Sari la conținut

cristi12


cristi12

Postări Recomandate

(cam tarziu m-am trezit si eu sa postez aici, dar, na.)

 

Salut ma numesc Cristi am 20 de ani si sunt din Timisoara. =))

 

Am aflat de forex prin 2006 si m-a atras imediat, din cauza asta m-am dus la o facultate de profil economic. (tot din cauza asta se vedea diferenta notelor mele: 5-6 la conta, mate si 9-10 la macroeconomie, tranzactii. %%- ). Mentionez ca sunt un chiulangiu convins, merg foarte rar la cursuri si invat cu o zi inainte de examene.

 

Sunt un lenes din fire dar incerc incet incet sa ma descotorosesc de viciul asta.

 

Primul "an de forex" a fost pentru mine un fel de joy ride. Nu aveam un plan, incercam strategie dupa strategie, etc. De abia de cateva luni pot spune ca am evoluat de la stadiul primordial. ;) Cred ca, singurul lucru care m-a facut sa-mi pastrez interesul in forex a fost, culmea, lipsa capitalului. Daca aveam ce, sigur investeam pana acuma si pierdeam.

 

Pana acum am incercat fel de fel de strategii/metode/planuri, mai bune, mai rele. In final mi-am dat si eu seama cu nu planul e problema la mine, ci disciplina. Datorita forumului am aflat de Elder (auzisem de el dar nu m-a batea gandul sa-l citesc) si dupa ce am citit un pic mi-am "reformat" complet obiceiurile de trading. Am inceput sa tin un jurnal, ce nu faceam inainte, tin un MM strict, si imi respect in general regulile de trading. Pana acum am mers foarte bine, astept sa fac anul pe demo, trag linie, si ma mai gandesc daca investesc sau nu in forex. %%-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.