Sari la conținut

Cristian D.


Postări Recomandate

Am pus si eu o intrebare mai sus dar vad ca sunteti prea incinsi cu intalnirile.

 

Asa este romanul indisciplinat nu stie sa raspunda cand este intrebat.

 

@ Cristi D

 

Poti spune ceva despre strategia ta?

 

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Am pus si eu o intrebare mai sus dar vad ca sunteti prea incinsi cu intalnirile.

 

Asa este romanul indisciplinat nu stie sa raspunda cand este intrebat.

 

@ Cristi D

 

Poti spune ceva despre strategia ta?

 

O zi buna

Vaxx in primul rand nu ai pus nici o intrebare... Citez: "Asteptam sistemul de tranzactionare, ca sa manance si gurile noastre." Asta denota ca esti dispus sa astepti chiar si toata viata acest sistem si ca nu te intereseaza un raspuns direct intrucat nu ai formulat o intrebare ci doar ai exprimat un gand printr-o propozitie enuntiativa...

Am observat de asemenea ca esti foarte interesant de aceste sisteme de tranzactionare oferite asa ... mura in gura... Crezi tu ca asa vei reusi sa devii profitabil ? Crezi ca daca exista cineva care sa detina un sistem care e cu adevarat profitabil,gen procentaje de 100% pe an/luna/saptamana/zi il va face vreo data public ? Daca vrei sa ai un sistem cu adevarat profitabil, pararea mea e ca trebuie sa ti-l construiesti singur... resurse ai slava domnului...

Eu asa am facut. Sistemele mele de tranzactionare sunt intraday, unul pe 1h si unul pe 15M. Sunt sisteme destul de simple care insa au la baza anumiti indicatori. Am lucrat 7-8 luni la ele incercand sa le fac cat mai simple si cat mai profitabile... Cred eu ca am reusit acest lucru, intr-o mai mica sau mai mare masura, insa nu voi sti sigur pana nu voi experimenta pe real... Momentan sunt increzator in sansele mele de succes.

Cam asta e insa tot ce pot sa iti spun despre strategia mea de tranzactionare... Daca te asteptai sa postez un set precis de reguli pe care eu le folosesc, si pe care sa la poata incerca oricine, atunci imi pare rau sa te dezamagesc insa acest lucru nu se va intampla.

 

Si pentru toti ceilalti care vor sa organizeze o intalnire la mare, va rog sa faceti un topic separat in sectiunea adecvata si sa nu mai folositi topicul meu de introducere ca loc de discutie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Pai cine sa te creada ca ai un sistem de tranzactionat profitabil, ca esti increzator in fortele tale, ca poate o sa ai succes, ca cine stie intr-o zi o sa intri pe real. Topicul este plin de astfel de discutii.

Si eu pot sa spun ca am un sistem profitabil, ca joc pe real si am un target de 10 % si mi-l indeplinesc in fiecare luna etc.

Crezi ca ma asculta cineva?

Daca pui sistemul pe forum sa-l discutam crezi ca-ti ia cineva painea de la gura ( de aceea am si formulat aceea propozitie mai sus " sa manance si gurile noastre ")

 

S-au mai este si alta varianta arunci asa o chestie ( hei salutare la toata lumea, am un sitem profitabil si nu o sa-l pun pe forum, ce smecher sunt eu si ce fraier sunteti voi, ca voi nu aveti sisteme profitabile).

 

Eu cred ca astea sunt povesti si pierderi de timp, drept raspuns si putini care au dat raspuns la prezentarea ta.

 

Lumea este interesata sa se intalneasca la mare ( cat mai multi ) sa se discute despre forex, nu sa te vada pe tine.

 

Cu respect

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@Vaxx

Eu nu am facut decat sa ma prezint (suntem in sectiunea prezentare forumisti corect ? ) nu m-am laudat cu 2000 pips pe sapt si procentaje de 100% pe saptamana nu am oferit semnale "magice"; eu doar m-am prezentat. Nu am facut decat sa ofer cateva detalii sumare despre metoda mea de trading si nu am spus ca e cea mai tare metoda de trading din lume si ca voi nu o sa o aveti niciodata. Pur si simplu am prezentat-o sumar asa cum am prezentat de altfel intreaga mea experienta in trading.

 

"Lumea este interesata sa se intalneasca la mare ( cat mai multi ) sa se discute despre forex, nu sa te vada pe tine." - Total de acord. Tocmai din aceasta cauza ii rog pe cei care vor sa se intalneasca la mare sa deschida un topic separat in sectiunea adecvata si sa nu mai foloseasca topicul meu de introducere ca loc de discutie...

 

@dannad

In primul rand iti multumesc pentru sfaturile oferite la inceput. Acela este singurul post productiv atat pentru mine cat si pentru ceilalti care citesc acest topic.

Pe demo conturile sunt amestecate si impartite dupa diferitele mele sisteme, asa ca nu pot oferi o evolutie clara a conturilor demo. Am facut mult forward testing pe grafic marcand semnalele si targeturile fara sa mai si deschid insa acele pozitii in contul demo. Am facut mai mult pe hartie testarea.

Pot posta insa evolutia contului meu real. Poate ca am sa fac acest lucru la sfarsitul primei luni de tranzactionare (momentan sunt in a treia saptmana). Despre evolutia contului pe real insa nu sunt asa multe de vazut pe un grafic deocamdata. Momentan sunt pe 0 (-0,33$) acesta fiind si punctul minim al evolutiei contului meu. Maximul atins a fost un castig procentual de vreo 7-8 %, castigat intr-o singura zi, pe care insa l-am bagat repede in pamant. Inca am probleme la partea psihologica, emotionala, care inca nu ma lasa sa tranzactionez asa cum mi-as dori. Probleme as mai avea si la partea de concentrare... Sunt distras in anumite momente, lucru care ma face sa pierd multe semnale pe grafic. Sunt foarte constient insa de toate aceste probleme si incerc constant sa le indrept. Tinand cont ca sunt totusi abia in a 3-a saptamana de trading pe real cred ca mai am destul timp la dispozitie ca sa imi indrept toate problemele.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.