Sari la conținut

Postări Recomandate

Oltcier la mine de ce arata altfel graficul ?

 

Multam

 

Pentru ca folosesti o platforma care inchide barele h4 cu 1h mai tarziu decat platforma mea. Bara h4 la tine se inchide la ora 9:00 in timp ce la mine s-a inchis la 8:00. Mai jos iti pun platforma de la Alparii la care graficul arata ca la tine!

 

post-1363-126578461128_thumb.png

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum m-am obisnuit cu platforma am observat ca o bara se inchide la ora 10 ora Romaniei ( ma refer la candela care inchide la 8 ). A acum parca inteleg ceva, la tine inchide bara la exact ora 8 ora Romaniei.

In alta ordine de idei la mine mai ramane valabil pinbar-ul by proxy ? Eu cred ca da. Ce spui am gandit-o bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum m-am obisnuit cu platforma am observat ca o bara se inchide la ora 10 ora Romaniei ( ma refer la candela care inchide la 8 ). A acum parca inteleg ceva, la tine inchide bara la exact ora 8 ora Romaniei.

In alta ordine de idei la mine mai ramane valabil pinbar-ul by proxy ? Eu cred ca da. Ce spui am gandit-o bine ?

 

Raspunsul este foarte simplu. Faci trade pe ceea ce vezi pe platforma ta. Si aici este cazul tf-urilor de la h4 in jos.

La tine ai un pinbar normal dincate am vazut care s-a inchis la ora 6:00. Acela era setupul tau de baza!

 

Daca urci de la daily in sus diferentzel nu mai sunt vizibile. De aceea sustzin , ceea ce spune si Scrat in posturile sale, ca cel mai eficient trade se face pe tf-uri mari.

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.