Sari la conținut

CauT Broker


frozn

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Daca vrei cu Metatrader ar fi Alpari UK sau ODL securities (au si aur, argint, petrol pe mini), iar daca nu vrei neaparat Metatrader ar fi Oanda, FXCM. E doar opinia mea, sper sa nu imi sara nimeni in cap... =))

 

 

later edit: acuma am vazut ca ai zis ca nu vrei sa tranzactionezi tu. Atunci nu stiu exact. Mai bine mai stai pe niste demo, te mai documentezi si iti tranzactionezi singur banii, eu zic ca asa e cel mai bine, daca vrei sa simti cu adevarat ce insemana %%-

Editat de young_trader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de sfaturi serioase nu glume proaste .. daca vrei bani munceste

poi da dragule ce crezi ca fac?! muncesc sa te conving sa ni-i dai asta nu-i munca? =))

 

bag de seama ca acelasi raspuns ti se potriveste: daca vrei bani, munceste! %%- altfel da-i aici ca e acelasi lucru ;)

 

stefane, vezi ca iar nu merg iconitele ca nu pot sa ma prapadesc de ras %%-

 

dragi colegi mai vechi... trimite-ti bietul om la siteul ala care promitea 10% pe luna ca deh omu vrea camata legala fara pic de risk %%-

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa incep cu o suma de 500 de euro pe piata forex insa nu doresc sa tranzactionez eu .. puteti sa ma sfatuiti daca exista vreo firma sau site unde as putea baga acesti bani ?

 

daca vrei sa bani agesti bani si nu vrei sa tranzactionezi tu ... singura varianta e la iti iei un robot (tranzactionare automata) ... daca ii dai cuiva ca vezi doamne e el mai priceput eu te sfatuiesc sa-i bei mai bine ... nimeni nu poate avea GRIJA de banii tai in afara de tine ... restu e naivitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu sa nu va mai dati desteptzi daca nu avetzi sa spuneti ceva .. daca doritzi doar sa va cresteti numaru de posturi incercati pe alt thread

 

sau poti tu incerca un alt FORUM =)) ce zici? %%- ashea guitzi de aia 500 de parca ai pune la bataie vreo 500k apuca-te nene si cauta in alta parte ca aici nu este banca de investitii si nici club asa cum ti-au mai spus si altii daca nu ai ce face cu banii du-te si bea-i ;) cred ca tu chiar nu stii scpul acestui forum tinere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Frozn, bine ai venit pe vamist!

 

Legat de intrebare ta... nu o sa gasesti pe nimeni care sa tranzactioneze pentru tine cu o suma ata de mica. Cei care vor spune ca o fac, te vor lasa fara bani. Un trader profesionist care are in administrare conturi pentru alti clienti, nu se va incurca 500 de euro. Si nu se va incurca nici cu 1000, nici cu 2000, nici cu 3000... oamenii astia lucreaza cu sume mari. Si "mare", pentru ei nu are aceeasi insemnatate ca pentru tine. In fine, deja vorbesc ca-n carti, asa ca o sa ma opresc. Tu poti sa incerci in continuare.

 

Legat de reactia colegilor forumisti, ma simt dator sa incerc sa-ti dau o explicatie. Lumea aici (majoritatea, ca nu se poate toti), invata continuu. Citesc, tranzactioneaza, analizeaza, pierd ore bune in fata graficelor (cateodata pierd si bani)... muncesc. Chiar daca la inceput poate ca unii dintre noi au crezut ca se poate fara munca (eu sincer am crezut), si-au dat seama intre timp ca nu se poate. Unii dintre noi, spre deosebire de tine, ne-am dat seama de treaba asta pierzand bani (mai mult decat zici tu ca esti dispus sa tranzactionezi). Tot ceea ce incercam sa facem este sa te avertizam. Asta nu inseamna ca trebuie sa si asculti. Aproape intotdeauna aia "batrani" le vor spune celor tineri cand gresesc... si tot aproape intotdeauna aia tineri vor gresi si dupa aia vor fi si ei "batrani" pentru altii. Damn it... si ziceam in paragraful de mai sus ca nu mai vorbesc ca-n carti =))

 

Bine, exista si sansa aia de 1 la "nu-stiu-cat" sa dai peste cineva care nu numai ca accepta sa tranzactioneze pentru tine, dar te face si miliardar. Daca reusesti asa, inseamna ca ai fi putut la fel de bine sa joci banii aia la ruleta... ca tot miliardar ajungeai.

 

@celialti, haideti totusi sa fim mai primitori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.