Sari la conținut

astredafreesignals


Postări Recomandate

Nu te lua numai dupa raspunsuri/postari.

Cred ca multi citesc topicul deschis de tine, unii poate chiar se inspira din actiunile tale iar altii nu pot face asta fiindca au alta strategie, mai mult sau mai putin diferita decat a ta (dar te "urmaresc").

 

Da-i inainte! Rezultatele pe termen lung sunt mai concludente. :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a coborat destul , ar fi cazul sa reia directia long. Macar sa vedem daca si cum va testa maximul da vineri. Deocamdata nu am motiv sa inchid longul, cu toate ca a facut o coborare serioasa , poate si-a incarcat bateriile pentru noi maxime sau ... cealalta varianta , dar probabil maine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ziceam ca in ultima perioada longurile pe e/u sunt agresive, ei uite ca este si o exceptie ( sau o fi ceva gen "deturnarea atentiei" :-? ) ; in sfarsit ; trendul general si-a spus cuvantul, Tocmai pentru astfel de situatii e necesar hulitul SL .

Sigur ca am fost luat prin surprindere de aceasta scadere , cu toate ca coborarea de la ora 16 , ma pus usor pe ganduri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns cotatia la 1.3160 , pentru pozitia mea short este o corectie sanatoasa si suficienta zic eu. Ar trebui ca pe sesiunea asiatica sa-si incetineasca aceasta urcare, eventual o plafonare prin aceasta zona iar de maine pe europa sa reia scaderea , sper sa o faca la fel ca pe ziua de luni ( ca sa nu o mai consider exceptie :-?

Ma gandeam eu ca zilele astea ne va bruia putin credinta in directia generala short ( eu prevedeam un pic diferit scenariul adica in limitele 1.3400 1.3100 , dar se pare ca a mai latit-o putin in jos ). In sfarsit , fiind pe directie short inca ma gandesc si la 1.26xx :)

Editat de astreda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa scaderea de azi si faptul ca a urcat exact la maximul acceptat de mine ma face sa cred ca urcarea a incetinit , daca nu chiar s-a oprit . Deocamdata aceasta scadere la 1.3190 ma face sa acord sanse mari ordinului short. In principiu daca pana maine dimineata nu mai face inca un minim... atunci va trebui sa intru long.

Este ca nea pus la indoiala credinta in trendul general? Pana si pe mine care am pretentia ca cunosc bine paritatea ma pus pentru o clipa in cumpana cand am vazut cum avansa pretul spre 1.3380.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ziua de vineri , pot sa spun ca tendinta short a mai ramas in picioare , dar si directia long incepe sa capete sens. In principiu ma astept sa coboare, deocamdata nu prea mult sa zicem 1.3150 , ideal ar fi sa sparga 1.3100, DAR daca pretul depaseste 1.3350 atunci e de long .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.