Sari la conținut

brokeri cu 4 zecimale pe usd/eur


new trader

Postări Recomandate

salut sunt nou pe acest forum. De o vreme tot ma chinui si citesc despre Forex, dar am observat ca in ultima vreme sau schimbat nr. de zecimale dupa virgula, si asta ma enerveaza deorece toate strategiile care le incerc nu imi reuseusc datorita celei de a 5-a zecimala, nu stie nimeni un broker care ofera zecimalele cum erau mai demult? Mentionez ca imi trebuie numai demo sa pricep unele strategii/metode.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Pretul e aproape acelasi pe toate platformele indiferent ca are 4, 5 sau 1396 zecimale dupa virgula. Nu inteleg cum ar putea sa afecteze acest lucru vreo anumita tactica/strategie de tranzactionare... Daca te referi cumva la o strategie automatizata/expert advisor atunci pot sa iti zic vreo 2 linii de cod care rezolva problama celei de a 5-a zecimala la orice expert/indicator.

Recunosc ca si eu aveam la inceput probleme si nu prea imi placea sa vad pretul acela mai mare decat ma obijnuisem la inceput, insa mi-a trecut foarte repede si fara alte probleme in tranzactionare...

Totusi, daca nu reusesti sa te adaptezi admiral market este un broker care foloseste 4 zecimale si pune la dispozitie Metatrader. Nu cred ca ai nevoie de o lista intreaga de recomandari din moment ce nu vei folosi decat contul demo asa ca foloseste admiral si n-o sa mai ai problema asta...

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt nou pe acest forum. De o vreme tot ma chinui si citesc despre Forex, dar am observat ca in ultima vreme sau schimbat nr. de zecimale dupa virgula, si asta ma enerveaza deorece toate strategiile care le incerc nu imi reuseusc datorita celei de a 5-a zecimala, nu stie nimeni un broker care ofera zecimalele cum erau mai demult? Mentionez ca imi trebuie numai demo sa pricep unele strategii/metode.

 

Incearca Bulbroker!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

salut sunt nou pe acest forum. De o vreme tot ma chinui si citesc despre Forex, dar am observat ca in ultima vreme sau schimbat nr. de zecimale dupa virgula, si asta ma enerveaza deorece toate strategiile care le incerc nu imi reuseusc datorita celei de a 5-a zecimala, nu stie nimeni un broker care ofera zecimalele cum erau mai demult? Mentionez ca imi trebuie numai demo sa pricep unele strategii/metode.

 

Incearca Bulbroker!

 

sau Deltastock (www.deltastock.com)

 

Link pentru deschidere cont Demo

Deltastock AD - Open a FREE Practice Trading Account

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.