Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

NordFX

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 NordFX

NordFX

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 1 posts

• Tranzactionez din 1234
  • Broker curent Different
  • Strategie/tehnica folosita Multiframe Trading System

Posted 08 July 2009 - 11:54 AM

Buna ZIua Dragi Colegi !

Sunt bucuros sa va informez despre aparitia unui nou broker FX - NORDFX .
Princilalele avantaje al acestei companii de brokeraj sunt:

* Viteza si simplitatea deschiderii contului
* Posibilităţi vaste pentru suplinirea contului
* Tranzacţii automate cu ajutorul softului Strategy Runner
* Depozitul minim 5$
* Spred Minimal
* Mobilitatea completa cu terminalul pentru pocket pc şi smartfon
* 1 singur cont pentru toate instrumentele de tranzacţii
* Hedgingul poziţiilor la Market Makeri

Va rog sa atrageti atentia la Noul soft Strategy Runner si la posibilitatile acestuia, de asemenea va informez despre faptul ca compania data face hedging total al pozitiilor si este partener al bokerilor ca: Forex Capital Markets (FXCM) şi MF Global Inc.

NordFX este regulat conform Comisiei Financiare din Mavrikia Financial Services Commission of Mauritius ).

Pagina Web oficiala : NORDFX

Suntem bucurosi sa primim orice critica din partea Dumneavoastra ...

Successe

Edited by tradelover, 17 January 2011 - 04:38 AM.
Eliminat linkul de referal, vezi regulamentul forumului

• 1

#2 danpav86

danpav86

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent TD Ameritrade
  • Strategie/tehnica folosita Traders Trick Entry

Posted 16 January 2011 - 09:26 PM

Se pare ca nu prea se inghesuie lumea, dar nici critici nu am auzit despre acest Broker. Eu, fiind incepator, am deschis un cont la NordFx, momentan doar unul DEMO pe care sunt in profit cu 30% in 2 luni. Ma gandesc sa deschid si un micro cont real de 50$ pentru ca ma atrage leverage-ul de 1:500 (cu toate ca multi nu recomanda asa leviere mari) si faptul ca acest broker permite scalping-ul (chiar daca nu obisnuiesc sa fac scalping). M-ar interesa sa aud si parerile altora despre NordFx. Multumesc! =))
  • 0

#3 gigi

gigi

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 325 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent FXCM

Posted 17 January 2011 - 12:41 AM

NordFX, daca mai esti pe aici, vreau niste informatii in legatura cu accessul la Integral prin voi. Acum ceva timp am intrebat la support de un cont demo Integral, dar au spus ca nu pot deschide cont demo decat daca am deja un alt cont real la voi.

Chiar nu se poate deschide un cont demo Integral fara sa ai un alt cont real?
  • 0

#4 Sergiu86

Sergiu86

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 19 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Strategie/tehnica folosita predictii astrale, ghicitul in carti, in boabe uneori

Posted 17 January 2011 - 01:35 PM

@danpav86

Offtopic

Edited by Sergiu86, 17 January 2011 - 01:36 PM.

• 0
Nu este niciodata prea târziu sa fi ceea ce ai fi putut fi." (George Elliot)

#5 danpav86

danpav86

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 17 January 2011 - 08:59 PM

Foarte tare faza cu ”eliminare link-ul de referal”...cred ca prima data de pe acel link am intrat pe NordFx, asa ca daca voi continua sa tranzactionez la acest broker si daca voi face profit pe contul real tipul care a postat link-ul va primi 30% din spread. =))

@Sergiu86 Nu ma sperie faptul ca as putea pierde banii repede folosind leverage-ul de 1:500. Voi face tot posibilul sa nu ii pierd, ba chiar sa ies pe profit. Cum mi-a zis un prieten: ”Cere de la viata imposibilul; posibilul te limiteaza foarte mult!” =))
  • 0

#6 dannad

dannad

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita Price Action

Posted 18 January 2011 - 01:55 AM

Offtopic

Edited by tradelover, 18 January 2011 - 04:12 AM.

• 0

#7 danpav86

danpav86

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 18 January 2011 - 10:07 AM

Offtopic

Pff...comic rau.:) Pentru ca un incepator in FOREX incearca sa ”masoare marea cu degetul” nu inseamna ca e megaloman (MEGALOMANÍE, megalomanii, s. f. 1. Faptul de a fi megaloman (1). 2. Stare psihică patologică întâlnită în unele boli mintale și manifestată prin delir de grandoare, asociat cu delir de persecuție. – Din fr. mégalomanie. ). Banuiesc si eu ce riscuri implica levierul de 1:500, dar pentru 20-50$ merita sa incerc. =))
  • 0

#8 lambofgod

lambofgod

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 1 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 18 January 2011 - 03:46 PM

Sunt seriosi? cat dureaza sa iti scoti banii de la ei

Edited by lambofgod, 18 January 2011 - 03:47 PM.

• 0

#9 buznean

buznean

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 38 posts

Posted 31 January 2012 - 09:03 PM

am deschis eu un cont la ei si mi-au dat 8 $ fara depunere.cele mai mici contracte sint de 0.1,o 1000 $.daca nu faci greseli la inceput il poti creste,dar daca gresesti la inceput il pierzi.era sa-l pierd dar am avut noroc si l-am urcat la 12 $.daca trec de 20 $ cred ca dupa aia merg.
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.