Sari la conținut

Postări Recomandate

olticer, cum procedezi: deschizi simultan pozitii sau cate 2 -3 dupa ce le securizezi mai adaugi?

 

La intrare folosesc un volum care imi permite inchideri partiale ale pozitiilor. EX: un lot de intrare de 0.2 imi permite o inchidere partiala de 50%, un lot de 0.3 imi permite 2 inchideri partiale a 33% din volumul initial.

 

In privintza adougarilor de pozitii (piramidari) am explicat in filmele mele tehnica pe care o folosesc pentru a face acest lucru. Oricum fac piramidari numai pe impulsuri clare, niciodata in range!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

EUR/CAD Weekly,daily,H4

 

Sunt cam adormit la ora asta, dar ai grija cu elliotul ala acolo ca faci greseli majore! Esti pe o coborare in impuls dupa parerea mea. Nu prea are ce cauta abc-ul ala acolo. Vezi ca elliotul este o materie grea. Si eu evit comentarii elliot pentru ca recunosc ca nu sunt stapan pe "materie".

 

 

Salut!!!

In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru aprecierePosted Image Ma straduiesc sa invat cat mai bine aceasta tehnica.Si cum ai afirmat si Tu este nevoie de multa practica.Acum in legatura cu Elliot.Admit ca sunt cam bebelus la capitolul acesta si sincera sa fiu era mai mult o intrebare(am uitat sa pun semnul la sfarsit).As vrea daca se poate ca @flames sa comenteze un pic aceasta pereche din acest punct de vedere.Ideea cu webinar este excelenta,sper ca intr-o zi sa-l poti realiza,ar fi foarte educativ.

 

spor la pipsi!!!

 

 

Webminarul nu este deocamdata posibil datorita capacitatii limitate a liniei mele de net. Cu o linie de 2 Mb nu prea ai cum sa faci fatza!In privintza softului pentru webminar nu este problema!

 

Aprecierile pe care le-am facut sunt bine meritate de tine pentru ca vad rezultate!

 

da! Ar fi frumos ca flames sa comenteze putzin d.p.d.v elliot cateva perechi ! Luati-l usor, usor, gadilati-l putzin la coaste, poate cine stie!!!

 

Observati ce tehnica de ispitire am!:biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ora 12 (fara 1 min)

 

Oltciter, la Eur/Usd zona este buna ? Nu vad nimic in acest sens.

Gbp/Usd traficul nu este c-am mare ?

 

Ce sa-i faci intrebari de incepator.

 

 

Merci

 

La EURUSD ai dreptate , setupul nu este stralucit, dar ar putea functiona dat fiind ca bara s-a oprit exact in 50% retrecemnt pe un ppz minor h4. Dupa cum ai vazut Andrei totusi si-a luat o marja serioasa punand sell stopul sub maximele barelor h4 din stanga , astfel filtrand intrarea.Ceea ce nu este rau deloc.

La GBPUSD pretzul se misca de ceva vreme pe h4 intr-un price box care se vede foarte bine si pe daily. BEOB-ul format pe limita superioara chiar daca nu creeaza un setup de categorie A , fiind pe directia trendului major down, este bine venit. In general in price boxuri ne confruntam cu trafic mare, si de aceea am sugerat o intrare sell limit putin deasupra lui 1.5700 PPZ. Astfel marim spatiul de dezvoltare al pozitiei si micsoram riscul asumat prin SL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.