Sari la conținut

Postări Recomandate

@ sec

D-nul Dologa foloseste platforma celor de la eSignal si evident tine seama si de volume, numai ca la noi in MT4 nu mai arata la fel. Ideea pe care am preluat-o de la el este:

1) Trebuie gasite prin Pitchfork, canale de trend, linii de trend neortodoxe, unde wolfe, elipse, linii de trend genkins, gann etc.... puncte de inflexiune.

Si eu am zis ca daca gasesec linii de trend conventionale, neconventionale luate pe toate combinatiile posibile de maxime si minime si daca aceste linii duc intr-un punct atunci acolo poate fi o zona de interes. Poate ca in acel punct este un PPZ si pretul tine cont de acel PPZ dar sunt o multime de cazuri cand pretul tine cont si de aceste linii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ lamishto

Am intrat pe linkul pus de tine si este expirat. Daca mai auzi de asa ceva pe undeva, chiar sunt interesat.

Merci

 

vaxx mie imi merge linkul dar daca nu iti merge poti sa cauti pe search la forexfactory "wmd". asta este userul si iti apare la primul rezultat de search. daca dai click pe el vezi o sectiune cu thread replies si dai click pe numarul cu agrafa. alea sunt atasamentele sale.

Editat de lamishto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.