Sari la conținut

FAP Turbo


Postări Recomandate

Salut!

 

A trecut ceva vreme de cand nu ai mai postat. Ce sa intelegem ca nu mai faci profit?

 

Asteptam.

 

Multam,

O zi buna

helou Vaxx,

 

pana acum o luna am avut doar teste pe demo si nu avea rost sa va obosesc cu ele :D

acum sunt in a patra saptamana de real si o sa am interventii saptamanale cu evolutia contului (imi cer scuze ca nu pot posta mai des dar daca imi gasesc timp o voi face)

pentru a vedea evolutia istorica a contului si ultimele tranzactii (update la 5 minute) poti accesa

http://lucadezmir.mt4stats.com/

 

spor la trading,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

sal luca

 

chiar cu riscul de a fi carcotas, as vrea sa stiu cand faci acele setari le faci in functie de ce? (oricare ar fi ele ca nu ele ma intereseaza) adica scuza-ma.... faci niste setari la ceva ca sa faci... ce?

helou Kerosen,

apreciez interventia ta la un subiect pe care il consideri 'secundar' si 'pierdere de vreme' :D

 

FAP Turbo are doua strategii de tranzactionare si vreo 50 de parametri pe care ii poti seta.

eu tranzactionez cu strategia de scalping. in esenta parametri care pot fi modificati sunt cei legati de money management (setarea manuala sau automata a money management, la manual numarul de loturi, tp si sl, modul de abordare al iesirii din investitie etc.), parametri legati de piata (spread, slippage...) si de perioada in care tranzactioneaza robotul- zile si intervale orare (plus cei mai putin importanti legati de notificari, vizualizare, etc.)

 

cea mai puternica strategie este alegerea perechii (perechilor valutare) pe care se tranzactioneaza, deoarece sistemul este unul care prefera trendul lateral, ca atare exista perioade in care anumite perechi 'functioneaza' mai bine decat altele. asta se face prin monitorizarea tuturor perechilor si alegerea celor profitabile, in functie de inspiratie :D

 

asta asa, in mare :D

 

spor la trading,

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu m-ai inteles tu, sau nu m-am facut eu inteles. sa spunem ca ai Stoch ca si indicator. pe ce criterii si cum alegi setarile pt buy sau sell? adica man.... da-mi voie sa-ti reamintesc(daca nu sa-ti spun) ca acolo ca sa ajungi la niste setari cu o acuratete mare trebuiesc foarte multe incercari. lumea ca asa a auzit ea, ia linia de 20 pt buy si cea de 80 pt sell. deci intrebarea mea este simpla. cum ai ajuns la setarile cele mai bune? ca sa iei si sa le incerci pe rand de manunta ta nu se poate. sa iei de buna ce spune unul si altul iar nu poti lua de buna.

ideea este ca orice indicator ai folosi trebuie sa il setezi pt ce ai nevoie (buy sau sell) reverse sau in oglinda nu functioneaza (adica setarile pe buy inversate sa dea sell).

faptul ca incerci sa vinzi ceva care face bani.... din punctul meu de vedere este neortodox :D ca sa intelegi mai bine partea de setari poti citi AICI

 

repet, nu vreau sa fiu gica contra(norocul tau ca n este Tradelover prin jur :D ). iar faptul ca ai peste 50 de setari.... simpla operatie de combinare si/sau permutare sa le incerci toate te-ar rupe. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu m-ai inteles tu, sau nu m-am facut eu inteles. sa spunem ca ai Stoch ca si indicator. pe ce criterii si cum alegi setarile pt buy sau sell? adica man.... da-mi voie sa-ti reamintesc(daca nu sa-ti spun) ca acolo ca sa ajungi la niste setari cu o acuratete mare trebuiesc foarte multe incercari. lumea ca asa a auzit ea, ia linia de 20 pt buy si cea de 80 pt sell. deci intrebarea mea este simpla. cum ai ajuns la setarile cele mai bune? ca sa iei si sa le incerci pe rand de manunta ta nu se poate. sa iei de buna ce spune unul si altul iar nu poti lua de buna.

ideea este ca orice indicator ai folosi trebuie sa il setezi pt ce ai nevoie (buy sau sell) reverse sau in oglinda nu functioneaza (adica setarile pe buy inversate sa dea sell).

faptul ca incerci sa vinzi ceva care face bani.... din punctul meu de vedere este neortodox :D ca sa intelegi mai bine partea de setari poti citi AICI

 

repet, nu vreau sa fiu gica contra(norocul tau ca n este Tradelover prin jur :D ). iar faptul ca ai peste 50 de setari.... simpla operatie de combinare si/sau permutare sa le incerci toate te-ar rupe. :D

Kerosen,

 

1.FAP Turbo este un black box in ceea ce priveste strategia, deci tot ce mi-ai povestit tu despre stochastic cade. dupa cum spuneam, cele mai multe setari sunt pentru money management, iar acolo pur si simplu alegi strategia de intrare in piata (din punct de vedere al pozitiei, marimea ei, iesire din piata incremental sau nu, etc.) in functie de experienta.

 

-da, fac incercari 'cu manutza' cum spui tu adica backtesting cu diferite variabile, si ma iau dupa experienta personala de trading. e drept, ma mai inspir si din setarile ce se dau free pe net. sunt o groaza asa ca baietzi, cautatzi daca vretzi setari pe gratis.

chestia asta (backtesting) am facut-o la greu si cand tranzactionam cu metoda mea de trading. nu vad care e problema. stiu ca nu e 'stiintific' (abordarea 'dupa experientza'), dar atata timp cat functioneaza sunt multumit. nu am pretentia sa produc setarile cele mai bune ci sa produc setari functionale.

 

2.FAP Turbo nu este produsul meu, l-au dezvoltat altii. eu doar il utilizez. nu voi intra in subiectul legat de 'vanzarea setarilor si tutorialelor' (care de fapt nu e vanzare ci e recomandare de produs) din respect fata de Stefan, dar daca vrei detalii iti raspund pe privat.

 

am inceput acest thread ca sa discutam despre FAP Turbo si despre oportunitatea de a face trading cu roboti comerciali. de aceea sunt dispus sa dau public tranzactiile mele. as fi bucuros sa vad si alti traderi ca se alatura discutiei, sa vedem ce au facut ei pe real.

 

as fi putut sa deschid acest forum la mine pe site dar am zis sa dau ceva traderilor de la vamist (chiar daca nu e vorba de setari). e adevarat, am stiu ca va fi opozitie contra tradingului cu black box (EA comerciali). raman la parerea mea ca acesta este viitorul, ca o parte dintre traderi vor cumpara si vor tranzactiona cu roboti de trading comerciali (ceea ce se intampla deja), la fel cum in trecut si deasemenea acum au cumparat metode de tranzactionare imaginate de alti traderi.

 

acesta ar fi subiectul pe care il consider cu adevarat interesant, nu cum fac sau ce fac cu setarile. daca fac bani cu FAP Turbo, inseamna ca fac ce trebuie. asta o sa arate timpul, momentan e prea devreme.

 

3. il astept cu drag pe tradelover, sa ma ia la bani maruntzi :D

 

4.pana la urma, orice discutii sunt sterile. 'banii vorbeste', cum canta manelistii, deci vom vedea in viitor daca EA comerciali (cel putin unii dintre ei) sunt buni sa ne ajute la facut banii sau sunt doar alte chestii comerciale facute pentru profitul producatorilor. eu sunt dispus sa pun banii la bataie pentru a-i testa.

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa FAP Turbo? Daca esti afiliat inseamna ca-il pot cumpara de la tine? Imi arati setarile daca l-am cumparat?

 

Merci

Vaxx,

 

o sa-ti raspund pe privat.

 

nu am deschis acest thread pentru a face reclama ci pentru a schimba impresii legate de tradingul cu FAP Turbo sau cu alte produse comerciale: merita sau nu sa le cumparam. de aceea va rog sa nu mai puneti pe forum intrebari legate de aspectele comerciale, ci doar de tranzactionare, experiente, probleme, etc. , intrebari la care voi incerca sa raspund cat mai repede in functie de timpul pe care il am la dispozitie.

 

multumesc.

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deacord cu tine ca ai deschis acest thread sa iti vinzi marpha dar problema tot ramane... adica aceea ca indirect ne insulti logica(sa nu spun intelectul) asta doare cand se intampla din partea unui membru relativ vechi al acestui forum pentru ca forumul pana la urma cred ca este acela de a impartasi experienta si nu de a ne insulta intelighentza mon cher :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deacord cu tine ca ai deschis acest thread sa iti vinzi marpha dar problema tot ramane... adica aceea ca indirect ne insulti logica(sa nu spun intelectul) asta doare cand se intampla din partea unui membru relativ vechi al acestui forum pentru ca forumul pana la urma cred ca este acela de a impartasi experienta si nu de a ne insulta intelighentza mon cher :D

dragul meu,

 

daca intelighentza ta a fost insultata, te rog sa-mi accepti scuzele :D

 

dar da-mi voie sa te contrazic, rolul thread-ului este de a incita alti detinatori de licentze de FAP Turbo sa-si publice trade-urile, sa le comparam si sa vedem cine face bine si cum. chiar daca nu voi da setari exacte, sunt dispus sa discut despre parametri pe care ii modific si sa dau sugestii despre modul in care ii modific.

 

din pacate pana acum am fost contestat doar verbal (inclusiv de catre cei care se simt lezati la nivel de intelect :D ), nu cu rezultate din conturi de real pe care cineva sa le puna la bataie. vorbele trec, rezultatele raman. ca atare, indiferent daca virgula contul meu se duce in sus sau in jos, eu voi continua sa postez rezultatele pe care le obtin, in speranta ca voi avea challengeri care sa vina cu altceva decat cu vorbe.

 

cum ar spune romanul, intr-o nunta de caini, un mascul face treaba iar ceilalti se invart in jurul perechii si latra. din fericire, in situatia noastra e loc de mai mult de un mascul, deci va invit sa o facem, dar pe bune :D

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut si a patra saptamana de trading in real, care marcheaza prima luna de trading. Rezultatele saptamanii sunt indecise dar totusi pozitive.

 

Profit saptamanal: 3.5 US$

Procentual: 0.65%

 

Iata trade-urile saptamanii care a trecut:

real_17iulie2009

 

Situatia lunara, care coincide cu cea de la inceputul tradingului:

 

Profitul lunar: 54.85 US$

Procentual: 11,24%

 

Istoria contului poate fi consultata la:

lucadezmir.mt4stats.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.