Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Un nou Concurs!

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#11 marco

marco

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 35 posts

Posted 02 April 2009 - 01:02 PM

Ce inseamna ”Pentru ca acest concurs să fie perfect echitabil pentru toţi participanţii, se va putea tranzacţiona numai pe perechea EUR/USD, cu un anumit număr de unităţi, funcţie de condiţiile pieţii.”? Care este numarul de unitati permise cu care poti sa tranzactionezi?
”Account value” poate fi mai mic de zero?
  • 0

#12 marco

marco

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 35 posts

Posted 06 April 2009 - 11:27 AM

Se pare ca s-a amanat concursul.

Mai știti ceva in plus?
  • 0

#13 FxTP

FxTP

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 49 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 06 April 2009 - 07:26 PM

Eu cred ca din cauza pastelui catolic.Daca incepea acum eu pierdeam 2 zile de trade de ex.Nici nu m-am gandit la chestia asta acuma mi-a picat fisa. :-? Poate si Saxo e inchis de pasti...
  • 0

#14 merlyn

merlyn

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts

Posted 07 April 2009 - 10:07 PM

Concursul se va desfasura in perioada 11-17 Aprilie !
  • 0

#15 khamel

khamel

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 19 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Admiral

Posted 08 April 2009 - 06:17 PM

In informarea primita de mine este specificata perioada 11-17 MAI!!!
  • 0

#16 merlyn

merlyn

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts

Posted 08 April 2009 - 11:31 PM

In informarea primita de mine este specificata perioada 11-17 MAI!!!

Ai dreptate nu am vazut eu bine . e 11-17 MAI
  • 0

#17 msjohntm

msjohntm

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 21 May 2009 - 09:24 PM

Mai stie cineva ceva despre acest concurs. Se pare ca nu au anuntat rezultatele asa cum au promis pe 21 Mai. Oare nu a castigat nimeni?
  • 0
O tigara electronica in fata graficului. O combinatie de arome si adrenalina.

#18 khamel

khamel

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 19 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Admiral

Posted 21 May 2009 - 10:07 PM

Mai stie cineva ceva despre acest concurs. Se pare ca nu au anuntat rezultatele asa cum au promis pe 21 Mai. Oare nu a castigat nimeni?

"Stimati participanti,

In urma analizei istoricului tranzactiilor din conturile inscrise in concurs, s-a constatat ca, din pacate, nu s-au respectat conditiile impuse de organizatori (de exemplu: s-a tranzactionat pe GBP/USD, pe CFD, cu loturi de 10, 20, 30, cu un nr. mai mare de 55 de pozitii) sau nu s-a realizat profitul/pierderea de 10% din capital.

In consecinta, valoarea premiilor va fi reportata pentru urmatorul concurs, ce va incepe la 1 iulie 2009 si va avea astfel un fond total de premiere de 100.000 de lei. Pentru a nu ne mai confrunta cu o situatie similara, la acest concurs nu va exista nici o restrictie. Se va putea tranzactiona cu orice volume si orice pereche valutara, actiuni, indici, optiuni, CFD etc. pe care le ofera platforma Saxo Bank, iar criteriul de departajare va fi exclusiv cel al randamentului.

In cateva zile veti gasi pe site-ul nostru toate detaliile referitoare la noul concurs.

Cu stima,

Adrian Morar

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Expert financiar-bancar

Academia Forex

0722.684.566

www.academiaforex.ro"

Acesta e mailul primit de mine ...
  • 0

#19 msjohntm

msjohntm

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 21 May 2009 - 10:28 PM

Da numai ca acest regulament nu a fost postat nicaieri, doar ce am mai primit pe mail. Sa mai avem incredere in aceasta firma?
  • 0
O tigara electronica in fata graficului. O combinatie de arome si adrenalina.

#20 merlyn

merlyn

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts

Posted 22 May 2009 - 07:10 AM

Da numai ca acest regulament nu a fost postat nicaieri, doar ce am mai primit pe mail. Sa mai avem incredere in aceasta firma?

Asa este. Regulamentul nu a fost publicat, iar colac peste pupaza in a doua zi de concurs, cand sa dau buy... pauza; contul a fost suspendat si mi se spune ca trebuie sa fac altul. Asa ca am renuntat.
Eu facusem acel cont la data cand s-a anuntat concursul si n-am facut tranzactii pe el pana in ziua concursului. La intrebarea : de ce mi s-a suspendat contul mi se spune ca durata unui cont e de 20 de zile parca, si nu se poate schimba politica firmei. Atunci intrebarea logica este de ce mi s-a inregistrat acel cont la data respectiva stiindu-se data de incepere a concursului. Hm... cam multe incurcaturi .
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.