Sari la conținut

Postări Recomandate

O intrare ratata. Nu am fost pe langa calculator. Ce am observat zilele trecute ca liniile de trend nu trebuiesc trase exact cum stim noi pe sistemul clasic, cred ca va dati seama. Si cu cat mai multe asemenea linii de trend sa zic " neortodoxe " cum spune Mircea Dologa, au fost bune si volumele lui la ceva, ajung sa se intalneasca cu atat mai mult acolo poate fi un reverse de preferat in directia trendului. O imagine face cat o mie de cuvinte.

Sper sa ajute

post-2700-0-10103600-1322147244_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniile de trend de pe EURUSD nu mi se par deloc viabile. Cred ca in afara de acel PPZ nu a fost nimic acolo, doar stiri fundamentale:

(Better than f/c German IFO aided an early Eur/Usd rally through 1.3400, however Fitch's downgrade of Portugal, news that Deutsche Bank may need up to Eur 3bln of capital to meet EBA requirements, Merkel's confirmation of her no-Eurobond stance, and Belgium business confidence dropping to a two year low, all left bears Eur in control)

 

Eu sunt dispus sa mai intru short pe EURUSD doar la 1.3500, si evenual un 1.3420 in saptamana viitoare in caz ca pretul pastreaza conformatia actuala.

 

 

PS: pozitia cu pierderea de 1300 EUR de pe grafic e doar pe un demo Posted Image) , din pacate.

post-4921-0-20440000-1322152522_thumb.jpg

Editat de Adi.M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Adi. M

Cam asa vad eu lucrurile si mi se pare ca merg foarte bine. Sunt in teste deocamdata. Faptul ca d.p.d.v fundamental a confirmat cele spuse de tine cu PPZ la 1.3400 este perfect.

Dar eu am mai adus in plus si 2 linii care confirma si mai tare zona chiar daca acolo se afla si un PPZ.

De exe in chart-ul de mai jos pretul nu a mai tinut cont de PPZ.

post-2700-0-22331200-1322164090_thumb.gif

post-2700-0-96047800-1322164097_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sec

Omul are trei volume, primul volum este pentru nivel incepator + intermediar, vol. II si III pentru avansati. Sincer sa fiu dupa ce am parcurs toate cele trei volume nu am inteles mare lucru dar se pare ca aceste linii de trend neortodoxe s-a cam lipit de mine zic eu.

Analiza Integrata Pitchfork asa se numesc vol.

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.