Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * - - 2 votes

astredafreesignals

• Please log in to reply
132 replies to this topic

#11 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 30 March 2009 - 03:44 PM

In zilele cand sunt stiri de fapt oricand se deschide o pozitie SL este vital pentru siguranta contului, iar daca vezi ca se schimba directia pretului, nu trebuie neaparat sa astepti sa dea in stop, pozitia se poate inchide si deschide alta in sens contrar. In ce priveste faptul ca eu postez intrari si iesiri fara stop si fara TP, nu vreau sa se inteleaga ca as face reclama la asa ceva , dimpotriva SL este necesar si vital. Prin postarile mele nu vreau decat sa impulsionez " piata semnalelor free " si cei care vor sa ia bani pe asa ceva in sensul atunci cand poposesc pe forum pentru racolare de clienti, prima data sa dea semnale free macar vreo 6 luni ( ca orice posibil client de-al lor poate sa astepte vreo cateva luni , ca pe urma oricum asteptarea i va fi rasplatita) ca nu intra forexul in sac.

@ FxTP Nu am inteles exact ce ai vrut sa zice cu deschisul ordinelor inainte de londra. Dar sigur ca ar fi posibil o satfel de strategie , ma gandesc ca la inchiderea sesiuni Londra sa se inchida si ordinele. E adevarat ca unele pozitii ar trebui inchise pe minus dar sar putea lucra si cu luarea de TP la cateva zeci de pipsi , etc ...
  • 0
Exista lucruri despre care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein

#12 FxTP

FxTP

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 49 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 30 March 2009 - 04:22 PM

In zilele cand sunt stiri de fapt oricand se deschide o pozitie SL este vital pentru siguranta contului, iar daca vezi ca se schimba directia pretului, nu trebuie neaparat sa astepti sa dea in stop, pozitia se poate inchide si deschide alta in sens contrar. In ce priveste faptul ca eu postez intrari si iesiri fara stop si fara TP, nu vreau sa se inteleaga ca as face reclama la asa ceva , dimpotriva SL este necesar si vital. Prin postarile mele nu vreau decat sa impulsionez " piata semnalelor free " si cei care vor sa ia bani pe asa ceva in sensul atunci cand poposesc pe forum pentru racolare de clienti, prima data sa dea semnale free macar vreo 6 luni ( ca orice posibil client de-al lor poate sa astepte vreo cateva luni , ca pe urma oricum asteptarea i va fi rasplatita) ca nu intra forexul in sac.

@ FxTP Nu am inteles exact ce ai vrut sa zice cu deschisul ordinelor inainte de londra. Dar sigur ca ar fi posibil o satfel de strategie , ma gandesc ca la inchiderea sesiuni Londra sa se inchida si ordinele. E adevarat ca unele pozitii ar trebui inchise pe minus dar sar putea lucra si cu luarea de TP la cateva zeci de pipsi , etc ...

Cu Londra nu m-am exprimat bine.Eu de obicei dimineatza hotaresc cam ce ar fii de facut pe ziua aceea si caut semnale.
Itzi dai seama ca deschid pozitii numai daca am ceva concret.De obicei deschid 2 ordine ,unu cu tp fix si un ordin pe liber.
Na.Daca tot ai inceput cu semnalele ar trebui pe mai multe paritati deschis topic(stiu te ocupi numai de E/U) si sa le discutam putzin(inainte de Londra) dar pe forum este extraordinar de anevoios pt ca suntem putini.
  • 0

#13 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 31 March 2009 - 07:41 AM

In zona asta 1.3200 - 1.3300 corectia ar trebui sa se incheie si e/u sa reia scaderea sau macar sa atace mai hotarat zona 1.3100. In orice caz zona 1.3400 este o rezistenta serioasa.
  • 0
Exista lucruri despre care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein

#14 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 31 March 2009 - 05:46 PM

Corectia e/u o consider incheiata , chiar a depasit si fortat un pic asteptarile mele, asa ca deja am in vedere iesirea de pe short , dar inca mai astept ca sa vad ce forta de coborare mai are ca sa pot intra long fara SL . In principiu maine dimineata voi reanaliza situatia.
  • 0

#15 FxTP

FxTP

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 49 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 31 March 2009 - 05:59 PM

Consolidare intre 1.31-1.33 maine sau cateva zile.Ios pe short de 2 ore.sa vedem....
  • 0

#16 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 01 April 2009 - 01:00 PM

Am inchis shortul e/u la 1.3250 , profit 300 pipsi. Am intrat long la 1.3250.
  • 0

#17 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 01 April 2009 - 01:11 PM

Deocamdata nu ma astept ca acest long sa prinda weekendul deoarece pe la 1.3450 este o rezistenta serioasa , dar daca pretul nu mai face un nou minim atunci e o pozitie super pentru carry trade.
  • 0

#18 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 02 April 2009 - 09:24 PM

Acest long are un start frumos, dar sa vedem la noapte si maine cat de mult se va corecta, are o anumita doza de instabilitate in jurul acestei valori 1.3450 care poate duce atat spre 1.3800 dar si spre 1.3200 , cel mai intelept e sal pastram si sa vedem parcursul lui.

Dupa cum observati , cu toate ca am spus ca semnalele sunt pe daily, eu tin cont foarte mult de miscarile intraday ( respectiv h4 si h1 ) pentru a observa puterea trendului daily.
  • 0

#19 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 06 April 2009 - 05:36 PM

Directia long pe e/u s-a finalizat. Acum pretul e la 1.3370 , mai tin longul doar pentru ca ma gandesc ca va face o corectie pentru a intra short mai de sus. Cred ca abia maine se poate face aceasta corectie. asa ca pot doar sa sper ca zona 1.3350 il va tine oarecum pe loc.
  • 0

#20 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 06 April 2009 - 08:19 PM

Am inchis pozitia long la 1.3410 , profit 160 pipsi. Profit cumulat 460 pipsi. Am intrat short e/u la 1.3410.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.