Sari la conținut

Ce timeframe urmariti?


Timeframe  

29 membri au votat

  1. 1. Cand tranzactionez, cea mai mare parte a timpului vizualizez grafice cu perioada

    • M1
      5
    • M5
      11
    • M15
      12
    • M30
      13
    • H1
      13
    • H4
      12
    • D1
      11
    • W1
      4
    • MN
      1
    • Toate in mod egal
      2


Postări Recomandate

Weekly pentru stabilirea trend-ului, daily pentru entry.

 

Totusi am eu un defect major, faptul ca ma plictisesc repede. =)) Daca trece o saptamana fara un trade, e de rau. Din cauza asta ma mai uit si la M1/M5, unde mai scalpez cate ceva. Asta asa, de distractie, pe un cont demo separat. Oricum mai bine de break-even n-am reusit niciodata pe M1. Cand stranuta careva pe D1 pe M1 te trezesti cu o tornada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderators

Am inchis acest topic, din doua motive, unul minor - cine nu a votat pana acum nu mai are de gand sa voteze, au trecut deja destule zile, si argumentele s-au cam epuizat, oricum - si unul major: tocmai a deschis Scrat un topic mult mai interesant, care se anunta mai dinamic, fie si doar prin simplul fapt ca e deschis de el, hihi. Ok, joking apart, deja s-au adunat acolo mai multe posturi, deja exista acolo mult mai multa informatie, deja se discuta aceeasi tematica. Exceptie face poll-ul de aici, dar se pare ca asta nu mai intereseaza pe nimeni, cei interesati deja si-au facut o imagine.

 

Well, mai exista si un al treilea motiv, mi-e lene sa reproduc acolo postul asta mare pe care l-am pus mai sus, asa ca am pus un cross link si acolo, sa stie lumea. Voiam sa contopesc cele doua treaduri (sorry ca ma mananca in fund, haha, si imi bag ghiarele pe aici) dar nu stiam ce se intampla cu poll-ul asa ca le-am lasat asa.

 

Va rog sa continuati discutiile legate de TF-uri in topicul deschis de Scrat. Presimt ca va deveni pinned =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.