90% of the next £20,000.

 

Acum ca am aflat toate astea trebuie sa recunosc ca mai degraba as alege FXCM UK decat Varengold dintre cei NDD europeni cu metatrader.

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.