Sari la conținut

Un nou Concurs!


Postări Recomandate

Ce inseamna ”Pentru ca acest concurs să fie perfect echitabil pentru toţi participanţii, se va putea tranzacţiona numai pe perechea EUR/USD, cu un anumit număr de unităţi, funcţie de condiţiile pieţii.”? Care este numarul de unitati permise cu care poti sa tranzactionezi?

”Account value” poate fi mai mic de zero?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 1 lună mai târziu...

Mai stie cineva ceva despre acest concurs. Se pare ca nu au anuntat rezultatele asa cum au promis pe 21 Mai. Oare nu a castigat nimeni?

 

"Stimati participanti,

 

 

 

In urma analizei istoricului tranzactiilor din conturile inscrise in concurs, s-a constatat ca, din pacate, nu s-au respectat conditiile impuse de organizatori (de exemplu: s-a tranzactionat pe GBP/USD, pe CFD, cu loturi de 10, 20, 30, cu un nr. mai mare de 55 de pozitii) sau nu s-a realizat profitul/pierderea de 10% din capital.

 

 

 

In consecinta, valoarea premiilor va fi reportata pentru urmatorul concurs, ce va incepe la 1 iulie 2009 si va avea astfel un fond total de premiere de 100.000 de lei. Pentru a nu ne mai confrunta cu o situatie similara, la acest concurs nu va exista nici o restrictie. Se va putea tranzactiona cu orice volume si orice pereche valutara, actiuni, indici, optiuni, CFD etc. pe care le ofera platforma Saxo Bank, iar criteriul de departajare va fi exclusiv cel al randamentului.

 

 

 

In cateva zile veti gasi pe site-ul nostru toate detaliile referitoare la noul concurs.

 

 

 

Cu stima,

 

Adrian Morar

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Expert financiar-bancar

 

Academia Forex

 

0722.684.566

 

www.academiaforex.ro"

 

Acesta e mailul primit de mine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da numai ca acest regulament nu a fost postat nicaieri, doar ce am mai primit pe mail. Sa mai avem incredere in aceasta firma?

Asa este. Regulamentul nu a fost publicat, iar colac peste pupaza in a doua zi de concurs, cand sa dau buy... pauza; contul a fost suspendat si mi se spune ca trebuie sa fac altul. Asa ca am renuntat.

Eu facusem acel cont la data cand s-a anuntat concursul si n-am facut tranzactii pe el pana in ziua concursului. La intrebarea : de ce mi s-a suspendat contul mi se spune ca durata unui cont e de 20 de zile parca, si nu se poate schimba politica firmei. Atunci intrebarea logica este de ce mi s-a inregistrat acel cont la data respectiva stiindu-se data de incepere a concursului. Hm... cam multe incurcaturi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.