Sari la conținut

Criza In Romania


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Cititi http://economiapentr...-se-repeta.html si Trenduri economice: Despre curs

 

Personal cred ca voi cumpara euro cand cursul va ajunge la 4 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderators

..... Nimeni nu ma crede, dar chiar ma voi intoarce :D

 

Salve si bine v-am regasit. Acu ca tot am vazut layoutul asta nou al forumului, cu butoanele alea frumoase jos (cred ca doar moderatorii le vad pe toate) ma gandeam sa apas pe ala cu "Unaprove", referitor la ultima ta remarca, :D hahaha...

 

Nu de alta, dar mie Romania revazuta dupa 7 ani mi-a lasat un gust tare amar... Nu am avut niciodata ganduri de emigrare, tot timpul m-am gandit ca acolo e tara mea si acolo o sa ma intorc, pentru ca iubesc locurile pe unde am copilarit si pe unde am crescut, dar daca mai stateam mult acasa, in mod cert imi schimbam de tot optica asta... Vorba aia, Romania e o tara minunata, pacat ca e populata...

 

Ma gandeam sa pun un post lung pe blog, cu impresii de acasa, dar in primul rand nu prea are legatura cu forexul, in al doilea rand nu prea am chef, nici skill-ul necesar sa il scriu complet in engleza... grrr. Poate scriu ceva in romaneste, dar nici cu timpul nu stau prea bine. Pentru ca trebuie sa va anunt ca de la 1 septembrie sunt "mândru fund manager", cineva, dupa povestile pe care le-am înşirat pe acasa prin Ro, a fost atat de nebun sa dea 50 de mii de euro pe mana mea. Pana acum doar o singura tranzactie timida care a adus un profit de vo 20 de parai. Inca mi-e frica sa ma joc cu banii altuia.

 

Stefan, spor mare acolo. Cum e treaba la ingleji? Merge, merge? ...

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

..... Nimeni nu ma crede, dar chiar ma voi intoarce :D

 

Salve si bine v-am regasit. Acu ca tot am vazut layoutul asta nou al forumului, cu butoanele alea frumoase jos (cred ca doar moderatorii le vad pe toate) ma gandeam sa apas pe ala cu "Unaprove", referitor la ultima ta remarca, :D hahaha...

 

Nu de alta, dar mie Romania revazuta dupa 7 ani mi-a lasat un gust tare amar... Nu am avut niciodata ganduri de emigrare, tot timpul m-am gandit ca acolo e tara mea si acolo o sa ma intorc, pentru ca iubesc locurile pe unde am copilarit si pe unde am crescut, dar daca mai stateam mult acasa, in mod cert imi schimbam de tot optica asta... Vorba aia, Romania e o tara minunata, pacat ca e populata...

 

Ma gandeam sa pun un post lung pe blog, cu impresii de acasa, dar in primul rand nu prea are legatura cu forexul, in al doilea rand nu prea am chef, nici skill-ul necesar sa il scriu complet in engleza... grrr. Poate scriu ceva in romaneste, dar nici cu timpul nu stau prea bine. Pentru ca trebuie sa va anunt ca de la 1 septembrie sunt "mândru fund manager", cineva, dupa povestile pe care le-am înşirat pe acasa prin Ro, a fost atat de nebun sa dea 50 de mii de euro pe mana mea. Pana acum doar o singura tranzactie timida care a adus un profit de vo 20 de parai. Inca mi-e frica sa ma joc cu banii altuia.

 

Stefan, spor mare acolo. Cum e treaba la ingleji? Merge, merge? ...

 

Salve maestre! Nu stiu daca sa te felicit sau sa te plang pentru "fund manager"

In legatura cu dorul de Romania sfatul meu este sa-ti faci o mica incapere (poate o debara nefolosita) in care sa pui fotografii, articole de ziar, etc.. contemporane(era Iliescu, Constantinescu, Basescu + "suntem 322") sau mai putin contemporane (era Ceausescu). Cand te apuca dorul de Romania intri in acel mic "templu" si iti trece!

 

Bafta si ma bucur sincer ca mai pot citi ceva din ...Tradelover!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Of :D. Lasa ca va anunt cand ma intorc si-mi deschid firma de brokeraj :D

 

Tradelover, bine ai revenit!!! Si felicitari pentru noua functie! :D. Pe aici merge ok, dar ma cam plictisesc ca nu cunosc pe nimeni si aia cu care lucrez sunt familisti convinsi si se duc devreme acasa.

 

Hai ca iar fac exces de zambareti si tocmai am observat ca nu functioneaza. Deci am treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

hehe Sian, bine punctat remarca aia! merita un plus verde :D

 

Stefan, ma bucur ca iti merge bine pe acolo. Voiam sa te trag de mana cu zambaretii, parca tot eu fui carcotasul si data trecuta... Dupa revenirea din concediu am recitit toate posturile, de prin iunie incoace, si am vazut ca aproape toti zambaretii erau afisati aiurea ori deloc.

 

Acuma cu inglejii aia, nu-ti fa tu ganduri negre, lasa-i pe ei sa se duca la neveste, iar tu vino pe forum, ori intra pe metatrader :D

 

Nu de alta, dar acusi lanseaza MQ platforma... Eu o astept cu nerabdare, desi spiridusu din interior zice ca era mai bun concursul, dar deh, la concurs oricum sansele erau mici, mai degraba sa avem cu ce sa scriem experti destepti. By the way, are cineva vreun demo? Beta, ceva? Ca de obicei chestiile astea bat pietele underground, inainte de lansarea oficiala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Sarutmana! Mii de multumiri!

 

Am vazut ca toate exemplele importante sunt cu tetris, hahaha, probabil ca asta face traderul (in opinia lor) cat asteapta sa ii bage EA-ul profit :D Pai ai facut EA, ce alta treaba ai decat tetris? hehe..

 

Oricum, manualul e beton, acu am ce face vo doua ceasuri, dar sa vedem si cum o sa mearga practic. Pt cine nu stie rusa, dar le are un pic cu C++, recomand cu caldura sa arunce un ochi, se intelege din exemple despre ce e vorba. Tetrisul da-l in moaş-sa, eu asta astept cu nerabdare (si multe alte chestii, dar asta e tare-tare rău!):

 

OnStart();

OnInit();

OnDeinit();

OnTick(); (astea erau si pana acum doar ca se chemau altfel)

 

OnTimer();

OnTrade();

OnBookEvent();

OnChartEvent();

OnCalculate();

 

Awast me harties! cum zice piratu', iti dai seama ce expert iese cand poti sa lansezi o functie ori de cate ori modifici ceva pe chart, ori la fiecare 100 de milisecunde, etc, fara a mai fi nevoie sa astepti sa vina ticsii urmatori?? Va povesteam eu mai demult ca am citit undeva ca vor sa bage, dar nu eram nici eu sigur, acum e negru pe alb! Mi se umfla ochii ca la melc cand ma gandesc la Paper Trader-ul meu... grrr...

 

Mai citesc, mai citesc...

 

 

Later Edit:

 

asta o sa placa catorva de pe aici:

 

Obiecte de tip Elliot Wave, in 3 si in 5 valuri

 

OBJ_ELLIOTWAVE5 Elliot wave 5

OBJ_ELLIOTWAVE3 Elliot wave 3

 

precum si multipli si submultipli ai lor (oare ce algoritm de matching au???):

 

ENUM_ELLIOT_WAVE_DEGREE

ELLIOTT_GRAND_SUPERCYCLE Elliott wave grand supercycle

ELLIOTT_SUPERCYCLE Elliott wave supercycle

ELLIOTT_CYCLE Elliott wave cycle

ELLIOTT_PRIMARY Elliott wave primary

ELLIOTT_INTERMEDIATE Elliott wave intermediate

ELLIOTT_MINOR Elliott wave minor

ELLIOTT_MINUTE Elliott wave minute

ELLIOTT_MINUETTE Elliott wave minuette

ELLIOTT_SUBMINUETTE Elliott wave subminuette

 

si o gramada dew alte calcule cu elioţi si volume

VOLUME_TICK

VOLUME_REAL (??? sa dea brokerii chestia asta?)

 

perioade de tot felul:

M1, M2, M3, M4, M5, M6, M10, M12, M15, M20, M30,

H1, H2, H3, H4, H6, H8, H12,

D1, W1, MN1

 

etc etc

 

Hai ca v-am trezit interesul, ma duc la masa de pranz, sa nu raman fara orez, apoi la lectura

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.