Sari la conținut

Sistem de tranzactionare 1-2-3


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

verificat pe o perioada de 4 luni de zile.

pt perechile eur-usd ai gbp-usd .

75 % dint traduri au fost castigate .(chiar mai mult ).

@catalinj

Cum ai facut calculul pt rata de castig?

Care a fost intervalul de timp pe care ai testat?

Rata de castig e 75% pe orice pereche?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e destul de interesant dar prefer sa ma urc intr-un trend si sa merg cu el. Oricum am de gand sa postez cel putin de 2 ori pe zi .

 

daca tot este asa "fierbinte" topicul asta... si iar nu stiam unde sa pun o strategie care cred ca incorporeaza si 1-2-3... luati de-AICI cred ca poate ajuta multa lume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot este asa "fierbinte" topicul asta... si iar nu stiam unde sa pun o strategie care cred ca incorporeaza si 1-2-3... luati de-AICI cred ca poate ajuta multa lume

Extrem de interesant, am folosit sistemul mai multi ani, la Rattraders ma refer, si da rezultate nemaipomenite. Problema a aparut cand mi-a murit sistemul. N-am mai gasit altul asa bun. Intre timp, in timp ce-l foloseam, am reusit sa combin semnalele, in special cele de pe GJ sj GU cu un nou sistem, Rattraders si Dogtraders. In final, a iesit un super sistem care il folosesc si in prezent. Profitul sare mai tot timpul de 110 120 la suta si daca ai grija si esti atent nu are mai mult de 5 10 pipsi pierdere la 2500 3000. In medie. depinde acum si cum ai grija de el.

 

Pe langa asta zarurile sunt foarte importante.

 

Asa ca, cine il doreste, il pot da gratis doar pe PM.

Sistemul se numeste Lusertrading si nu are concurenta. Singura, sa zicem problema, este daca zarurile sunt din fildes si masa este de sticla, apare un zgomot de fond destul de neplacut. Si pentru ca se preteaza si la Scalping, atunci zgomotul este un pic mai des, in functie de cate tranzactii se realizeaza.

 

Deci, cine il vrea, il dau. Nu dau zarurile caci m-am atasat de ele. Se gasesc in comert de tot felul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

barbonesss inca astept sticla cu autograful (vb serios) :)

Daca nu te prezinti la mare pe 5 am s-o beau si pe a ta :). Acu pe bune, da mata pe pm adresa si ti-o trimit. Numai asa ca ti-am promis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

Citesc de ceva timp acest forum dar sunt la primul post si va rog de la inceput sa-mi scuzati eventualele greseli sau intrebari stupide.

I'm so newbie on FX.Daca cineva spunea ca dupa 6 luni este incepator atunci eu nu stiu cum sa ma calific.Tranzactionez doar de cateva saptamani.

Mi-am golit contul de doua ori in prima saptamana.Dar dupa acea am inceput sa tratez totul cu mai multa seriozitate si mi-am recuperat "gaura" in aprox. 3 saptamani.

Doresc sa stiu daca exista anumite site-uri unde pot gasi documentatii despre piete paralele: forex - equity ,forex - commodity.

Si date despre bond-uri,cum se compara GDP-urile,date despre schimburile de marfuri dintre Eurozone,USA,Japonia si GB.

Pentru ca sunt la inceput doresc sa-mi consolidez informatiile despre macro-economie ca sa pot face niste strategii,... care sa le inteleg si in care sa cred.

Multumesc aniticipat pentru orice fel de informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai intai cauta pe net "trading for beginners" e o carte foarte buna si free pt incepatori,apoi "How to beat the odds in forex" o sa te ajute sa vezi lucrurile putin altfel.In trading for beginners afli despre datele care te interseaza.Poti sa intri pe "forexfactory"pt informatii economice on line si pe bloomberg.com sa le afli inaintea altora. :)

 

Salutare la toata lumea,

Citesc de ceva timp acest forum dar sunt la primul post si va rog de la inceput sa-mi scuzati eventualele greseli sau intrebari stupide.

I'm so newbie on FX.Daca cineva spunea ca dupa 6 luni este incepator atunci eu nu stiu cum sa ma calific.Tranzactionez doar de cateva saptamani.

Mi-am golit contul de doua ori in prima saptamana.Dar dupa acea am inceput sa tratez totul cu mai multa seriozitate si mi-am recuperat "gaura" in aprox. 3 saptamani.

Doresc sa stiu daca exista anumite site-uri unde pot gasi documentatii despre piete paralele: forex - equity ,forex - commodity.

Si date despre bond-uri,cum se compara GDP-urile,date despre schimburile de marfuri dintre Eurozone,USA,Japonia si GB.

Pentru ca sunt la inceput doresc sa-mi consolidez informatiile despre macro-economie ca sa pot face niste strategii,... care sa le inteleg si in care sa cred.

Multumesc aniticipat pentru orice fel de informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.