Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Concursul X-Trade Forex Cup In Romania –

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 antonio29

antonio29

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 11 posts

• Tranzactionez din 2004

Posted 21 September 2009 - 01:38 PM

Super premii, un Porche Cayman si multe alte premi.
A inceput deja inscrierea pentru concurs, mult succes tuturor.
  • 0

#2 msjohntm

msjohntm

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 21 September 2009 - 03:42 PM

Se poate tranzactiona si cu EA? Ca nu vad nici o restrictie.
  • 0
O tigara electronica in fata graficului. O combinatie de arome si adrenalina.

#3 Xtrdr

Xtrdr

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

• Tranzactionez din 2005

Posted 21 September 2009 - 04:17 PM

Se poate tranzactiona si cu EA? Ca nu vad nici o restrictie.

Nu exista restrictii la nivelul EA-urilor.

Spor
  • 0

#4 Georgica

Georgica

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • Strategie/tehnica folosita scalp, triunghiuri, bollinger bounce, squeeze

Posted 30 September 2009 - 06:55 AM

Eu am vazut ca 1 luna dureaza concursul, daca gresesc corectati-ma, cam ce randamnent credeti ca va avea un participant (cel mai bun, unul slab si unul mediu)?

Avand in vedere ca este demo si mai este si un premiu mare in joc, nu credeti ca se va merge pe scalp si pe risc exagerat?
  • 0

#5 Xtrdr

Xtrdr

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

• Tranzactionez din 2005

Posted 30 September 2009 - 09:57 AM

Eu am vazut ca 1 luna dureaza concursul, daca gresesc corectati-ma, cam ce randamnent credeti ca va avea un participant (cel mai bun, unul slab si unul mediu)?

Avand in vedere ca este demo si mai este si un premiu mare in joc, nu credeti ca se va merge pe scalp si pe risc exagerat?

Sunt sigur ca se va merge pe risc exagerat deoarece asta e singura modalitate de a castiga un astfel de concurs. Daca se alege scalp sau alta strategie tine doar de preferinta traderului, eu unul nu consider scalping-ul ca fiind o strategie cu potential de profit mai mare datorita spreadului care trebuie platit des si raportului risk/reward mare.

In editiile anterioare ale XTFC randamentul castigatorilor a fluctuat undeva intre 3.500% si 11.000% (depinde si de volatiliatatea perioadei de desfasurare a concursului). La concursurile anterioare organizte de XTB Romania randamentul maxim a fost situat la aproximativ 2000% (asteptam totusi un numar mult mai mare de participanti la acest concurs)
  • 0

#6 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 30 September 2009 - 12:03 PM

Cand incepe concursul totusi? Poate ma bag si eu.

Bafta
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: morraevo@yahoo.com

telefon: 0734.142.210  

#7 Xtrdr

Xtrdr

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

• Tranzactionez din 2005

Posted 30 September 2009 - 01:41 PM

Cand incepe concursul totusi? Poate ma bag si eu.

Bafta

Inscrierea a inceput deja si suntem in perioada de acomodare. In data de 12 Octombrie conturile vor fi resetate la suma de 10.000 RON si va incepe concursul.

Multa bafta!
  • 0

#8 marco

marco

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 35 posts

Posted 30 September 2009 - 05:12 PM

Cam ciudat concursul asta. Se spune ca se dau si alte premii dar nu se menționeaza exact, eu nu am vazut. Poate sa fie o țeapă la fel ca, concursul organizat de cei de la acadaemiaforex.ro, unde se promiteau premii mari și nimeni nu a câștigat deoarece toți participanții au fost descalificați.
  • 0

#9 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 30 September 2009 - 05:17 PM

@Marco
Daca citesti regulamentul o sa vezi ca se specifica cum se impart premiile.Ce se intampla daca un castigator nu isi vrea premiul.Citeste cu atentie..

@Xtrdr
Unde putem sa vedem si noi cati concurenti s-au inscris?
  • 0

#10 Xtrdr

Xtrdr

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

• Tranzactionez din 2005

Posted 30 September 2009 - 05:55 PM

Marco - te asigur ca premiile se dau, de altfel acest concurs a avut destul de multe editii anterioare in Polonia, Cehia si Spania... google it. Cred ca asta ar fi cea mai buna metoda de a te convinge.

Mangusta - vom avea statistici pe site abia la inceputul concursului din pacate. Acum avem inscrisi ceva mai mult de 5800 de participanti.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.