Sari la conținut

Postări Recomandate

Situatia procentuala a tradeurilor efectuate de la 01 feb 2010 pina in prezent!

 

 

post-1363-126589902346_thumb.png

 

Superbe procente. As vrea insa sa te intreb asa ca un incepator in ale forexului ce sunt: cam care este numarul de pips in medie pe saptamana la care ajungi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Situatia procentuala a tradeurilor efectuate de la 01 feb 2010 pina in prezent!

 

 

post-1363-126589902346_thumb.png

 

Superbe procente. As vrea insa sa te intreb asa ca un incepator in ale forexului ce sunt: cam care este numarul de pips in medie pe saptamana la care ajungi?

 

Habar n-am! Nu ma mai intereseaza in mod deosebit! Atat timp cat contul creste, chiar nu importa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@oltciter,@flames

 

Am o intrebare.Atasez un grafic daily usd/cad pe care am trasat fibo time zone.Intrebarea mea este:l-am trasat corect?ce importanta are cota 0.236 la confluenta cu bara de azi?

 

mersi pentru raspuns.

post-3372-126590986222_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@oltciter,@flames

 

Am o intrebare.Atasez un grafic daily usd/cad pe care am trasat fibo time zone.Intrebarea mea este:l-am trasat corect?ce importanta are cota 0.236 la confluenta cu bara de azi?

 

mersi pentru raspuns.

 

Trasarea este corecta. sa presupunem ca bara daily de azi se termina intr-un pinbar al carui capat se sprijina pe 38% fibo . Asta inseamna ca pretul s-a "intalnit" cu timpul. Clusterul format de retrecul 38% cu fibo time zone 0.236 desemneaza o zona de suport cu potentzial bun!

 

Banuiesc ca ai vazut materialele video ale lui Carolyn Boroden. Daca nu le ai vazut le gasesti in Materiale educative. Daca le-ai vazut, mai uitate cel putzin de 2 ori! Ai sa vezi cum un cluster format numai din fibo time zone poate determina o zona deosebita in care are loc un reversal, sau o accelerare a trendului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@oltciter,@flames

 

Am o intrebare.Atasez un grafic daily usd/cad pe care am trasat fibo time zone.Intrebarea mea este:l-am trasat corect?ce importanta are cota 0.236 la confluenta cu bara de azi?

 

mersi pentru raspuns.

 

Trasarea este corecta. sa presupunem ca bara daily de azi se termina intr-un pinbar al carui capat se sprijina pe 38% fibo . Asta inseamna ca pretul s-a "intalnit" cu timpul. Clusterul format de retrecul 38% cu fibo time zone 0.236 desemneaza o zona de suport cu potentzial bun!

 

Banuiesc ca ai vazut materialele video ale lui Carolyn Boroden. Daca nu le ai vazut le gasesti in Materiale educative. Daca le-ai vazut, mai uitate cel putzin de 2 ori! Ai sa vezi cum un cluster format numai din fibo time zone poate determina o zona deosebita in care are loc un reversal, sau o accelerare a trendului.

 

 

Mersi pentru raspuns.Am vazut materialele video.Cred ca am nevoie sa le vad de mai multe ori pana ce voi intelege cum functioneaza.

 

spor la pipsi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca acum postez o noua analiza EUR/CAD. Pretul a atins PPZ MN la 1.4350. Asteptam un retracement pana la 50% deoarece aici avem o confluenta cu un ,,PPZ'' D1, dupa care asteptam semnalul de confirmare pentru short. Teoretic tind sa cred ca pretul va strapunge 1.4350 cu o mici probleme la 38,2 fibo, unde putem sa aducem pozitia la BE.

 

 

Bafta la pipsi!

post-4133-126591605881_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.