Sari la conținut

strategii 100% mecanice


Postări Recomandate

salut, caut o strategie/ strategii 100% mecanice

 

foloseste cineva astfel de strategii? cu cat mai simple cu atat mai bine

 

ideala ar fi o strategie in care te uiti pe grafice o data pe zi la o ora regulata

 

se pot verifica simuland manual pe istoric cu datele corecte importate de la alpary

 

sugestii despre astfel de strategii sunt binevenite

Editat de C.Net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Eu am folosit SR o metoda gasita pe net acum 3 ani.

Un expert ca sa fiu mai exact.

Pe scurt punea SR la TF de 15 min inainte de deschiderea londrei si lua profit din 10 in 10 pana la max 100 TP final.

Cam pe atunci am auzit si de boxtrading care facea cam acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzisem acum ceva timp de o strategie care cel mai bine merge pe GBP/USD:

nu mai stiu daca se numea bunny girl sau era vb de o strategie desprinsa din cea numita asa

 

lumanari pe daily si un ema simplu cu valoarea 5

atunci cand o lumanare nu atinge ema5 si cu cat se inchide la o distanta mare fata de aceasta reprezinta semnal sell deasupra si buy dedesubt

SL si TP inca n-am gasit care sunt cele mai bune am testat diverse pe istoric si inca mai caut

 

cercetand pe istoric se vede ca are rezultate bune mai putin in lunile de trend puternic

am reusit sa gasesc eliminarea multor semnale false in acest caz prin neluarea in seama a semnalelor atunci cand RSI este sub 30 sau peste 70

 

imi place la startegia asta ca este 100% mecanica si presupune sa te uiti o data pe zi pe grafic la inchiderea zilei urmand cateva reguli simple

caut strategii similare, sunt traderi aici care folosesc doar strategii mecanice si au profit constant?

 

daca da va rog postati - probabil ca pot fi imbunatatite permanent - nu caut roboti ci strategii simple mecanice cu care aveti si ati avut rezultate

Editat de C.Net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei o metoda 100% mecanica trebuie sa ti-o construiesti singur, adica sa-i cunosti temeliile.De ce??Pentru ca piata se schimba de la o zi la alta sau saptamana la saptamana depinde de moment si de aceea o strategie mecanica trebuie modificata permanent.Astfel de strategii folosesc cei care incearca sa construiasca EA-uri.Ar putea sa-ti explice mai bine Tradelover, Kerosen, etc care lucreaza la asa ceva.

 

Deci daca o sa cauti pe net asa ceva nu prea are rost sa-ti pierzi vremea.Poate sa-ti zica Vladv.El cauta de zor. :tongue:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.