Sari la conținut

Active International


bumasoft

Postări Recomandate

A fost cineva la brokerul asta ca Forex trainee, pentru angajare? Aveti vreo experienta placuta/neplacuta cu ei? Eu sunt la ei de aproape 2 saptamani si nu stiu ce parere sa-mi fac. Au niste target-uri exagerate. Spre exemplu, am doi colegi care sunt de o luna la training si cica saptamana viitoare e decisiva pentru ei doi. Au un target de 500-600 pipsi ca sa ii bage pe real. Mi se pare enorm pentru o saptamana. In plus, piata nu tine cont de target-uri. Mi-e greu sa cred ca cineva din firma aia face 5-600 pipsi saptamanal in mod constant. Mie mi se pare mult si 500 pe luna... Daca a mai fost cineva la ei, sunt curios sa stiu cum s-a terminat experienta :)

 

Multam fain si spor la pipsi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Marinele ... eu sunt unul dintre colegii tai :) ... parerea mea? ... ti-o spun maine ;) [adica ... luni ]

 

care esti, vlad ? :)

 

Ah, am dedus care esti din alte posturi :). Hai ca vorbim luni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba se 'strica' tot mai tare...

La sfarsitul saptamanii trecute ne-au spus in felul urmator ... "daca la sfarsitul saptamanii acesteia faceti 600p intrati pe real cu 5000-10000$" ... [ asta dupa ce suntem de 2 luni la ei, training neplatit ]...

 

Unul din colegii mei a facut 1000+p... si auzi "piata nu sa comportat bine saptamana asta, mai stati o saptamana pe demo" ... eu unul incep sa cred ca ei nu au de cine sa rada in interiorul firmei si au zis sa-si caute fraieri ... a mai auzit cineva de active?...

A mai fost cineva la acest training ...adica ... ceva incep sa fie niste neseriosi grosolani ... si asta nu e bine pentru noi [mai ales pt mine si colegu care suntem de 2 luni la ei ... timp in care am tot pierdut bani pe traseu si mancare ]

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba se 'strica' tot mai tare...

La sfarsitul saptamanii trecute ne-au spus in felul urmator ... "daca la sfarsitul saptamanii acesteia faceti 600p intrati pe real cu 5000-10000$" ... [ asta dupa ce suntem de 2 luni la ei, training neplatit ]...

 

Unul din colegii mei a facut 1000+p... si auzi "piata nu sa comportat bine saptamana asta, mai stati o saptamana pe demo" ... eu unul incep sa cred ca ei nu au de cine sa rada in interiorul firmei si au zis sa-si caute fraieri ... a mai auzit cineva de active?...

A mai fost cineva la acest training ...adica ... ceva incep sa fie niste neseriosi grosolani ... si asta nu e bine pentru noi [mai ales pt mine si colegu care suntem de 2 luni la ei ... timp in care am tot pierdut bani pe traseu si mancare ]

 

multumesc

I-a zis lui Vlad ca vorbeste cu el luni dimineata in legatura cu salariul, pentru ca nu mai poate sa stea fara bani... Si daca nu l-a refuzat, banuiesc ca o sa cotizeze totusi cu ceva. Eu zic sa te duci si tu luni dimineata cu Vlad si sa rezolvati cumva... Pentru ca daca e asa, nu cred ca pot nici eu sa raman 3 luni fara sa fiu platit... Sa ma intorc in fiecare seara acasa la 7 si sa ma apuc de munca platita, ca sa reusesc sa-mi platesc facturile. Deja e obositor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca eu chiar am invatat cate ceva, am devenit mai disciplinat de cand sunt aici, pentru ca ai niste reguli impuse si cu timpul emotiile dispar, incepi sa tranzactionezi mecanic... Si asta ne-a si zis azi ca incearca sa ne invete, pentru ca, citez, "rezultatele nu conteaza deocamdata, ci dupa ce treceti de etapa asta". Problema e ca nu prea poti sa stai pana inveti meserie fara sa ai un venit cu care sa te descurci, mai ales daca ai chirie/facturi de platit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca eu chiar am invatat cate ceva, am devenit mai disciplinat de cand sunt aici, pentru ca ai niste reguli impuse si cu timpul emotiile dispar, incepi sa tranzactionezi mecanic... Si asta ne-a si zis azi ca incearca sa ne invete, pentru ca, citez, "rezultatele nu conteaza deocamdata, ci dupa ce treceti de etapa asta". Problema e ca nu prea poti sa stai pana inveti meserie fara sa ai un venit cu care sa te descurci, mai ales daca ai chirie/facturi de platit...

Da, am vorbit cu vlad si o sa merg cu el luni ... eu deja am intrat in datorii mari ... si ... cred ca pana luni o sa mai intru... sunt innecat pana peste cap

 

Am nevoie de o barca de salvare... si barca aia este ori sa plec de la ei ori sa-mi dea niste bani pentru cele 2 luni ... [ si timpul care urmeaza ]

 

Da, ei vor mult fara sa ne plateasca si asta e greu pentru ca totul costa... vor ceva bun ... costa... eu vreau ceva bun ... dar ... nu vreau sa ma coste asa mult [:))]... ca o sa trebuiasca sa vad casa :)) [ ca sa am cu ce sa traiesc pana la rezultate satisfacatoare :(:) --- vice-versa]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca eu chiar am invatat cate ceva, am devenit mai disciplinat de cand sunt aici, pentru ca ai niste reguli impuse si cu timpul emotiile dispar, incepi sa tranzactionezi mecanic... Si asta ne-a si zis azi ca incearca sa ne invete, pentru ca, citez, "rezultatele nu conteaza deocamdata, ci dupa ce treceti de etapa asta". Problema e ca nu prea poti sa stai pana inveti meserie fara sa ai un venit cu care sa te descurci, mai ales daca ai chirie/facturi de platit...

Da, am vorbit cu vlad si o sa merg cu el luni ... eu deja am intrat in datorii mari ... si ... cred ca pana luni o sa mai intru... sunt innecat pana peste cap

 

Am nevoie de o barca de salvare... si barca aia este ori sa plec de la ei ori sa-mi dea niste bani pentru cele 2 luni ... [ si timpul care urmeaza ]

 

Da, ei vor mult fara sa ne plateasca si asta e greu pentru ca totul costa... vor ceva bun ... costa... eu vreau ceva bun ... dar ... nu vreau sa ma coste asa mult [:))]... ca o sa trebuiasca sa vad casa :)) [ ca sa am cu ce sa traiesc pana la rezultate satisfacatoare :(:) --- vice-versa]

 

Mai, deci mie mi-au zis ca training-ul dureaza o luna, unii termina chiar mai repede. Aceasta luna nu e platita. Am fost de acord... Daca dupa o luna nu sunt platit, imi iau zborul. Deci daca voua nu va dau nimic luni, o sa vin si eu jos sa discut cu tipul. Si daca nu se rezolva nimic, le zicem ca plecam toti 3, sa vedem daca le convine... Ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.