Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Cristian

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 christian

christian

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 01 April 2009 - 11:26 AM

Salut tuturor si bine v-am gasit,
Sunt un foarte vechi admirator al vamist si un amic al lui Stefan. Imi place foarte mult acest forum si ideea in sine de a strange laolalta oameni interesati de trading. Este un site foarte puternic, dar incet, incet a strans foarte mult material care e greu de citit ptr. un nou venit si pentru cineva care vrea sa-si insuseasca anumite cunostinte. Asa ca i-am cerut permisiunea lui Stefan, de a mai "peria" site-ul. Deasemenea i-am propus lui Petre sa marim numarul de materiale educative ptr. traderii incepatori si sa facem o "arhiva" de informatii, "must read" pentru orice trader aspirant. Sper sa si reusesc in "misiunea" pe care mi-am propus-o.
Va doresc spor la pipsi!
  • 0

#2 harif

harif

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

• Tranzactionez din 2007
  • Broker curent FXDD, ODL Securities
  • Strategie/tehnica folosita Elliott Wave, Suporti si Rezistente, Pivoti, Linii de Trend, Swinguri

Posted 01 April 2009 - 11:47 AM

bun venit pe site-ul nostru, asteptam cu nerabdare materialele propuse.
iar in caz de ajutor poate va pot intinde si eu o mana... :-?
  • 0
mini.jpg

#3 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 01 April 2009 - 11:56 AM

Salut Chris si iti multumesc pentru ceea ce vrei sa faci impreuna cu Petre (pentru cei care nu stiu, Petre este Flames). Sper ca in felul acesta cei noi care intra pe forum sa nu se mai "sperie" si sa fie motivati sa invete. Si cu ocazia asta, sper ca si cei vechi vor deveni ceva mai intelegatori cu incepatorii. O sa aveti tot sprijinul meu.
  • 0

#4 maxu08

maxu08

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent EuroOrient Securities and Financial Servicel Ltd
  • Strategie/tehnica folosita Turtles 55 days

Posted 01 April 2009 - 12:07 PM

o idee excelenta. Ar fi util ptr incepatori sa aibe un thread (inchis, fara sa se poata posta) in care sa existe cartie, referate, indicatorii ptr MT, etc intr-o forma organizata, pe tematica, perechi valutare, etc. Mi-ar fi folosit si mie - cind ma gindesc cit am umblat prin forum (si pe alte forumuri). In plus, un o asemenea idee poate aduce mai mult trafic pe forum, chiar si oameni experimentati in domeniu care vor sa dezvolte threadul respectiv.

inca o data, o idee excelenta.
  • 0

#5 kerosen

kerosen

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 01 April 2009 - 01:29 PM

well finally :D discutiile aprinse au facut ca sa se ia inca o decizie inteleapta la care ader :-? dac anu erau discutii pe tema asta, nici nu se facea nimik :) vorba aia: "Copilul care nu plange, nu-i da ma-sa lapte sa suga" :)
  • 0
odata ce faci compromisuri in gandire, esti candidat pentru mediocritate :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.