Sari la conținut

Lista concursuri forex


arcond

Postări Recomandate

M-am inscris si eu cu un EA. Tu ce stii @arcond, daca esti inscris cu un EA poti sa participi si cu un cont de man ca nu sunt prea expliciti? Eu asa am inteles, dar atunci trebuie sa te inscrii separat si la categoria man?

 

Este posibil sa permita inscrierea doar intr-o categorie .

Insa poti avea mai multe conturi la " MAN " ( rude , colegi , prieteni ) . Lucrezi cu unul si daca esti in pierdere , il abandonezi si treci la urmatorul . De fapt organizatorii concursurilor ar trebui sa permita reinscrierea oricarui concurent ( resetarea contului ) de cate ori doreste acesta , nu rezulta din asta nici cel mai mic avantaj , este ca si cum ai incepe concursul mai tarziu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar stii ca unii te descalifica daca ai mai multe conturi de pe acelasi IP. Eu imi mai faceam un cont pe mobil ca nu am mai multe calculatoare, dar tot n-am castigat inca nici un concurs. Am ratat si la FxCompany unde eram detasat pe primul loc dar nu m-am putut abtine si sa astept doar. Voi cum reusiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi cum reusiti?

 

Stai linistit , un singur concurent e pe locul 1 , uneori din mii sau zeci de mii de participanti .

Dupa ce pierzi de 100 de ori si te necajesti , a 101-a oara deja incepi sa zambesti , si-ti zici in sinea ta " a ... da ... stiu acum cum e , am mai pierdut de vreo 100 de ori ! " :)

Totul e sa incepi sa fii constant profitabil si sa ai mare incredere in strategia pe care o urmezi .

Problema forexului este invatatul , fiecare o face de regula de unul singur , pe terenul real al evolutiei halucinante si aparent inexplicxabile a valutelor . Este ca si cum ai incerca sa inveti sa canti dupa note , fara profesor .

Important e si sa ramai atasat acestui domeniu , oricum e o mai buna utilizare a calculatorului decat Free cell . Poti avea o pasiune , un grup de prieteni deosebiti si o sansa extraordinara de a avea o activitate independenta , care sa-ti aduca satisfactii si castiguri peste asteptari .

Nu uita , numai indraznetii inving !

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accentuati pregatirea !

Mai sunt 15 zile pana la :

 

Man Versus Machine Forex Competition - Sign up Today!

 

Asa cum ma asteptam dupa ce au amanat de 2 ori data de start cei de la Boston Tehnologies au anulat concursul. Am avut incredere la inceput ca era sponsor si FXCM, dar acestia s-au retras pe parcurs.

 

Unde ne mai batem cu robotii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei de la Boston Tehnologies au anulat concursul.

 

Doar pentru a face loc altora :

 

http://www.fxcompany.ru/konkurs/curency.new.html

 

forex[/acronym].com/en/contest/]Traders' Contest. Forex with Alpari

 

IFC Markets - The best trading conditions for forex internet-trading, own special developed trade platform, forex news, currency converter, market forecasts and charts.

 

Daily Forex Contest | Demo Forex Trading Contest

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 01.02 incepe si :

 

http://www.trading-championship.com/LongTrade_Users.aspx

 

Celelalte isi urmeaza cursul normal , trebuie doar verificate link-urile periodic pentru a vedea daca au intervenit modificari . Cred ca fiecare si-a inregistrat la Bookmarks sau Favorites concursurile care merita a fi abordate , atat ca sansa de castig dar mai ales ca o adevarata scoala de perfectionare in arta tradingului .

Bafta mare tuturor !

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.