Sari la conținut

Postări Recomandate

aha..deci teoretic am putea sa lasam o pozitie deschisa ptr dezvoltare cam pana pe la 92.10

 

 

Later edit: am uitat inca 2 posibilitati, sa atinga SL sau sa ajunga la 0:biggrin:.

Later later edit: ai vazut f. bine si 92.14. Bravo!

post-3780-12731302126_thumb.png

Editat de tandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In "Materiale educative/Clipuri forex" am redenumit fisierele eurusd1, eurusd2 si eurusd3 acum avand denumirile clip1, clip2 si clip3 pentru a se intelege ca acelea sunt primele care trebuiesc vizionate pentru a intelege tehnica prezentata in acest topic. In felul acesta se restabileste si ordinea cronologica de vizionare.

 

Vizionare placuta!

 

 

Later edit:

 

Precizare: Chiar daca se va intampla sa nu mai fiu activ pe acest forum nu voi sterge materialele pe care le-am facut. Ele vor ramane in pagina "Materiale educative" cat timp ea va fi functionala!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asta-i o veste mai prosta decat cresterea impozitelor.

de ce sa nu mai fii activ pe forum? faptul ca tu postai aici m-a facut sa fiu activ pe forum si sa dau refresh la pagina din 5 in 5 min.

:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

man, daca tot te-ai apucat (am vrut eu dar nu am drepturi in sectiunea ta, si cred ca e mai bine asa sa nu apara discutii) atunci te rog sa redenumesti clip1-clip9 in clip01-clip09, in acest fel vor apare in ordinea corecta si in folder, sa stie tot downloadistu' cu care sa inceapa. Asa incepe cu clip10, iar de exemplu clip4 este undeva intre clip39 si clip40 :| Si apropo de clip4, nu-l poti converti in acelasi format (fisier mult mai scurt) ca celelalte? daca vrei pot sa il convertesc eu si il pun undeva, apoi tu il iei, pui la locul lui si il stergi de unde l-am pus eu

 

all in all, foarte buna treaba cu clipurile alea, felicitarile mele si respect! m-am uitat si eu la vreo cateva de la 10 in sus (le-am luat la rand cum apareau in folder, pana sa imi dau seama de ordinea adevarata, adica mi-am dat seama ca mai exista si clipuri anterioare, pt ca in 10 spui "asa cum v-am promis in 9", dar prima data nu am stiut de unde sa le iau pe alea anterioare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit in aceasta dimineatza la graficul EURUSD si banuiala ca am intrat intr-o perioada asemanatoare celei din septembrie -decembrie2008 incepe sa devina certitudine. Dupa o deschidere a pietii cu un gap de peste 150 de pips a urmat o cadere de tot atatia pipsi, pentru ca ulterior odata cu startul pietii din Tokyo aceasta depreciere sa fie recuperata. Putem spune, din punctul de vedere acelor care fac trade pe tf-uri sub h1 ca in mai putin de 8 ore au avut loc doua trenduri. Tocmai aceste miscari extrem de rapide si largi intr-o perioada scurta de timp mi-au declansat "alertele". Nu uitati: "The Market has memories", si traderii ar trebuii sa le aiba in aceiasi masura. Piata a inceput sa se manifeste ca in ultimul trimestru din 2008 de o bucata de timp. Am mai trecut odata prin asta si este destul de greu sa uiti asemenea evolutie.

 

Cred ca a sosit timpul sa fim extrem de vigilenti. De aceea recomandarile mele ar fi sa va asigurati cat puteti de repede pozitiile, si la primul moment de ezitare in dezvoltarea pretului sa va incasati profiturile. Va fi , sau mai bine zis este perioada in care lacomia distruge conturi unul dupa altul.

 

Aceste miscari , aparent fara nici o noima vor continua probabil o buna perioada de timp. Acum nu mai depindem de USA, depindem de cum va sti sa-si rezolve problemele UE. Si cred ca perioada de "stabilizare" va fi mult mai lunga decat precedenta!

 

Va urez bafta, si sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBPUSD daily!

 

post-1363-127346867908_thumb.png

 

 

Later edit: Ora 9:13! longul nu a fost inca declansat dar are tot timpul din lume. Suntem totusi pe un setup daily!

Ora 13:00 zona de management a fost atinsa. Pretul stagneaza. Am asigurat pozitia si am decis sa inchid 1/3 din pozitie. Restul ramane la dezvoltare.

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.