Sari la conținut

Postări Recomandate

Stiti cumva vreau script care sa-mi puna sl automat...

 

Daca deschid o tranzactie sa nu trebuiasca sa stau la pc ca sa tot schimb eu sl-ul ..

 

De ex: ... deschid un ordin la 132.00 ... eu pun sl din start la 131.50 ... auto-sl sa mi-l mute el ceva de genul asta ... :

Prima oara cand creste cu 70p [ sa aiba daca e sa modifici ] sa schimbe sl-ul la 132.50 ... si apoi la fiecare 30p pe + sa imi mute sl-ul cu cate 10-15p mai sus ...

 

Exista script pentru auto sl?

 

Multumesc

 

Spor la pipsilei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Stiti cumva vreau script care sa-mi puna sl automat...

 

Daca deschid o tranzactie sa nu trebuiasca sa stau la pc ca sa tot schimb eu sl-ul ..

 

De ex: ... deschid un ordin la 132.00 ... eu pun sl din start la 131.50 ... auto-sl sa mi-l mute el ceva de genul asta ... :

Prima oara cand creste cu 70p [ sa aiba daca e sa modifici ] sa schimbe sl-ul la 132.50 ... si apoi la fiecare 30p pe + sa imi mute sl-ul cu cate 10-15p mai sus ...

 

Exista script pentru auto sl?

 

Multumesc

 

Spor la pipsilei

 

Exista trailing stopul in meniul MT. Clik dreapta pe pozitia deschisa si apoi clik pe Trailing stop. Iti fixezi la cati pipsi sa urmareasca Sl-ul dezvoltarea pozitiei.Trailingul se declanseaza numai daca pozitia intra pe "verde".

Am mai spus eu odata chestia asta dar o repet. Voi ati pus boii inaintea carutzei. Adica va-ti apucat de trade inainte sa stiti bine toate comenzile platformei. In sfarsit! Niciodata nu este prea tarziu!

Atentie ! Trailing stopul este activ numai atata timp cat platforma este activa. Daca inchideti platforma trailingul se dezactiveaza. Va deveni din nou activ la restartarea platformei

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiti cumva vreau script care sa-mi puna sl automat...

 

Daca deschid o tranzactie sa nu trebuiasca sa stau la pc ca sa tot schimb eu sl-ul ..

 

De ex: ... deschid un ordin la 132.00 ... eu pun sl din start la 131.50 ... auto-sl sa mi-l mute el ceva de genul asta ... :

Prima oara cand creste cu 70p [ sa aiba daca e sa modifici ] sa schimbe sl-ul la 132.50 ... si apoi la fiecare 30p pe + sa imi mute sl-ul cu cate 10-15p mai sus ...

 

Exista script pentru auto sl?

 

Multumesc

 

Spor la pipsilei

 

Exista trailing stopul in meniul MT. Clik dreapta pe pozitia deschisa si apoi clik pe Trailing stop. Iti fixezi la cati pipsi sa urmareasca Sl-ul dezvoltarea pozitiei.Trailingul se declanseaza numai daca pozitia intra pe "verde".

Am mai spus eu odata chestia asta dar o repet. Voi ati pus boii inaintea carutzei. Adica va-ti apucat de trade inainte sa stiti bine toate comenzile platformei. In sfarsit! Niciodata nu este prea tarziu!

Atentie ! Trailing stopul este activ numai atata timp cat platforma este activa. Daca inchideti platforma trailingul se dezactiveaza. Va deveni din nou activ la restartarea platformei

 

MAMA! Imi bubuie minte de destept ce sunt! Cred ca ati sesizat ce prostii am scris. Zicala corecta era "carutza inaintea boilor".:((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca esti interesat de Ea-uri si scripturi iti trimit un EA care mageriaza pozitiile deschise mutand sl-ul dupa ce pretzul a atins tp1 si respectiv tp2. Distantza de "urmarire" si distantza pina la tp-uri le fixezi din optiunile EA-ului.

Atentie! EA-ul din fisierul atasat este setat pentru platforme cu terminatie zecimala de genul x.yyyyy si xxx.yyy cum este cea de la FxPro sau Alpari. Pentru platformele cu termeinatii ale cotelor de genul x.yyyy si xxx.yy va trebui sa reduceti un zero din setari.

Later edit:

Dezavantaje: Pentru ca EA -ul sa functioneze corect nu poti avea deschisa decat o singura pozitie pe chartul unde il ai instalat. Asa ca nu poti piramida!

ManageTPv2-4.mq4

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(( m-am apucat de trading pe demo ... cu gand ca mai sunt multe de invatat pana ce intru pe real :) ...

Legat de MT - nu stiu de ce dar aveam impresia ca stiu cam tot ce e de stiut despre el ... ce mai m-am intelat in privinta asta :((

 

Multumesc ...

 

Spor la pipsilei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.